Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

bykumza

SuperModerator
 • Zawartość

  3167
 • androcoin

  75 
 • Bieżący miesiąc

  131
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Otrzymane piwa: 1365

O bykumza

 • Tytuł
  SuperModerator Główny
 • Urodziny 21 Marzec

Informacje

 • Model Telefonu
  LG Nexus 5/HTC Desire 610
 • Skąd
  Kętrzyn
 • Sieć
  Virgin Mobile
 • Sieć 2
  Orange
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Firmware
  AOSP/Sense
 • Twitter
  Bykumza
 • Instagram
  bykumza

Ostatnie wizyty

980 wyświetleń profilu
 1. Przynosi to jakieś efekty w postaci dłuższego trzymania na jednym ładowaniu, czy tylko wydłuża ogólną żywotność baterii?
 2. @szakalq problem z YT był z tego co pamiętam na wersjach RC, na oficjalnej wersji było to już naprawione. A do tych opisywanych problemów z YT podchodzę z rezerwą, bo w świecie Custom ROM'ów znajdują się często znafcy, którzy lepiej wiedzą niż developer i nie wykonują czynności, które on zaleca.
 3. @szakalq już od dłuższego czasu jest oficjalna wersja DU 11 Tradycyjnie juz, ja instalowałem i ogólnie ROM spoko, duża ilość dodatkowych opcji, wydajność też dobra, jedynie nie jestem w stanie powiedzieć jak z baterią na dłuższą metę, bo miałem go przez nie cały dzień. by Tapatalk and Nexus 5
 4. @szakalq wrzuciłem na szybko, ale brakowało mi kilku opcji dodatkowych do tego nie pasowały mi te obrazki tej ośmiornicy (czy co tam było), do tego raz telefon mi się sam zrestartował, więc wróciłem na AOSP Extended, lecz czekam na CrDroid'a nowego, bo brakuje trochę działającego Punktu Dostępu Dla mnie na chwilę obecną odpadają ROM'y, które nie posiadają większej ilości opcji dodatkowych, bo nie mogę się przyzwyczaić jak mam jakąś opcję włączać poprzez dwa, albo więcej kliknięć.
 5. rom

  @Finland tak, przecież instalujesz sam plik kernela, nie cały ROM i nie musisz robić żadnych wipe
 6. rom

  @Finland najlepiej to wypakuj sobie z paczki LOS 14.1 plik boot.img, wtedy wystarczy, że w TWRP wybierzesz opcję Flash image i wybierzesz stock kernel z LOS 14.1 oraz zaznaczysz opcję Boot, potem uruchamiasz normalnie telefon. Po tej operacji wracasz do TWRP i instalujesz kernel, który chcesz
 7. @wielkibogdan i mają rację jeżeli chcesz mieć telefon w 100% sprawny, ponieważ na 7.1.x na Nexusie 5 jeszcze przez długi czas, jak nie przez cały czas będą jakieś błędy i z tym trzeba się pogodzić, ponieważ oficjalnej aktualizacji nie dostaliśmy. Aby aparat działał w pełni musisz zainstalować jakiś zamiennik aplikacji typu Footej Camera, albo edytowaną wersję Google Camera, w której zostały wyłączone aktualizacje w Google Play, a także działa w pełni zapisywanie i HDR. Dlatego poczytaj dokładnie co piszą na XDA i zastanów się kilka razy, czy jesteś w stanie żyć z małymi brakami w systemie, czy też tym, że jakaś opcja nie działa w 100%.
 8. @wielkibogdan to już musisz sam przetestować, ponieważ dla jednego wydajność może być na dobrym poziomie, a dla innego może być słabo z wydajnością, lecz tutaj problem nie tyle co leży po stronie użytkownika, lecz samego telefonu, każdy telefon inaczej działa, więc jak nie przetestujesz to się nie dowiesz.
 9. @wielkibogdan ja osobiście miałem przez jakieś 10 minut ten ROM, ponieważ dla mnie posiada on zero dodatkowych opcji, ale jak Tobie nie zależy na dodatkowych opcjach to możesz wrzucić, na XDA dużo osób z niego korzysta i nie widziałem żeby ktoś pisał, że nie działają podstawowe rzeczy.
 10. @szakalq używałem ostatnio Resurrection Remix, który bazuje na LOS i spokojnie 3-3.5h robiłem na ekranie przy internecie LTE i później Wifi, więc moim zdaniem LOS nie jest taki zły
 11. @szakalq jeżeli dobrze wyczytałem na stronie to wersja AOSP nie będzie już wspierana. "Oct-N AOSP base has been discontinued." Jutro ma podobno wyjść wersja bazująca na LineageOS 14.1. Może w weekend przetestuję sobie, jak będę miał chwilę wolnego czasu Ja dzisiaj przesiadłem się na AICP, ponieważ fKm odpowiedzialny za wypuszczanie nowych build'ów AOSP Extended zmienia telefon na iPhone 7 i już nowych wersji nie będzie od niego.
 12. @d3zet tutaj możesz zamówić: http://allegro.pl/oryginalna-bateria-lg-nexus-5-d820-d821-akumulator-i6679073386.html Jest to firma córka hurtel.pl, więc bez obaw można zamawiać.
 13. @d3zet ja już miałem prawie zrobiona te modyfikacje, ale dwie lutownice przestały mi działać, oraz jedna z blaszek w baterii mi odpadła, więc na chwilę obecną sobie odpuściłem, ale jeszcze do tego wrócę. Na hurtel'u chyba firmy nie musisz mieć, wystarczy założyć konto, tak było jeszcze że 2 miesiące temu. by Tapatalk and Nexus 5
 14. Jeżeli wyłącza się przy 70% i po włączeniu ponownym ma 50%, albo mniej to ewidentnie bateria do wymiany. A szybkie ładowanie poprzez kernel mogło tylko przyśpieszyć degradację baterii, bo oficjalnie Nexus 5 nie wspiera szybkiego ładowania baterii. Oryginalna bateria to koszt 65-70zł na hurtel.pl (tam wiele osób zamawiało). Baterii z allegro za 30zł nie polecam, bo wątpliwa jest ich oryginalność
 15. @wielkibogdan bardzo prawdopodobne. Ja nigdy nie dodawałem aplikacji Telefon, Wiadomości, Zegar, Kalkulator, i inne Stockowe aplikacje, lecz na Nexusie 5 Greenify używałem może ze 2 dni, bo tylko pogorszyło to u mnie wydajność baterii.