Artur35

Junior Moderator
 • Zawartość

  1794
 • androcoin

  406 
 • Bieżący miesiąc

  438
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Otrzymane piwa: 331

1 obserwujący

O Artur35

 • Tytuł
  Junior Moderator

Informacje

 • Biografia
  Użytkownik mobilnych urządzeń telefonii komórkowej od marca 1997 roku. Pierwszy telefon - Motorola, następnie Nokie, potem iPhone. W 2008 roku, pierwszy smartfon Samsunga, Omnia. W następnym roku - Omnia HD i od tego czasu non stop i rokrocznie flagowe urządzenia Samsunga serii "S" i potem równolegle serii "N".
 • Model Telefonu
  NOTE5, SGS7 EDGE
 • Skąd
  WARSZAWA
 • Sieć
  T-Mobile
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Firmware
  Android 7.0

Ostatnie wizyty

1174 wyświetleń profilu
 1. @dragen Jest naprawdę miło, nie chcę zachęcać ale polecam. Chociaż w obszarze które Ciebie interesuje, niewiele się zmieniło. Raz sparowane urządzenie w Bluetooth jest zapamiętywane, ale za każdym razem przy przesyłaniu pliku z urządzenia zewnętrznego, musimy zaakceptować odbiór. Ale za to lepiej działa tryb samochodowy. Pogody na ekranie blokady brak, można jedynie wybrać aplikacje do skrótów. Zegar na ekranie blokady jest teraz duży (poprzez funkcje powiększania elementów ekranu) i lepiej to wygląda. Ikonki górnego paska (moc sygnału i bateria) można również dowolnie powiększać. Ja wolę większe.
 2. Masz prawo być zadowolony, bo Nougat da się lubić. Nie dziwię się jednak powściągliwości pozostałych użytkowników. Android 6.0.1, daje duże poczucie bezpieczeństwa, wszystko doskonale funkcjonuje i każdy obawia się, że może to stracić. Jak się okazuje, niepotrzebnie. U mnie MM działał lepiej na Note5 niż na SGS7Edge. I teraz jest podobnie. Android 7.0, działa lepiej na notesie niż na "esce".
 3. @dragen Są różne uproszczenia, ale raczej w obszarze grafiki. Nie zauważyłem eliminacji konkretnych programów, paradoksalnie przybyło ich trochę. Funkcje rysika zostały lekko rozbudowane, przybyła możliwość zmiany rozdzielczości ekranu oraz powiększania jego poszczególnych elementów. Ciekawsze i bardziej wyraźnie, są powiadomienia... Na pewno zmiana Androida na 7.0, nie przypomina tej sprzed dwóch lat, kiedy przechodziliśmy z 4.4.4 na 5.0.1. Wówczas negatywy, były bardzo wyraźne. Jak zaryzykujesz, daj znać.
 4. Jak nagramy i odtworzymy nagraną sekwencję na SGS7Edge z lekko zmniejszoną wartością bitrate, to nie będzie to szczególnie zauważalne. Nie miałem na myśli ograniczenia bitrate do wartości krytycznej. Tak, masz rację. Toczyliśmy naszą dyskusję w oparciu o urządzenie które posiadamy - SGS7Edge.
 5. Nasze urządzenia zapisują FHD (60kl./s) w około 29Mb/s, ja podawałem wartości optymalne. Drogi Kolego, sprowadzanie merytorycznej dyskusji do wymiaru personalnego, nie jest intencją tego forum. Twoje oratorskie wypowiedzi tylko dezorientują innych użytkowników, którzy wyciągnęli wniosek, z Twoich postów, że nie można wyznaczyć najlepszych wartości bitrate dla poszczególnych sekcji, co jest nieprawdą. Ogniskuj uwagę na treści merytorycznej a nie na uciążliwym deprecjonowaniu innych.
 6. @dragen Zasięg jest tak samo dobry jak na MM, jak nie lepszy, a na pewno nie gorszy. Odpowiadam tak zawile, ponieważ nie mam możliwości, uniwersalnego przetestowania go. Mieszkam w centrum Warszawy i nigdy z zasięgiem nie miałem problemu. Jednak na wskaźniku mam o jedną obecnie "kreskę" więcej, przy transmisji LTE. Stabilność jest wzorowa. Aparat robi takie same zdjęcia. Obecnie nie potwierdzam podobnego błędu, który występuje w SGS7Edge. Dźwięk nie uległ pogorszeniu. W SGS7Edge jest ciszej. W Note5, nie. Bateria daje dobre nadzieje na przyszłość, jednak dopiero po czterech cyklach ładowania, będę miał w miarę obiektywny odczyt. Mogę sprawdzić, czy pobieranie MMS, jest automatyczne. U mnie na stałe włączona jest transmisja danych, bo chyba o to Ci chodzi? Nie namawiam do zmiany, ale naprawdę nie ma żadnego zagrożenia. System jest szybki i odświeżony, tchnie w Twoje urządzenie trochę nowego ducha. W systemowych aplikacjach pojawiły się miłe dla oka animacje. Nie ma żadnych zacięć. Mogą, ale nie muszą się one pojawiać jedynie w aplikacjach zewnętrznych.
 7. @dest Rozumiem Twoją nieodpartą chęć do kontestacji. Jednak zajmujesz się już tym tak długo, że staje się to powoli niesmaczne. Łatwiej i milej, byłoby udzielić zadającemu pytanie Koledze, odpowiedzi, która Twoim zdaniem jest właściwa. A pytanie dotyczyło konkretnego wskazania najlepszych wartości bitrate w poszczególnych sekcjach. Starałem się udzielić jak najbardziej precyzyjnej i konkretnej odpowiedzi. Ty jej nie udzieliłeś, za to ograniczyłeś się do cenzury mojego postu, co dało taki skutek, że inni użytkownicy nie będą mieli jasnego obrazu tej sprawy. Nie zgadzam się z Twoja sugestią, że nie można wyznaczyć konkretnych wartości bitrate, dla urządzenia którego optykę i możliwości dokładnie, znamy. Po co w takim razie mamy funkcje edycji tych ustawień? Określenie "umiarkowanie szeroki" odnosi się do skali szerokości; nie (!) rozlegle szeroki. Przykład FHD (60kl/s) - od 25 Mb/s do 34 Mb/s. Poz tym uznanie przez Cibie bitrate, jako najważniejszej kategorii w jakości odtwarzania zapisanego obrazu, jest pewnym nieporozumieniem. Celowo w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi starałem się to wyjaśnić. Zresztą, bitrate to mocno ograniczone pojecie, występujące tylko w zapisie filmu w formie pliku. Rejestracja obrazu i dźwięku na taśmie filmowej czy magnetycznie, nie zna go. Odnoszę wrażenie, że starasz się kontestować niektóre posty z zasady, bo i tak po pewnym czasie zgadasz się z nimi.
 8. @maarecki Bitrate, to przepustowość pliku, szybkość transmisji danych. W odtwarzaniu bezpośrednim nie determinuje jakości video tak mocno jak rozdzielczość, jednak rola bitrate się zwiększa jeśli przesyłamy plik na serwer zewnętrzny. Optymalne wartości dla poszczególnych rozdzielczości, mają umiarkowanie szeroki zakres. Ogólnie, im większa wartość bitrate, tym lepszy efekt; jednak nie można z tym przesadzać. Za wartości najlepsze przy zapisie urządzeniami mobilnymi, można przyjąć: 4K - 50 Mb/s; FHD (60kl/s) - od 25 Mb/s do 34 Mb/s FHD - 19 Mb/s do 30Mb/s HD - 5Mb/s do 15Mb/s
 9. @konrad851 To nie jest duże ryzyko. Ja czerpię satysfakcję z Androida 7.0, ale nie chcę namawiać.To jest Twój wybór.
 10. @upel Tak, da się powiększyć, ale niestety nieznacznie. Poniżej przykłady Inne elementy ekranu, można bardziej powiększyć.
 11. @aggressive Jest jeszcze drugi sposób. Ustawienia, Aplikacje, kursor "trzy kropki", zeruj preferencje aplikacji. Wówczas odblokuje się wysyłanie SMS-ów premium, ale preferencje innych aplikacji w razie konieczności, ustawisz od nowa.
 12. Najbardziej kompetentny jest pan Paweł pod nr tel. 530 390 725. Jednak czasami może odebrać połączenie Kamil, który najprawdopodobniej był powodem błędnie przekazywanych informacji drogą e-mail, że każde pudełko rygorystycznie musi być w Mycasio otwierane. Trudno się z nim rozmawia, to nowy pracownik. Jednak po długiej dyskusji ustaliliśmy, że jeżeli klient przed kupnem skontaktuje się z nimi i złoży taką prośbę, a pudełko w chwili wykonania połączenia, nie będzie jeszcze otwarte, to do klienta wyślą urządzenie w nienaruszonym i zaplombowanym opakowaniu. Czyli powróciliśmy do ustaleń, które omówiliśmy już dawno z panem Pawłem w listopadzie.
 13. @konrad851 Owszem, wszystko działa płynnie.Tylko niektóre aplikacje zewnętrzne mogą zachowywać się nieco gorzej niż na Androidzie 6.0. O baterii, trudno się wypowiadać, jeszcze za wcześnie. Jednak Android 7.0, słynie z dobrej optymalizacji ogniwa i ładnie rozbudowanych narzędzi diagnostycznych. Jest więc nadzieja. To niełatwa aktualizacja, szczególnie dla Note5, który doskonale funkcjonował na MM. Ostatni soft MM, był wręcz stworzony dla niego. Android 7.0 wprowadza kilka narzędzi, które mogą satysfakcjonować wielu użytkowników. Jednym z nich jest możliwość powiększenia lub zmniejszenia elementów ekranu. Można również zredukować rozdzielczość wyświetlacza do FHD i dzięki temu oszczędzić zużywanie baterii. Są wprowadzone lepsze i bardziej precyzyjne narzędzia diagnostyczne. Jedynie kontrowersyjnie sprawuje się aparat, po ostatniej aktualizacji. Początkowo sądziłem, że uszkodzony został tryb profesjonalny, ale powrót do ustawień fabrycznych, wyjaśnił sprawę. Nadal go testuję, bo moje drugie urządzenie zaktualizowane do Nougata (SGS7Edge), posiada wyraźne uszkodzenie trybu nagrywania filmów w rozdzielczości FHD (60kl./s). Już Samsung zapowiedział wydanie "łatki" aktualizacyjnej.
 14. Temat jest znany i wywołuje emocje, a dotyczy rejestracji sekwencji filmowych. Niektórzy użytkownicy forum, szczególnie ci co częściej wykorzystują zapis video ( w tym również i ja), dostrzegli po aktualizacji pogorszenie jakości obrazu nagrań. Szczególnie dotyczy to rozdzielczości FHD (60 kl./s). Problem jest na tyle powszechny, że Samsung przygotowuje poprawkę do ostatniej aktualizacji, która w pierwszych informacjach miała być przygotowana w ciągu dwóch tygodni. Jeśli Ciebie ten problem nie dotyczy, to musisz mówić o szczęściu. Ważne jest, że producent szybko zareagował i nie próbuje bagatelizować usterki.
 15. To oficjalne stanowisko sklepu, ja również początkowo otrzymałem taką odpowiedź. Porozmawiaj z właścicielem, na pewno nie będzie robił kłopotu.