vwrafi

Użytkownik
 • Zawartość

  37
 • androcoin

  13 
 • Bieżący miesiąc

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Otrzymane piwa: 1

O vwrafi

 • Tytuł
  Junior Member

Informacje

 • Model Telefonu
  X10 mini Pro
 1. Witam. Firma Kiano już się wypięła na ten model, więc czy ktoś zna jakieś miejsce gdzie można pobrać firmware z Androidem 4.4.2 dla naszego tabletu. Jakiś własnoręcznie robiony mod. Ewentualnie czy ktoś wie czego klonem może być 9.7 3G by Zanetti? Jak już będziemy wiedzieć jak nazywa się tablet z takimi samymi podzespołami ale innej firmy, to będzie można łatwo wykonać aktualizację do działającego i z 4GB pamięci Androida 4.4.2.
 2. Hmmm, w sumie najprostsza myśl, a może być trafna. Tak czy siak, ja dostałem swój tablet z powrotem i na razie jest OK. Dodam jeszcze, jako plus dla serwisu, że tablet wrócił nieporysowany i z wszystkimi elementami jakie do nich wysłałem, co czasami bywa różnie w różnych serwisach. Szkoda że jest ten Android 4.4 ale jest bezużyteczny dla takiego laika jak ja co nie potrafi ROOT'a zrobić.
 3. 13 przyjechał kurier po paczkę, a 21 miałem w domu tablet. Całość trwała 8 dni.
 4. Jeśli ktoś zrobił update do 4.4 i teraz nie jest zadowolony i chciałby wrócić do 4.2, to polecam odesłać tablet do serwisu. Ja tak zrobiłem. Zarejestrowałem tablet w Kiano Assistance, napisałem w czym jest problem ( pomniejszona pamięć na aplikacje z 2GB na 1GB ) i po paru dniach przyjechał kurier po paczkę a dzisiaj dostałem ją spowrotem. Wszystko za darmo, koszty wysyłki pokrywa Kiano. Mam już tablet spowrotem w domu z Androidem 4.2. Za to duży plus dla Kiano. A minus za to, że jak nietrudno się domyśleć, nie poprawią już tego softu 4.4 aby miał 2GB pamięci. Wolą płacić za wysyłki i odsyłanie tabletów do użytkowników niż zmienić i wypuścić nowy soft, widocznie finansowo bardziej im się to opłaca ( praca programisty też kosztuje ). Szkoda, bo wolałbym mieć 4.4 niż 4.2 gdyby nie to nieszczęsne 1GB pamięci. Może jak więcej ludzi zacznie odsyłać tablety to już im się nie będzie opłacać płacić kurierowi za wysyłkę w dwie strony i wtedy wyłożą pieniądze na nowy soft. Czas pokaże.
 5. Tak, tylko że ja mam Kiano Elegance 9,7 3G, a ten ROM Omy jest tylko do Zanetti bez 3G. Więc posiadacze wersji z 3G są w ciemnej " dziurze ".
 6. Witam. Mam od wczoraj ten tablet. Ogólnie jest spoko, ale zrobiłem wczoraj aktualizację do KitKat 4.4 i to co zobaczyłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania. W Android 4.2 było 2GB pamięci na aplikacje, a w Android 4.4 1GB ?!?!?! Kto, pytam się KTO, w firmie Kiano, wpadł na taki " genialny " pomysł, żeby zmniejszyć ilość pamięci na aplikacje?! Co to ma być w ogóle ? Co ja mam teraz sobie zainstalować ? YouTube i Jurassic Park Builder i pamięc zapchana! Nie mogę nic więcej zainstalować. Jurassic Park Builder korzysta z jakiejś pamięci podręcznej i za nic nie idzie tego przenieś na Kartę SD. Zostało mi 122MB wolnego w pamięci wewnętrznej. Jak można być takim " geniuszem ", żeby zrobić aktualizację do 4.4 i zabrać użytkownikom 1GB. Nie mam słów, naprawdę. Jeśli ktoś to z firmy Kiano czyta, to .... w sumie nie wiem co, ale to totalna porażka i kompromitacja na całej linii. To już firma Manta wypuściła jakiś czas temu aktualizację do swojego tabletu tylko po to, aby zwiększyć ilość pamięci wewnętrznej. A wy wypuszczacie upgrade żeby zmniejszyć tę ilość. Coś tu jest nie tak. Ktoś powinien dostać po łapach od kierownika serwisu za taką wpadkę. Możemy oczekiwać poprawionej wersji Androida 4.4.2 dla Kiano Elegance 9.7 3G /ciach/ ?
 7. Naprawdę nikt nie wie ?
 8. Witam. Sprawa ma się następująco. Są dwa tablety Manty MID 9701. Jeden jest tabletem Manty i obsługuje modem 3G Huaweii E3131, a drugi tablet też jest Manty ale pochodzi z dystrybucji Polsatu Cyfrowego i nie obsługuje modemu E3131 a jedynie modemy polsatowskie. Ja posiadam tę drugą wersję, ale mam już modem E3131 i chciałbym go używać. Dzięki pewnym staraniom i uprzejmości jednego pana udało mi się otrzymać ROM do mojego tabletu który obsługuje modem E3131. Jednakże przed dokonaniem zmiany ROM'u, chciałbym się zapytać odnośnie jednej rzeczy. Mam obecnie pełno gier na tablecie ( niektóre ze Sklepu Play a niektóre zainstalowane własnoręcznie ) i mam w nich dużo poukańczanych poziomów, osiągnięć itp. itd. i chciałbym zachować te dane. Czy ktoś wiec co muszę zrobić, aby po instalacji nowego ROM'u dane gier zostały zachowane ? Mój tablet ma pamięć 16GB podzieloną na: około 1GB na system i 13GB na dane. Wiem, że gry są zainstalowane w ten sposób, że np. 16kb jest w pamięci systemu a 260MB jest zapisane w tym miejscu na dane ( około 13GB ). Najbardziej zależy mi na grze Bloons Tower Defense 5.
 9. Witam ponownie. Niedawno pojawiła się najnowsze wersja oprogramowania v2.1.1.A.0.6. Nie każdy chce ją instalować, gdyż nie wszyscy wiedzą jakie są różnice pomiędzy tą wersją a 2.0.2.A.0.24. Ja sam szukałem dosyć długo w internecie postów na temat różnicy między tymi wersjami. Niestety, nic nie znalazłem. Czy w ogóle są jakieś różnice ? Tak, owszem. Nie są to rewolucyjne zmiany, ale wpływają jednak na funkcjonalność naszych telefonów oraz ułatwiają życie w codziennym użytkowaniu. Postanowiłem wykonać test na własną rękę. Przed zrobieniem aktualizacji przejrzałem menu telefonu oraz zapisałem sobie na kartce jak wyglądają poszczególne okna oraz opcje dostępne dla nas. Następnie zaktualizowałem telefon i znowuż przejrzałem menu telefonu. Wszystkie różnice jakie znalazłem zapisałem w notatniku na komputerze i teraz mogę się z wami podzielić moimi obserwacjami. Będę wymieniać wszystko w podpunktach żeby łatwiej się czytało. A więc, oto te nowości w najnowszej wersji : - teraz pod godziną na głównym ekranie widoczna jest też data oraz dzień tygodnia np. poniedziałek, 7 marca Dziękuję za przeczytanie mojego postu, mam nadzieję że pomogłem niezdecydowanym.
 10. Witam ponownie. Zauważyłem, że po update'cie do 2.1 niektóre gry nie reagują dobrze na dotyk. Np. Angry Birds chodzi idealnie, zawsze reaguje na dotknięcie ekranu. Natomiast takie gry jak Paper Toss czasami nie rejestrują naciśnięcia ekranu przeze mnie. Na Androidzie 1.6 Paper Toss chodził idealnie. Wyszła też teraz taka fajna gierka Ninjump i niestety tutaj też niektóre moje naciśnięcia są ignorowane lub opóźnione. Czy ktoś kto ma Androida 2.1 w X10 mini Pro mógłby zainstalować tę grę u siebie ( Ninjump ) i sprawdzić ( np. tak z 5 minut grania ) czy u niego dotyk dobrze reaguje ? Bardzo proszę, gra jest fajna i darmowa, można ją znaleźć na Market'cie.
 11. Może teraz czas zmienić nazwę tematu na " 2.3 dla X10 mini / mini pro - kiedy, co zmieni , i kto dostanie ostatni ? "
 12. Mendoza, jesteś niepoprawnym optymistą
 13. No to wkurza, że wypuścili dla innych a dla nas nie. No ale nie popadajmy w skrajny pesymizm, być może jak wyjdzie soft 2.2 to my go dostaniemy pierwsi a inni ostatni A mi już się znudziło czekanie i sobie poustawiałem wszystko w telefonie ( market , pocztę itp. ), bo coś mi się nie chce wierzyć że dostaniemy update jeszcze w tym roku. Ale i tak mi się telefon podoba.
 14. Heh, co wy piszecie, jaki kombinowany telefon ? Przecież Rikardo na blogu SonyEricsson napisał wyraźnie że telefony SI 1238-9808 pochodzą z Irladnii. A wy macie 1238-9808 czy 1238-9809 ? Czytajci uważnie a nie siejecie plotki. A co do tego 1237-6807 co jest pod obudową, to jest to P/N ( Part Number ) a nie SI ( Sales Item ) więc o co wam biega ?
 15. Parafrazując cytat z Alfabetu Mafii : " Dzień, w którym wyjdzie soft 2.1 dla 1238-9809, będzie prawdziwym świętem polskiej telefonii. Wtedy poleją się szampany "