Karls

Weteran
 • Zawartość

  3142
 • androcoin

  262 
 • Bieżący miesiąc

  277
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Otrzymane piwa: 579

O Karls

 • Tytuł
  Weteran
 • Urodziny 29.12.1990

Informacje

 • Model Telefonu
  SGS4 (i9505)
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Firmware
  7.1.1 AOSP
 1. Grają, teraz na wiosnę znowu trochę popularność coś w górę poszła (Sam nie grałem przez parę miesięcy, bo nie chciałem rezygnować z root, a pogoda też nie sprzyjała. Teraz już z root można łatwo grać). Po prostu już nie ma tej całej niezdrowej manii, ale to ciągle jedna z popularniejszych gier na rynku. Odpadli Ci co zajrzeli z ciekawości, albo na zasadzie "taka moda to ja też", zostali ci co chcą grać. Na lato pewnie znowu będzie skok popularności bo odpalą jakiś większy update, może pojedynki między graczami i wymianę pokemonów. Tutaj macie graf ilości aktywnych graczy, jak by ktoś był ciekaw: Jak dla mnie ze względu na spooferów już dawno nie ma sensu grać dla rywalizacji. Ja wolę to traktować jako pretekst do spaceru/wycieczki rowerowej a Gym-y... jak coś się uda to fajnie ale nie jest to dla mnie nic ważnego. Ale ze względu na te zacementowane gdzieniegdzie 10lvl powinni zmienić zasady trenowania - jak wygrasz w swoim gymie to wyrzucasz najsłabszego. Nie było by kombinatorów robiących na dwa konta.
 2. Taka mała akcja informacyjna - gdyby ktoś chciał pograć na telefonie z root to przetestowałem tą opcję i faktycznie działa: Cała sprawa jest w sumie dosyć prosta, o ile oczywiście wszystko pójdzie jak trzeba.
 3. Nowy s4, nie refab czy z rynku azjatyckiego, to rzadkość. Nie ma się co dziwić cenie choć gdyby oceniać tylko parametry a nie patrzeć co to za model to zgadzam się, że to się nie opłaca. Natomiast sentyment do marki, czy pewna wartość "kolekcjonerska" tak znanego i udanego urządzenia robi swoje.
 4. Teoretycznie można ale w praktyce widziałem już przypadki, gdy pamięć wewnętrzna telefonu była formatowana podczas instalacji (bardzo, bardzo rzadko ale jednak). Dlatego kartę SD warto mieć choćby do trzymania danych osobistych jak zdjęcia, czy backupu danych aplikacji/logu połączeń/kopii sms-ów.
 5. @morfeusz1805 - ja już dawno nie siedzę na stocku. Ale co do tego, że niby KK trzyma lepiej o LL (5.0) to tu się nie zgodzę, u mnie akurat było n odwrót. Co do nowszych romów to jeszcze dołożę do tych dwóch jeden: Sam na nim jestem i jedyne istotne do czego mogę się doczepić to problemy z tetheringiem po wi-fi. Z baterią nie ma problemów a w temacie LOS widzę, że niektórzy na to narzekali.
 6. Temat jest dosyć stary, nawet nie jestem na czasie jakie recovery jest teraz kompatybilne z S2. Ale jeśli podzielisz się sprawdzonym linkiem to oczywiście mogę zedytować :).
 7. Korzystam naprzemiennie z GM i Sygic, z tego drugiego głównie w trasie. Moim zdaniem mają bardzo zbliżony traffic, nawet bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że z podobnych źródeł korzystają. Choć Google ma coś jeszcze dodatkowego chyba bo bywa, że na bocznych drogach ma lepsze pokrycie. Choć i tu nie jestem na 100% pewien, bo Sygic zarówno jak nie ma korka jak i gdy nie ma danych działa tak samo - nie pokazuje nic. Google ma ten swój zielony kolorek. Więc to może być tylko optyczna różnica.
 8. Właśnie to jest jakiś sztuczny zabieg :). Mam apkę Leandroid, która wymaga SElinux na permissive do działania i bez tego sypie błędem. A tutaj formalnie pokazuje się jako enforcing ale działa nadal. Także to chyba jest tak na prawdę permissive tylko ukryty na potrzeby MagiskHide. Tak czy siak przydatny dodatek, z tego co wiem to już niektóre romy mają pre-instalowany Magisk jako metodę root. W sumie to nic dziwnego, skoro już kolejne aplikacje nie działają na telefonie z root. Zaczynało się od Android Pay, potem był PoGO, Snapchat, różne aplikacje bankowe.
 9. CM-themengine jest już nie wspierany, nawet na nowszych romach CM/LOS z niego zrezygnowali. Masz więc dwie możliwości - albo wgrać stary rom (chyba 20160709 - Stable 4, jest ostatnim przed migracją na Substratum), albo druga możliwość to próbować przeportować stary CMTE na własna rękę.
 10. Ok, muszę napisać pewne wyjaśnienia, bo co-nieco się zmieniło. Obecnie sam Magisk jak i opcja MagiskHide działa już u mnie stabilnie. SafetyNet przechodzi bez problemu, można używać aplikacji wymagających niezmodyfikowanego systemu pomimo root oraz SElinux w trybie permissive (wyświetla go jako enforcing, zachowuje się jak permissive). Tak więc zmieniam moją ocenę tego rozwiązania na pozytywną :). Gdyby również przytrafiły się wam problemy ze stabilnością to ja zmieniłem dwie rzeczy - zaktualizowałem rom do androida 7.1, oraz użyłem mniejszej paczki GApps (nano) - nie wiem, które z tych dwóch pomogło, choć obstawiam GAppsy. Kilka słów wyjaśnienia co do instalacji: 1. Aby SafetyNet przeszedł, instalację Magisk należy rozpocząć od unroot-a (ewentualnie wcale nie rootować jeśli system domyślnie tego nie miał). Jeśli wcześniej root był w trybie systemless to warto przywrócić dodatkowo czysty kernel. 2. Bez powodu nie grzebał bym z SElinux, dopiero jeśli weryfikacja nie przejdzie to można poeksperymentować. 3. MagiskHide nie jest kompatybilny z SuperSU, trzeba użyć MagiskSU, który instaluje się automatycznie, razem z paczką samego Magiska. Podobnie Xposed domyślnie nie jest ukrywane, trzeba zainstalować specjalną wersję.
 11. @pedro314 - dwa posty temu go podlinkowałem ;). Jednak jak to się mówi "Polak potrafi".
 12. Masz na myśli temat Optimized LineageOS 14.1? Tam też już jest stable, tylko ktoś tematu nie zaktualizował. To są porównywalne romy, a zasadnicza różnica to baza. Ten jest bazowany na czystym AOSP od Googla, natomiast Optimized LineageOS jak sama nazwa wskazuje jest na źródłach LOS zbudowany. Tego drugiego nie miałem okazji na S4 używać, więc mogę tylko ogólnie powiedzieć, że z mojego doświadczenia romy CM (obecnie zmienili nazwę na LOS) bywają mniej stabilne niż czysty android czy stockowe romy od producentów. Generalnie im więcej dodatków i gadżetów tym więcej miejsca na błędy, to normalne.
 13. @jarooo - zignorowałeś kawałek mojego postu a podkreśliłeś tylko to co pasowało do twojej wersji. Tak się ciężko dyskutuje, bo z rzeczowej dyskusji robi się żonglerka. Rozumiem, że masz pewną swoją opinię na temat AM, ale nie przesadzaj z tym wmawianiem każdemu kto tylko zapyta, że to jest najlepsza nawigacja i wzór do naśladowania. Po raz, że brzmi to nie wiarygodnie i chyba nikt rozsądny nie potraktuje tego całkiem poważnie a po dwa, że jak ktoś jednak się da się skusić to potem może mieć z tego powodu problemy w trasie i się może rozczarować - coś o tym wiem, sam się swojego czasu dałem przekonać do AM i jak się to skończyło to ludzie czytający ten temat wiedzą, nie ma sensu bym się powtarzał.
 14. Widzicie, i tu jest powrót do punktu wyjścia - nawigacja z aktualną mapą, kontra wygodna nawigacja. Nie ma najlepszego programu. AM ma w Polsce lepsze mapy niż Sygic, natomiast ma też (moim zdaniem) gorszy mechanizmy routingu, no i dużo mniej czytelny dla nieprzyzwyczajonej osoby interfejs. Ogólnie można powiedzieć, że to jest remis, choć dla mnie ze wskazaniem na Sygica np. z uwagi na to, że jest dużo bardziej atrakcyjny cenowo.