• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android

REPUTACJA

 1. patrikos23

  patrikos23

  Weteran


  • Otrzymane piwa

   299

  • Zawartość

   6393


 2. krzychy

  krzychy

  SuperModerator


  • Otrzymane piwa

   198

  • Zawartość

   3018


 3. dest

  dest

  Super User


  • Otrzymane piwa

   170

  • Zawartość

   7073


 4. maarecki

  maarecki

  Junior Administrator Techniczny


  • Otrzymane piwa

   151

  • Zawartość

   2075Popularny komentarz

Pokaż najbardziej lubianą zawartość 24.03.2017

 1. Araa

  Życzenia Wielkanocne

  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam: uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku, przyjaciół wielu, dużo w portfelu, dyngusa mokrego i czasu radosnego, a przede wszystkim szczęścia w miłości i moc radości!!!
  16 PIW
 2. Camulos

  Życzenia Wielkanocne

  Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka, wtem z jajeczka wyszła kurka, nastroszyła swoje piórka, teraz biega, głośno krzyczy, że WESOŁYCH ŚWIĄT WAM ŻYCZY!
  16 PIW
 3. melis

  Życzenia Wielkanocne

  Przedewszystkim Spokojnych oraz Radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam wszystkim!!! Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
  16 PIW
 4. patrikos23

  Życzenia Wielkanocne

  Również dołączam się do życzeń dla całej społeczności tworzącej to forum... Chodź! Pomalujmy Wielkanoc, pisanki w kolory tęczy. Tchnijmy radość w barwy wiosny w żółty, zielony, niebieski. Chodź! Rozdajmy uśmiechy, empatią twarze ubierzmy. Niech te święta będą piękne i my wszyscy w te święta lepsi.
  16 PIW
 5. deus

  Życzenia Wielkanocne

  Wszystkim użytkownikom forum, bez względu na to, czy weszliście tu raz czy wspólnie tworzymy społeczność przez kilka lat życzę... Kolorowych jajeczek, rozczochranych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku, a przede wszystkim mokrego ubrania w dniu wielkiego lania! no i jak to mówią, Alleluja i do przodu!
  16 PIW
 6. dominatorya

  Życzenia Wielkanocne

  Również życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT I MOKREGO DYNGUSA !!
  15 PIW
 7. Daniel.

  Życzenia Wielkanocne

  W dniu Wielkanocy życzę Wszystkim użytkownikom mocy, zero zmęczenia, dużo natchnienia, serca szczerego, domu ciepłego . Niech to będzie czas uroczy, życzę miłej Wielkanocy.
  15 PIW
 8. PLANETA

  Życzenia Wielkanocne

  Wesołego zajączka, co po stole bryka. Smacznościami wypełnionymi, Świątecznego koszyka. Smacznego jajka, mokrego dyngusa. Radości płynącej, ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Pogody ducha oraz niezapomnianych chwil, spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną. Spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy wam Grzegorz.
  15 PIW
 9. ldawid

  Ekipa Forum android.com.pl

  W dniu dzisiejszym witamy w ekipie nowego kol. @camdell który w swoje władanie obejmie na początek działy: Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S2 Ponadto na niewątpliwy awans do rangi zapracowali koledzy: @Artur35 oraz @Gwozdek Nowo przyjętemu życzymy wytrwałości z zdobywaniu i stosowaniu nowej wiedzy awansowanym zaś dalszych postępów w dziedzinie, którą tutaj skutecznie uprawiają. Powodzenia Wam wszystkim
  14 PIW
 10. Takoyaki

  Życzenia Wielkanocne

  Wszystkim użytkownikom forum życzę wesołych i spokojnych świąt. Pełnego zasięgu w telefonie, zawsze szybkiego wi-fi i 4G, odejścia lagów w zapomnienie, braku wiary w android-voodoo, jakości hi-fi dźwięku dobiegających z naszych smartfonów/tabletów, oraz mile spędzonych świąt z rodziną na żywo, a nie przez komunikatory.
  14 PIW
 11. Snajpiq

  Życzenia Wielkanocne

  Życzę Wszystkim zdrowych, pogodnych oraz szczęśliwych Świąt Wielkanocnych spędzonych w admosferze miłości i przyjaźni, i by tak pozostało również po świętach oraz mokrego śmigusa dyngusa!
  14 PIW
 12. Muszczu

  Życzenia Wielkanocne

  Życzę wszystkim użytkownikom forum Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa, smacznego jajka, Świąt spędzonych jak najlepiej w rodzinnym gronie!
  14 PIW
 13. Negative

  Życzenia Wielkanocne

  Całej Społeczności tworzącej to wyjątkowe forum, ale także dla Waszych rodzin składam najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Dajcie się ponieść prawdziwości tych świąt, spędźcie je w rodzinnej atmosferze z dala od rodzinnych sporów i kłótni. Niechaj to będą dla Was piękne i radosne święta Wielkiej Nocy. Wesołych Świąt! Marcin.
  13 PIW
 14. xperiagosc

  Życzenia Wielkanocne

  Ja też życzę wszystkim użytkownikom forum zdrowych, wesołych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych z rodziną w dobrej atmosferze. Niech wam jajeczko smakuje, a dyngus wody nie żałuje, Wesołego Alleluja! Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
  13 PIW
 15. ldawid

  Ekipa Forum android.com.pl

  Dzisiaj jako że Prima Aprilis w zasadzie już zakończony mamy zaszczyt powitać w nowych odsłonach, naszych kolegów. I tak jako: witamy kol. @Negative jako: witamy kol. @Daniel. oraz @marcinadd Do grona starych znajomych w końcu "doszlusował" kol. @Witoslavski Wszystkim awansowanym gratuluję i życzę wszelkiej pomyślności.
  13 PIW
 16. Nekser

  Życzenia Wielkanocne

  Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia, a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku. Wszystkiego najlepszego na te święta wielkanocne i mokrego dyngusa życzę ja czyli Marek Każdy wstawia jakieś zdjęcie to i ja muszę NAJLEPSZEGO
  12 PIW
 17. Pawlo421

  Życzenia Wielkanocne

  I ja również chciałbym złożyć wszystkim Wesołych, Radosnych i przede wszystkim Zdrowych Świat Wielkanocnych:) Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  12 PIW
 18. zdybo

  Ekipa Forum android.com.pl

  Witam, W dniu dzisiejszym do grona moderatorów dołączają: @Pawlo421 - Samsung Galaxy A5 2016 @xSkyer - Nowości Samsung i Samsung Galaxy S7 Edge Powodzenia!
  12 PIW
 19. ldawid

  Ekipa Forum android.com.pl

  W dniu dzisiejszym na urlop udał się nasz SM @bartekc00 Dziękujemy za dotychczasowy wkład w rozwój Forum i czekamy ... na powrót, po załatwieniu swoich żywotnych planów życiowych. Powodzenia i w niezbyt odległym czasie - powrotu do Ekipy życzymy.
  12 PIW
 20. NOTE

  Życzenia Wielkanocne

  Również chciałbym życzyć wszystkim ciepłych, zdrowych i udanych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym.
  11 PIW
 21. ldawid

  Ekipa Forum android.com.pl

  I kolejny powrót Witamy dzisiaj kol. @Kuba130000 który zaopiekuje się działami: Telefony - zakupy, giełda oraz Xperia Z2 Życzę powodzenia oraz nieprzeciętnej satysfakcji.
  11 PIW
 22. Beluk icon pack za darmo! Gratka dla fanów personalizacji! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sikebo.beluk.material.icons&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dbeluk+icon+pack+apk&pcampaignid=APPU_1_qyPWWPOiGcXF6ATutqnQAQ
  11 PIW
 23. Rafaello82

  [MOD] [EMUI 4...] [6.0] Modyfikacje

  Opiszę tutaj różne modyfikacje StokRomu. DO WSZYSTKIEGO POTRZEBNY JEST NAM ODBLOKOWANY BOOTLOADER ORAZ ROOT. DZIAŁA NA ANDROIDZIE 6.0 I NA PEWNO NA KOMPILACJI B596. WSZYSTKIE MODYFIKACJE ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIA SPRZĘTU ORAZ DANYCH NA NIM ZAWARTYCH!!! 1. SMART-E Pobieramy: https://drive.google.com/file/d/0B3nzQYFLmbRxREx6NDd6bmhnYUU/view?usp=drivesdk Rozpakować i przenosimy do: system/app Nadajemy uprawnienia: Folder: rwx-rx-rx App: rw-r-r RESTART 2. Tryb SWS Mode: Edytujemy plik build.prop Znajduje się w folderze system/ Dopisujemy 3 linie: ro.config.hw_sws=true ro.config.sws_version=sws2 ro.config.swsAlwaysActiveForSPK=false RESTART 3. OCHRONA WZROKU: Jeśli mamy kompilacje starszą niż B596 to: Pobieramy i rozpakowujemy plik: https://drive.google.com/file/d/0B3nzQYFLmbRxUFhGLV9yZW1JNmM/view?usp=drivesdk Pliki tak jak w katalogach skopiować do swojego systemu i nadać każdemu uprawnienia: rw-r-r Jeśli mamy B596 to edytujemy tylko: plik build.prop Znajduje się w folderze system/ Dopisujemy linie: ro.config.hw_eyes_protection=7 RESTART Pojawia nam się dodatkowa ikona (ochrona wzroku) w panelu szybkich ustawień. 4. MANUALNE NAGRYWANIE ROZMÓW: Pobieramy i rozpakowujemy ten plik: https://drive.google.com/file/d/0B3nzQYFLmbRxY3BTWDNzaFFGSUE/view?usp=drivesdk Edytujemy plik local.prop Znajduje się on w katalogu: system/hw_oem/ALE-L21/prop/ Pod linią: ######## 2.BASEAPP TEAM BEGIN Dopisujemy dwie linie: ro.config.callrecord.enabled=1 ro.config.hw_voicerecord=true I zapisujemy. Następnie z pobranego i wypakowanego folderu nr1 instalujemy (normalnie) aplikację. RESTART Po restarcie sprawdzamy czy nagrywa. Dzwonimy do kogoś i w opcjach dialera pojawia nam się ikonka: nagraj. Ktoś odbierze tel i wtedy nam się uaktywnia, naciskamy nagraj....jeśli leci licznik sekund to jest wszystko OK Nagranie możemy odsłuchać uruchamiając rejestrator rozmów, klikamy nagrania. Jeśli wszystko się nagrało to: Pobrany plik, folder numer 2 - zmieniamy jego nazwę z 2 na: HwCallRecorder i kopiujemy do system/app Nadajemy uprawnienia: Folder: rwx-rx-rx App: rw-r-r Następnie idziemy do: data/app (gdzie normalnie instalują się apki. Szukamy folderu: com.android.phone.recorder-1 i usuwamy GO! RESTART Musi działać...screeny jutro bo za godz do pracy 5. TRYB MULTI OKNA: Pobieramy i rozpakowujemy ten plik: https://drive.google.com/file/d/0B3nzQYFLmbRxbFhtNXhfLUNjT2s/view?usp=drivesdk Edytujemy plik build.prop Znajduje się w: system/ Odnajdujemy linijkę z wpisem: ro.build.type=user Zmieniamy na: ro.build.type=userdebug Szukamy następnej linijki z wpisem: # # ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES # I pod nią dodajemy dwa wpisy: ro.huawei.multiwindow=true ro.config.hw.multiwindow=true Zapisujemy i RESTART Następnie przechodzimy do: Ustawienia/opcje programistyczne/tryb wielu okien i włączamy. (Opcja ta uaktywniła nam się po zmianie wpisu w build.prop z user na userdebug) Pobrany plik kopiujemy do: system/app Nadajemy uprawnienia: Folder: rwx-rx-rx APK: rw-r-r RESTART i ma działać! Tryb wielu okien włączamy przytrzymując przycisk uruchomionych apk (kwadracik ) 6. LTE ONLY MODE: Sposób 1: Ze sklepu pobierz program: Settings Database Editor Uruchom i wejdź w zakładkę system. Odszukaj wpisu: "hw_add_4g_only" Obok będziesz miał trzy cyfrowy wpis (250) Kliknij na wpis i Zmień wartość na 260. Zapisz, wyjdź z programu i restart. Wsio Program możesz odinstalować Sposób 2: Cust/hw/eu/xml/ Edytować hw_defaults.xml Odszukaj wpis i Zmień na 260 260 - jest to kod kraju (MNT) dla nas, dla Polski jest to właśnie 260 –––——————————————————————— Tutaj plik ZIP: https://drive.google.com/file/d/0B3nzQYFLmbRxd2pOM1RKSmZSalU/view?usp=drivesdk ZAWIERA: - Smart E - Tryb SWS - Ochrona Wzroku - Nagrywanie Rozmów - Tryb Wielu Okien - TochPlus - Aplikacje Zdrowie P9Lite - Aplikacje Kopia Telefonu - Tryb Drive (poprawiony ale dalej bug) - Dodatkowy przycisk ukrywający navi...bar - Przeglądarka Huawei (są bugi..w trakcie naprawy) - Klawiatura Huawei Nougat - Większe Zdjęcie Dzwoniącego - Google Launcher Nougat - Google Dialer & Contacts (nadpisuje Huawei) AOSP Nougat - SMS/MMS (nadpisuje Huawei) AOSP Nougat - Kalkulator (nadpisuje Huawei) AOSP - Zegarek (Google AOSP) [ po pierwszym uruchomieniu zegarka wyszysc dane i cache aplikacji ] - Aktywowany Żyroskop !!!Po zainstalowaniu ZIP,a należy z system/app/contacts usunąć foldery: oat oraz lib (inaczej nie będzie działać!!) UWAGA! W ZIPIE ZNAJDUJĄ SIĘ ZMODYFIKOWANE PLIKI BUILD.PROP ORAZ LOCAL.PROP POCHODZĄ Z KOMPILACJI B596 NA STARSZYCH KOMPILACJACH PROPONOWAŁBYM ZROBIĆ BACKUP W RAZIE NIEPOWODZENIA. NIE NALEZY INSTALOWAC NA SOFT KANGVIP ZE WZGLĘDU W/W PLIKI ....niedługo: - SMART-E - tryb SWS - ochrona wzroku - manualne nagrywanie rozmów - malowanie światłem - multi okna - tryb kierowca, zdrowie i kopia telefonu - żyroskop - i inne...
  10 PIW
 24. PLANETA

  Ekipa Forum android.com.pl

  W dniu dzisiejszym witamy w ekipie nowego moderatora testowego @FanatyczekHTC który w swoje władanie obejmie na początek dział : Huawei 10.
  10 PIW
 25. GSam Battery to dobra aplikacja do monitorowania, co zjada naszą baterię. W najnowszej wersji systemu Android, na liście aplikacji w GSam pojawia się jedna pozycja (Combined Apps) dla niektórych zainstalowanych aplikacji bądź procesów. Oto sposób, aby pokazać te aplikacje osobno. Zakładam, że sterowniki do S7/S7 Edge są już zainstalowane (np. poprzez zainstalowanie Smart Switch) oraz Debugowanie USB jest włączone w Opcjach programisty (Ustawienia > Informacje o urządzeniu > Informacje o oprogramowaniu > klikamy 7 razy na Numerze wersji - Opcje programisty pojawią się w Ustawieniach) 1. Na początek musimy pobrać ADB. Można to zrobić STĄD 2. Uruchamiamy ściągnięty plik i wstawiamy "Y" (Yes) dla pierwszych dwóch opcji. Dla trzeciej można dać "N" (No), zakładając, że sterowniki są już zainstalowane. 3. ADB zainstaluje się na dysku C:\ w katalogu ADB: 4. Następnie uruchamiamy wyszukiwanie w Windowsie i wpisujemy "cmd", i uruchamiamy "Wiersz poleceń" jako administrator: 5. Teraz możemy podłączyć telefon kablem do komputera. W otwartym oknie poleceń wpisujemy kolejno: a ) cd c:\adb b ) adb devices - jeśli wszystko poszło prawidłowo, pojawi się ciąg znaków z napisem "device", jak na załączonym ekranie (ciąg znaków będzie inny) c ) wpisujemy teraz: adb shell pm grant com.gsamlabs.bbm android.permission.BATTERY_STATS (jeśli mamy wersję PRO, wpisujemy com.gsamlabs.bbm.pro) d ) po kilku sekundach ponownie pojawi się C:\adb> 6. To wszystko. GSam będzie teraz pokazywał statystyki dla każdej aplikacji z osobna.
  10 PIW
 26. Sknerusek

  [OFFICAL] Android 7.0 C432B370 INSTALACJA

  Huawei P9 Lite VNS-L21C432B370 EMUI 5.0 UWAGA - aktualizacja przeznaczona dla telefonów bez softu operatora sieci. Aktualizacja zainstaluje się z wersji C432B160 jak i C432B170. Natomiast nie pojdzie z wersji BETA B336 NOTYFIKACJA Łatki datowane na 1 marzec 2017 Android 7.0 Emui 5.0 Układ aplikacji "szuflada" Zoptymalizowano wspólne wyświetlanie skrótów i powiadomień, aby ułatwić obsługę użytkowikom. Karty powiadomień są nakładane na siebie Przytrzymaj palcem powiadomienie, aby szybko zablokować wiadomości i powiadomienia Trójwymiarowe działanie zadań Możliwość instalowania dodatków w aparacie Kontakty mogą być konfigurowane i łatwiej wymieniane. Wizytówki kontaktów można szybciej wymieniać przez Bluetooth i innymi metodami. W polu wyszukiwania i na ekranie blokady dodanu skaner ułatwiający dodawanie kontaktów. Dodano zestaw informacji używanych w nagłych wypadkach. Użytkownik tam może wpisać swoje dane, grupę krwi bądź inne informacje. Dodano tryb ochrony wzroku To oprogramowanie jest przeznaczone jedynie dla Huawei P9 Lite VNS-L21. Nie instaluj na innych urządzeniach. Twoje urządzenie musi mieć oprogramowanie producenta Trzymaj się kroków opisanych w instrukcji aby nie uceglić telefonu Nie odpowiadamy za ewentualne błędy w instalacji Pamiętaj zrobić backup oprogramowania i wszystkich danych Upewnij się, że telefon ma conajmniej 50-60% baterii Usuń Konto Google, aby pominąć ewentualne problemy Na karcie SD posiadaj minimum 4GB wolnej pamięci I SPOSÓB INSTALACJI Pobieramy ze Sklepu Play program Firmware Finder Włączamy i jeżeli nie mamy zapisujemy nasz model telefonu VNS-L21C432 Wlączamy program i na górze w lewym rogu mamy 3 kreski, klikamy -> SETTINGS -> Use proxy for install (zaznaczamy), pobieramy aplikacje, zezwalamy na instalacje z nieznanych źródeł Pobieramy listę aktualizacji Klikamy VNS-L21C432B370 FullOTA-MF-PV -> Send firmware to updater Wchodzimy w ustawienia Wi-Fi najlepiej rozsuwając powiadomienia i przytrzymując ikonkę Wi-Fi Przytrzymujemy nazwę naszej sieci i klikamy Modyfikuj sieć -> Zaawansowane ustawienia -> Ustawienia serwera proxy -> w nazwie wpisujemy localhost oraz w porcie 8080 zapisujemy! Wchodzimy w nasz systemowy Aktualizator w ustawieniach i jeżeli nam znajdzie aktualizację zmieniamy Ustawienia serwera proxy na brak zapisujemy! Teraz możemy pobrać z nasze Aktualizatora w ustawieniach update do androida 7.0 EMUI 5.0 Instalacja powiedzie się tylko w ten sposób. Przez folder dload chwilowo nie daje rady! II SPOSÓB INSTALACJI Pobieramy paczkę od @czubulus Pobierz stąd Teraz wykonujemy kroki z pierwszego sposobu, klikamy "pałzę" Znajdujemy w pamięci telefonu folder HwOUC i wrzucamy tam pobrane pliki, każde z osobna Powodzenia! @czubulus, mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem Twoją koncepcję. Jeżeli nie napisz na priv a poprawie jak należy. Jeżeli chcesz sformatować telefon to usuń pierw konto google w ustawieniach telefonu!
  9 PIW
 27. Witam wszystkich w kolejnym poradniku! Na wstępie zaznaczam, że nie biorę odpowiedzialności za wszelkie uszkodzone telefony, wybuchy kart pamięci naloty kosmitów czy inne kataklizmy. Wszystko robisz na własne ryzyko i odpowiedzialność!. Poradnik przeznaczony dla osób które wiedzą jak poradzić sobie z odblokowaniem bootloadera i mają doświadczenie z wgrywaniem innych romów i recovery pod nasz telefon Pamiętaj o tym!! W dzisiejszym poradniku pokażę jak zmienić tzw.kustomizację na C185 i dzięki temu zainstalować Androida 7.0 o numerze kompilacji B360 dla naszego P9 Lite. Zaczynajmy 1. Zmiana kustomizacji na C185 Jeżeli jesteśmy już na wersji B336 Androida 7 to odblokowujemy bootloader (procedura taka sama jak na wersji 6.0 poradnik na forum jak tego dokonać) i wgrywamy TWRP Revolution pod Nugata link tutaj Natomiast jeżeli mamy Androida 6.0 po odblokowaniu bootloadera używamy tego TWRP od użytkownika Meticulus link tutaj Pobieramy plik zmieniający naszą kustomizację na C185 link tutaj Potrzebujemy jeszcze pełny plik z softem C185B150 do pobrania tutaj Po jego pobraniu tworzymy na karcie pamięci folder dload i wrzucamy pobrany wcześniej soft tak jak normalną paczkę aktualizacyjną Huawei, dodatkowo wrzucamy plik zip z naszą nową kustomizacją gdzieś na kartę pamięci żeby łatwo było nam ją odszukać i wgrać przez TWRP. Teraz wchodzimy do Recovery (Przy uruchamianiu telefonu trzymamy wciśnięte klawisze włącznika i klawisz zwiększania głośności aż się nie pojawi logo Huawei wtedy puszczamy przyciski i odpali się nasze recovery. Wybieramy z menu Install wybieramy naszą kartę pamięci i szukamy pliku zip z kustomizacją przeciągamy w prawo palcem żeby paczka sie wgrała. przytrzymujemy włącznik aż do wyłączenia telefonu. Teraz trzymamy przycisk włącznika + vol+ i vol - aż nie pokaże się logo Huawei, rozpocznie się instalacja paczki z softem C185B150 (można śmiało wgrywać na Androida 7.0 bez rollbacka i wszystko się uda sam tak robiłem i przeszło). Po tym zabiegu mamy soft C185B150 i zablokowany bootloader. 2. Instalacja Nugata B360. Konfigurujemy telefon i swoje konto Google. Ze Sklepu play pobieramy i instalujemy aplikację Firmware Finder. Uruchamiamy aplikację dotykamy 3 kropeczki i wybieramy Settings Zaznaczamy Instalacja przez systemowy aktualizator (program zaproponuje pobranie odpowiedniej wtyczki Firmware Finder Proxy. (zezwalamy na instalację aplikacji spoza sklepu play w telefonie (opcja jest w zabezpieczeniach nieznane źródła) instalujemy dodatek ale jeszcze go nie uruchamiamy), a także opcję użyj nową bazę Firmware), teraz w programie Firmware Finder dotykamy przycisk Get Firmware List. Interesuje nas pozycja VNS-L21C185B360 Typ FullOTA-MF-PV o wadze 1.880GB. jest to kompletna paczka i wszystko działa jak powinno. Wybieramy tą pozycję i w owym okienku Wyślij Firmware do Aktualizatora. Wyświetli się informacja, że musimy dodać proxy w ustawieniach połączenia wifi co też robimy.Nazwa serwera localhost port 8080 i zatwierdzamy teraz normalnie wyszukujemy nową wersję w Aktualizatorze a jak nam znajdzie to ponownie wchodzimy w ustawienia wifi proxy na brak i zatwierdzamy zmiany i dopiero teraz pobieramy nowe oprogramowanie, czekamy na koniec aktualizacji po wszystkim mamy wersję C185B360 Androida 7.0. Poradnik robiony na szybko w związku z prośbami sugestie mile widziane Pozdrawiam. Oryginał poradnika: https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/guide-switch-to-c188-installing-b360-t3577575 Zrobiłem tylko małą modyfikację i do pobrania i aktualizacji użyłem Firmware Findera sposób prostszy i dający zablokowany bootloader po wszystkim . Powrót na C432 i instalacja B370 (Oficjalna wersja Androida 7.0) W związku z tym że mamy dla naszej kustomizacji B370 dodam do poradnika sposób powrotu na C432 z B185 sprawdzony wczoraj i zakończony pełnym sukcesem. 1. Odblokowujemy bootloade 2. Wgrywamy na kartę pamięci plik z softem B170 oraz kustomizację C432. 3.Wgrywamy Revolution Recovery RC2 Link 4. Wgrywamy nową kustomizację 5. Po wyjściu z recovery wyłączamy telefon opcja Power off i metodą 3 przycisków ładnie się wgrywa B170 C432. Reszta przez Firmware Finder. Koniec . Plik z customem C432 http://cloud.tapatalk.com/s/58e8de737e326/C432OemInfo-DUALSIM-P9LITE.zip Plik z B170 pobieramy z tematu (wersję największą objętościowo) http://forum.android.com.pl/index.php?/topic/311614-VNS-L21C432B170
  8 PIW
 28. wisin

  Ekipa Forum android.com.pl

  Do zespołu technicznego dołączył @maarecki na stanowisko Junior Administrator Techniczny. Życzymy powodzenia.
  8 PIW
 29. Dziś za free Noizy icons https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.patrykgoworowski.noizyicons&hl=pl&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dnoizy+icons&pcampaignid=APPU_1_wT_bWLKJEKHO6AT7gLHICg
  8 PIW
 30. krzychy

  Ekipa Forum android.com.pl

  W dniu dzisiejszym do Ekipy powraca Moderator Działowy @Araa Witamy ponownie i powodzenia Obejmie obowiązki w dziale LG
  8 PIW
 31. Wszystko na auto, w dość trudnych warunkach, dużo ruchomych obiektów, źródła światła ze wszystkich stron, odbijające powierzchnie.
  7 PIW
 32. spec-naz1

  Galaxy S8 czy LG g6 lub Huawei mate 9 pro [3300zł]

  Przeczytaj jeszce raz dokładnie post@jakubhab, jak nie zrozumiesz, to jeszcze raz i tak do skutku, a potem przeczytaj swój post. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  7 PIW
 33. Aplikacja "Evolve Wallpapers" aktualnie dostępna za darmo. Normalna cena to 3,99 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.daviidh.android.wallpaper Zestaw Ikon: MyRound Icon Pack" aktualnie dostępne za darmo. Normalna cena to 4,49 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mytheme.myround Zestaw Ikon: "MyiPhone White Color Icon Pack" aktualnie dostępne za darmo. Normalna cena to 4,49 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mytheme.myiphonewc Zestaw Ikon: "MyFlat Icon Pack" aktualnie dostępne za darmo. Normalna cena to 4,49 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mytheme.myflat dodana zawartość Aplikacja "BlackCam PRO - B&W Camera" aktualnie za darmo. Normalna cena to 6,99 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xnview.xnblackcampro
  7 PIW
 34. kacper1272

  Wasze propozycje - miesiąc kwiecień

  Action Launcher 3 Pro + Ruggy Icon Pack + Motorola Command Center Widget
  7 PIW
 35. Tigad pro icon pack za darmo! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.indigomadina.tigadpro&hl=pl&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dtigad+pro+icon+pack&pcampaignid=APPU_1_oqLgWN-cDITA6QTghor4Cw Liczba ikon jest imponująca, ponad 8000 pozycji.
  7 PIW
 36. jakubhab

  Huawei P10 vs Samsung Galaxy S7

  Miałem takie przypuszczenie, że temat ten zamieni się w ciągłą walkę Samsung vs reszta świata i większość będzie zmyślała cechy telefonów na podstawie recenzji/specyfikacji, no ale takie już jest to forum.... Czas na kilka słów ode mnie. Użytkuję P10 od środy wieczór, S7 leży spakowane w pudełko i czeka na nowego właściciela. Zacznijmy od początku: Obudowa: Tutaj wielki plus dla Huawei w moim odczuciu. Aluminium z tyłu to jest właściwy materiał, szkło zbyt bardzo zbiera odciski palców + łatwo się rysuje. Mój P10 nie łapie aż tak bardzo odcisków palców, to problem o którym słyszałem w przypadku wielu recenzentów.. Może jeszcze nie miałem wilgotnych rąk i nie miał kiedy złapać zabrudzeń - wyjdzie dalej. Jakość wykonania na znakomitym poziomie - czuć, że Huawei P10 to urządzenie premium W moim odczuciu S7 jest bardziej zabawkowy. Wyświetlacz: Świetny jak na IPS. Odwzorowuje kolory tak jak powinien, nic nie jest przesycone, wyblakłe - jest po prostu naturalnie. Full HD w zupełności wystarczające. Jasność minimalna - jak najbardziej OK. Jasność maksymalna - wystarczająca. W aspekcie ekranu Huawei musi uznać wyższość Samsunga, mimo wszystko AMOLED, to AMOLED. Nowsza generacja, szersze spektrum barw, wyższa rozpiętość tonalna, kontrast taki jakiego IPS nigdy nie osiągnie. Po dwóch latach spędzonych z AMOLED czuć różnicę po przejściu na IPS, ale nie twierdzę, że ekran Huawei jest słaby, po prostu AMOLED przyzwyczaja do bardzo nasyconych barw i ciężko to spotkać na IPS-ach. Jeżeli chodzi o powłokę oleofobową - ciężko mi coś jednoznacznie powiedzieć. Korzystam póki co z oryginalnej folii, która się mocno palcuje, ale takie uroki folii. Dodatkowo na Huawei jak patrzymy z bliska widać ukośne kreski, co jest spowodowane technologią IPS - kiepsko to wygląda dla osoby, która przez tyle czasu miała kontakt z AMOLED-em, który takiego defektu nie posiadał. Płynność Huawei jest na zaskakującym poziomie. Jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się, aby coś złapało laga, dłużej się przyładowało (jeżeli chodzi o menu i interfejs). Jeżeli chodzi o ogólny rzut, to Huawei jest płynniejszy od Samsunga. Jedyny problem jaki póki co zauważyłem to problem z przewijaniem facebooka, w momencie gdy pojawia się jakiś filmik telefon łapie laga... (Mowa o P10). Dopiero po 1,5 sekundy wraca do normalności. To jest dziwne, ale przypuszczam brak optymalizacji aplikacji facebook pod Kirin 960. Jakość rozmów na P10 jest lepsza niż na S7, to bez wątpienia. Na Samsungu po aktualizacji do 7.0 głośnik zyskał dziwny pogłos, którego wcześniej nie było, ale podejrzewam, że to tylko kwestia aktualizacji. Zasięg również lepszy w P10. Niestety, ale również spotkałem się z problemem dotyczącym Endomondo, aplikacja została ubita w tle, co pokazuje, że problem nadal istnieje i dopóki Huawei nie wyda łatki, która umożliwi aplikacjom przez dłuższy czas nadzoru przez GPS, niestety ale będzie to dramat. Nie jest to godne flagowego modelu za 2699 zł. Huawei łapie czasami wysokie temperatury. Widoczne jest to np. podczas przeglądanie stron WWW lub korzystania z aparatu. Efekt ten jest mocniejszy niż w przypadku Galaxy S7. Głośnik mono jest sporo lepszy w przypadku Huawei, ma więcej basu, nie strzela tak jak ten z S7, nawet przy maksymalnej głośności. Czytnik linii papilarnych ten z Huawei to bajka, ani Galaxy S7, ani iPhone ze swoim TouchID nie może się równać z poziomem który prezentuje P10. Lekkie przyłożenie powoduje natychmiastową reakcję telefonu. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby to działało w którymś smartfonie tak dobrze. Bateria - pozytywnie choć spodziewałem się lepszych czasów. 5 godzin 12 minut to maksymalna długość pracy przy automacie jaką zdołałem uzyskać, było to podczas korzystania z Wi-Fi w ciemnym pomieszczeniu, więc w życiu codziennym przy LTE i jaśniejszych pomieszczeniach Huawei P10 da realnie około 3,5-4 godzin, co przy takim ogniwie i ekranie Full HD jest kiepskim wynikiem. Ewentualne aktualizacje mogą poprawić zarządzanie energią, choć w to też do końca nie wierzę. Aparat - za dnia lepszy od S7, jestem w stanie to stwierdzić. Wykonałem kilkadziesiąt fotek w podobnych warunkach i S7 za bardzo przesyca zdjęcia. Te z Huawei P10 wyglądają bliżej temu jak my widzimy daną rzecz. Dla jednego będzie to wada, dla innych zaleta. Czasami P10 źle dobierze parametry i zdjęcie jest za ciemne, S7 przez jaśniejszy obiektyw automatycznie wpuszcza więcej światła i wygląda ono lepiej. Bardziej skuteczny jest jednak P10. W nocnych zdjęciach S7 wygrywa przez to, że łapie więcej światła. Huawei też robi ładne fotki, ale w nocnych to S7 jest górą. Wybór tutaj zależy tylko od tego, czy robimy więcej zdjęć za dnia, czy w nocy. Jeżeli przeważają te nocne, polecam wybrać Galaxy S7. Jeżeli za dnia - będziemy bardziej zadowoleni z P10, co więcej mamy super tryb czarno-biały, który wprowadza nutkę artysty w każdego Podsumowując: Huawei P10 jest świetnym sprzętem, dopracowanym, eleganckim, kompaktowym. Niestety, ale cena 2699 zł go zabija. Samsunga Galaxy S7 możemy mieć już za 1900 zł nowego, z gwarancją 24 miesiące a Huawei P10 nie jest wart dopłaty 700 zł. Jest on na mniej więcej podobnym poziomie co Galaxy S7, a z punktu widzenia geeka oferuje mniej. Brak bezprzewodowego ładowania, problem z powłoką olefobową, której brak oraz lagi, dodatkowo kiepskie efekty zastosowania akumulatora 3200 MAh w połączeniu z FullHD powodują z mojej strony zwycięstwo po stronie Samsunga Galaxy S7. Mimo początkowego zapału na Huawei P10, obecnie widzę popełniony błąd przeze mnie w postaci zakupu tego telefonu w przedsprzedaży, ale na szczęście mam możliwość zwrotu telefonu i prawdopodobnie tego dokonam. Telefon jest świetny ma wiele zalet, krótką listę wad, ale nie jest wart 2700 zł. Oba telefony posiadam nadal u siebie, jeżeli ktoś ma jakieś pytania - czekam
  7 PIW
 37. Witam, W związku z coraz to większa ilością użytkowników s8/s8+ a co za tym idzie powtarzającymi sie pytaniami co należy zrobić aby bateria "dobrze trzymała" postanowiłem stworzyć poradnik co i jak Nieodłącznym składnikiem poradnika jest pobranie z linku niżej większej ilosci screenów do których bede sie odnosił. Niestety nie wstawię na forum 100screenow, dlatego są w pakiecie na dropboxie. Poradnik pierwotnie pisany był pod system 6.0.1 w s7 ale jest ciągle aktualny, dodatkowo dodaje paczkę screenów z systemu 7.0 + film z ważnych ustawień (ustawienia - aplikacje). System w s8 to 7.0, dokladnie ten sam jak w s7. Zachęcam do zapoznania się poradami, naprawdę warto ogarnąć tel -> zwiększyć czas działania -> zmniejszyć ilość wakelocków -> wydłużyć SOT. Pamiętajcie że poniżej są moje ustawienia tel. Nie każdemu muszą odpowiadać, warto jednak na spokojnie przeanalizować możliwości jakie daje nam android, oraz właściwie ustawić tel pod siebie. W razie pytań zapraszam do dyskusji. --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Podzieliłem wszystko na kroki do wykonania aby łatwiej było opisać cały proces. Czyli pobieramy: + update 20.04.17r paczka pod androida 7.0 + film (stąd waga ponad 100mb), zalecam pobranie również tej wyżej (pod 6.0.1) aby lepiej zrozumieć proces opisany niżej 1. Wyłączenie aplikacji które dostajemy razem z softem a nie są nam do niczego potrzebne (nie bedziemy ich uzywać). (ustawienia - aplikacje - menadzer - reszta na screenach) wchodzimy na aplikaje ktorą chcemy wyłaczyc i klikamy wyłącz 2. Kontrola ustawień google. Warto okiełznać polityke google i ustawić mozliwie pod siebie, czego nie potrzeba albo na co sie nie zgadzamy to wyłączyć (ustawienia - aplikacje - google ) 3. Ustawienie oszczedzania dla aplikacji Czyli co ma byc "usypiane" a co w gotowości. Ustawiać nalezy z głową, jesli mamy zamienniki aplikacji (tak jak ja exdialer - dialer, textra sms - wiadomosci, nova - launcher TW fabryczny) to należy je pominąć, gdyż są to aplikacje których praca nie moze byc ograniczana przez system (ustawienia - bateria - reszta na ss) 4. Ograniczenie internetu (danych) dla aplikacji które nie są na 1 planie. Tylko dla danych komórkowych, na wifi nie działa ograniczenie. Tutaj na logike, co moze korzystac z neta bez naszej wiedzy, czyli nie jest aktualnie uruchomione przez nas. (Ustawienia - licznik danych - dane w tle - reszta na ss) 5. Wyłączenie pozostałych programów których zgodnie z pkt 1 nie moglismy wyłaczyć Uzyć do tego mozna: Ez disabler - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.packagedisabler&hl=pl Package disabler pro - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro&hl=pl Bk package diabler - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kunkunsoft.packagedisabler&hl=pl odnosnie programów wymienionych wyzej to: ez nie polecam, ostatnia dobra wersja to 2.3, pozniejsze maja ograniczenia w ilosci pakietów, program umarł package disabler pro - chyba jedyny sensowny działający pod 7.0, uzywam i polecam BK p.... - slyszalem sporo pozytywnych opinii ale nie testowałem Moja lista co mam wylaczone, rowniez na screenach w odp punkcie po pobraniu paczki z dropboxa 6. Kontrola uprawnień dla aplikacji Czyli co ma do czego dostęp, niektore apki maja tego za duzo, wiec polecam dokladnie apka po apce sprawdzic i ograniczyć. Warto... (ustawienia - prywatnosc - uprawnienia - reszta na ss) 7. Kontrola trybu doze. Czyli trybu w jaki tel powienien przechodzic po dłuższej bezczynności oraz bezruchu samego tel. Najczęsciej nocą, ss z mojego nocnego doze z programu gsam battery (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=pl) Doze mozna wymusic Force Doze ale niczego to nie daje, moja prywatna opinia, testowałem oczywiscie. 8. WLD - wakelock detector Do odpalenia bez roota dzieki poradnikowi @cholek3 Pomocna apka która obrazuje wybudzenia systemu. Pasek na gorze to wskaznik wybudzeń. Czym mniej czerwonego tym lepiej, idealnie 0%, przyjmuje sie (w zaleznosci od konf tel i apek jakie posiadamy) dopuszczalne od 0-10%. U mnie zazwyczaj 2-6% z naciskiem na 2-4%. O co w tym chodzi, juz tlumaczę. Z 2 screenow ktore dalem wynika ze odlaczylem tel od ladowarki 19h3m temu, na ten czas ekran swiecil 3h4minuty ale procesor byl wybudzany przez 3h54m, czyli czas wakelockow to 50m, głownie przez AOD. Na dole dodałem jeszcze pare słow na temat deep sleep i wskaznika wybudzeń. 9. Statysyki baterii. Warto raz na jakis czas wejsc i zobaczyc co jest na szczycie listy, czy jest to ekran(prawidłowo), czy moze uslugi google play (niedopuszczalne - taki stan oznacza problem) Wbudowane statystyki są pewnego rodzaju wskazówką, coś sie dzieje z systemem, mam drain baterii (szybsze rozładowywanie), nalezy zastanowić się dlaczego i poszukać sprawcy. Po wyl ekranu tel powinien przechodzic w deep sleep, czyli stan uśpienia, spadek taktowania procesora itp Po dłuższej bezczynności w tryb doze (najczęściej nocą) 10. Pozostałe "tricki" "- w ustawieniach Wi-FI ustawić aby nie utrzymywało połączenia na NIGDY - wyłączenie skanowania WI-FI i bluetooth w lokalizacji" WIFI - usypianie połączenia czyli wchodzimy w ustawienia -> wifi -> więcej -> utrzymuj poł wifi podczas snu nigdy - po wyl ekranu wifi zostanie wyłaczone po około 10 min, zostanie automatycznie właczone i połączone z dostępną siecią przy nastepnym wł ekranu zawsze - wifi właczone zawsze czyli większy pobór energii lokalizacja - wspomaganie - rozwijajmy belkę, przytrzymujemy palec na ikonie lokalizacji -> zwiększ dokładność -> odznaczamy obie opcje szybkie połączenia - rozwijamy belkę 2 palcami, na dole mamy szybkie połączenia, klikamy w nie, po czym więcej ustaw widocznosc urządzenia - 3 opcja wyłączy skanowanie 11. FILM z ustawienia - aplikacje. Bardzo ważne ustawienia. +moje aplikacje wiele osob pisze do mnie na pw pytania czy mozna uzywac fb, messengera, co polecam zrobic aby bateria lepiej pracowała, czego uzywam, wiec napisałem ten poradnik aby tych pytań było mniej dorzucam tez liste swoich aplikacji dla ciekawskich -- Użytkownik @cholek3 wykonał kawał dobrej roboty, tworząc video-poradnik o optymalizacji. Link niżej w spoilerze. Poradnik stworzony na androidzie 7.0 Zachęcam do obejrzenia jak i przeczytania moich wypocin niżej Pamiętajcie o podziękowaniu dla autora video poradnika. -------------------------------------- Jak sprawdzić ten nieszczęsny deep sleep Jesli dokladnie prześledziliście pkt 8 razem z podglądem screenów z dropboxa zapewne juz wiecie jak spr deep sleep i o co w tym chodzi Mimo wszystko nadal mogą być niejasności więc tłumacze jeszcze dokładniej. Jak wiadomo deep sleep to stan uśpienia procesora ktory ma pojawić sie zaraz po wył ekranu. Czym wiecej deep sleep tym lepiej, wzorcowo 100%, praktycznie nie do uzyskania, gdyz uzywajac tel zmieniamy proporcje o ktorych niżej. Patrzymy na screeny niżej, są to 2 ss z gsam i wld Na obu widzimy te tel został odłączony od ładowarki 14h6min temu. W wld widzimy że czas wybudzenia procesora to 2h6min - jest to czas ekranu + wybudzeń. Wiadomo ze jak ekran jest wlaczony to tel nie moze byc w deep sleep gdyz procesor nie jest w stanie uspienia. Niżej widzimy ze ekran swiecil 1h37m wiec z prostej matematyki czas wybudzeń przy wył ekranie to 29m - czyli te 29m podczas wyłączenia ekranu tel był wybudzany. -> nie był w stanie deep sleep (29m). Te 29min to suma czasu wybudzeń (ktore wld pokazuje nam dokladniej), moze to byc np 5tys wybudzen po 0.x sekudny ale łacznie da to czas 29minut. U każdego bedzie inaczej. Pytanie dlaczego ? Otoz to wszystko zalezy od sposobu konfiguracji tel, apek wbudowanych jak i doinstalowanych, agresywności ich pracy (synchronizacji) czy nawet od tego czy aplikacja jest prawidłowo napisana przez programistę. Dlatego wskazniki wybudzen, deep sleep oraz stosunek % deep sleep są scisle powiązane, czym więcej uzywamy tel tym wskaznik % deep sleep bedzie niższy. Albo inaczej, odłączyliśmy tel od ładowarki 2h temu i przez 2h ekran był właczony - jaki bedzie deep sleep - 0%, wiadomo ze jak ekran jest wl to procesor rowniez pracuje. Dlatego uzyskanie 100% deep sleep nie jest mozliwe z 2 powodów, uzywamy tel oraz mamy wybudzenia. Nawet najlepiej zoptymlizowany android bedzie takowe posiadał. Mam obok s4 mini z rootem, po mojej kuracji leczniczej, na 10d pracy od ładowania ma 1h wybudzeń, tak to mozliwe i wszystko w tel działa. Dlatego trzymajmy kciuki za roota bez flagi knox w s7 to zrobimy z nich prawdziwe maszynki -------------------------------------- Kontrola nocnego deep sleep/doze oraz ustalenie spadku baterii w stanie bezczynności na x godzin pracy Wiele osób często skarży się że tel nocą zjada im sporo energii, na 8h snu są to spadki np 5-20%. Niżej opisze prosty sposób na sprawdzenie co dzieje sie w nocy z tel. Prawidłowy spadek baterii na 8h leżakowania to od 1-3%, wiadomo jak zawsze wszystko zależy od tego co mamy w tel i jak skonfigurowane. Napewno spadki po 5 i wiecej % nie są normlne. Czego potrzebujemy ? 1. Program WLD (zgodnie z poradnikiem wyżej musi on działać) W programie w ustawieniach zaznaczona opcja mod zaawansowany oraz statystki od odłączenia. 2. Program Gsam battery monitor w celu ustalenia przebiegu doze oraz częstotliwości procesora To zaczynamy, przed odłożeniem tel zapamiętujemy albo robimy screena stanu % baterii. Wyłączamy AOD (gdyż ono zakłóci wynik) Wyłączamy wifi oraz dane komórkowe, uruchamiamy ponownie tel aby statystyki w WLD zostały zresetowane (jesli bateria spadla to robimy nowego ss) Wyłączamy ekran i odkładamy tel do rana, bez ruszania niech poleży te xx godzin. Ważne - rano odrazu sprawdzamy ile % ubyło, odpalamy WLD, sprawdzamy wskaźnik wybudzeń, czas deep sleep, w gsam baterry przejscie w tryb doze oraz jak zachowywał sie procesor. Wszystko niżej na moim dzisiejszym nocnym przykładzie ---- A więc rano odpalamy WLD i widzimy: Na 8h 13m pracy tel zużył około 2%. Czas wybudzenia łącznie to niecałe 3minuty. Przy tak niskim wskaźniku nie ma sie do czego przyczepić. Widać ze standardowo uslugii google play w zmowie z FB i instagramem generowały wybudzenia (na łaczny czas niecałych 3min). Jest to normalne przy tych aplikacjach i niczego nie zmienimy. Mozemy wyliczyć % deep sleep. jak wiemy deep sleep to wskaźnik uśpienia procesora tylko po wyl ekranu wiec odejmujemy czas pracy ekranu od aktywnosci. Musimy przeliczyc na minuty bo 1h to 60 min więc liczenie na godziny nie zadziała . a = 8h 8min = 488min || b = 8h 5min = 485min x (%) = (485x100)/488 = 99.38 % Sprawdzamy jak wygladał tryb doze, jak widac tel troche zwlekał ale wkoncu przeszedl w doze i siedział w nim do rana. Taktowanie procesora rownież spadło do 0 (czyli uspienie = deep sleep) Następny test będzie taki sam tylko z włączonymi danymi komórkowymi przez całą noc Dziękuje za uwagę i mysle ze niektórym z Was troche rozjaśniłem temat. Wiem ze sporo tu starych wyjadaczy którzy widząc takie wpisy śmieją sie oblizując wąsy z porannej kawy no ale... +Update Kolejna noc i tak jak wspomniałem test z włączonym netem komórkowym. Niestety słabszy zasieg 1kreska ale wyniki są Ubyło 3%, wiec pomimo słabszego zasiegu nie było tak zle. WLD: Jak widzimy czas wakelockow to 8min (1%) wiec tragedii nadal nie ma. Jak zwykle uslugi google play w połączeniu z FB grają pierwsze skrzypce... Przebieg doze: Bez zastrzeżeń, tel odczekał około 1h po czym wspał w doze i z małymi przerwami trwał do rana do właczenia ekranu. Tak powinien wygladać prawidłowy stan doze bez używania wspomagaczy (np force doze) Jak pracował procesor: Widac ze miał kilka mocniejszych wybudzeń gdzie wchodził na wyższe taktowanie. Efekt wybudzeń Do pełni szczęścia brakuje jeszcze testu nocnego z włączonym wifi ---------------------- Jeśli doczytałeś do tego momentu i wszystko zrozumiałeś - nie jesteś laikiem w androidzie, gratulację ! Gdy masz pytania - smiało, będziemy wspólnie pomagać. Mam nadzieję że temat jest pomocny, każdemu zainteresowanemu życzę powodzenia oraz gratuluję zakupu s8/s8+. Pozdrawiam !
  6 PIW
 38. Ja mam dla was króla promocji. Władcę rabatów. Do rzeczy... I am rich premium - przecena z 1599 zł na darmochę. https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_penitax.richpremium&hl=pl
  6 PIW
 39. Yomira icons za free: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anticor.yomira Graby icons od tego samego twórcy: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anticor.graby Wysłane z mojego Orange Neva 80 przy użyciu Tapatalka
  6 PIW
 40. melis

  Życzenia Wielkanocne

  Jak to mawiają; Święta, Święta i po... W życiu nie dostałem tylu piw Dzięki serdeczne. Kaca z tydzień będę leczył Czas się brać do roboty nazat A więc do boju kupo... dobrych ludzi
  6 PIW
 41. Fatima

  Przywitaj się!

  Cześć wszystkim Niedługo stanę się posiadaczką samsunga Galaxy S8 - to będzie mój pierwszy telefon z Androidem
  6 PIW
 42. Piękna żywa tapeta WAVE, dziś za darmo z nieco ponad 5 złotych. https://play.google.com/store/apps/details?id=wave.paperworld.wallpaper&hl=pl
  6 PIW
 43. Dobra forum "naprawione", to jedziemy z wielkanocnymi prezentami ;): Bardzo dobra aplikacja do Facebooka, zastępująca standardową (nie trzeba korzystać z oddzielnego Messengera): "Simple for Facebook PRO" tylko dzisiaj jest za darmo. Normalna cena to 11,99 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.creativetrends.simple.app.pro Zestaw ikon: "UX Experience S8 - Icon Pack" aktualnie za darmo. Normalna cena to 5,19 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.leomaz.ux.experience Aplikacja "Notification s in bubble Pro" aktualnie za darmo. Normalna cena to 3,79 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ram.chocolate.nm.premium Gra dla dzieci "Feed Garfield" aktualnie za darmo. Normalna cena to 2,99 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.webprancer.google.feedgarfield Kolejna gra dla dzieci "Hello Kitty Orchard" aktualnie za darmo. Normalna cena to 2,99 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sanriodigital.google.hkOrchard dodana zawartość Aplikacja "Paper Ocean Drive Wallpaper" aktualnie za darmo. Normalna cena to 5,08 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=island.paperworld.wallpaper Aplikacja "Sky Lantern" aktualnie za darmo. Normalna cena to 4,99 zł. https://play.google.com/store/apps/details?id=lantern.paperworld.wallpaper
  6 PIW
 44. Moja sprawa w końcu zakończyła się pomyślnie. Po interwencji Rzecznika Praw konsumenta, do którego wystąpiłem o pomoc sprzedawca zobowiązał się oddać pieniądze za telefon. Powodzenia wszystkim, którzy mają podobny problem
  6 PIW
 45. musisz14

  Przywitaj się!

  Dzień dobry!
  6 PIW
 46. andkru21

  Przywitaj się!

  Witam Wszystkich.
  6 PIW
 47. Snip3rPolska

  Przywitaj się!

  Witam wszystkich ! Na początek zacznę że historia mojego profilu tutaj jest dość dziwna Otóż nie wiedziałem że posiadam tu konto, które założone zostało niby w 2013 roku... Zapewne korzystałem wtedy z innego forum i jakoś tutaj się nie udzielałem.. Lecz pora to zmienić Tamto forum niestety umarło, a szkoda bo zawsze lubiłem sobie popisać, pomóc komuś lub podzielić się czymś z innymi. Moje zainteresowania to głównie technologie gry itd. itd... Czyli wszystko to co się nie przydaje Czym się mogę się pochwalić ? Hmmm.. Tworzę grafikę komputerową, czasami coś fajnego a czasami jakieś badziewie które nie nadaje się do udostępnienia bo po prostu mnie się nie chciało do tego przykładać. Wątpię bym miał coś do pokazania na ten moment bo wszystkie moje prace były na drugim komputerze, którego niestety już nie mam, lecz może kiedyś znajdę coś na Internecie albo w chmurze. Kiedyś także stworzyłem aplikację mobilną dla forum na windows phone, oraz grę na windows taką prostą że odbijacie piłeczkę i niszczycie klocki ale to stare czasy. Później zajmowałem się pisaniem recenzji i tworzeniem poradników do których chciałbym powrócić. Dodatkowo byłem kiedyś moderatorem na jednym forum o grach gdzie także tworzyłem wszelakie recenzje poradniki itd. Lecz tamte czasy już minęły.. Szkoła, brak czasu itd. Więcej pisać nie będę bo to już raczej same nie istotne rzeczy, także to by było na tyle i mam nadzieje że tutaj znajdę swój nowy internetowy dom gdzie będę mógł się wykazać, pomóc komuś, lub napisać coś ciekawego Dziękuję i pozdrawiam Snip3rPolska. ps. Dla przyjaciół Marek ale bardziej podoba mnie się snip3r
  6 PIW
 48. Widget King od Mowmo dziś za darmo. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mowmo.king Tapnięte Tapatalkiem z Androida.
  6 PIW
 49. janek1218

  Przywitaj się!

  Cześć! Witam! Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
  6 PIW
 50. neomob

  Przywitaj się!

  Witajcie. Miłego dnia!
  6 PIW