Olleo

Member
 • Zawartość

  722
 • androcoin

  57 
 • Bieżący miesiąc

  68
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Otrzymane piwa: 14

O Olleo

 • Tytuł
  Members

Informacje

 • Model Telefonu
  SM-N9005, Axe LTE
 • Płeć
  Nie ustawione
 1. Wydaje mi się, że warto byłoby w tym wątku wspomnieć o tym projekcie: https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tool-lanchon-repit-data-sparing-t3358036 Tool do repartycjonowania partycji systemowej, zdaje się, że bez utraty danych.
 2. Stąd brałem: https://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/general/cwm-kit-kat-compatible-t2546597
 3. Zainstalowałem NeatROM kitkat 4.4.4 build 8 - testuję. edited NeatRom jest super - szybki, działa BLE, trzyma baterię... ale jest duży. Mini gapps działa jeszcze w porządku, ale potrzebuję youtube, mapy i gmaila - po doinstalowaniu przestaje działać parę rzeczy, np. przycisk home do ekranu głównego, czy status/notification bar - i to jest właśnie wina małej pojemności partycji S2 - przynajmniej wg informacji z XDA. Nie wiem tylko, co dalej - instalować od zera zwiększając najpierw partycję wg procedury dla CM13+, czy da się to zrobić bez factory wipe?
 4. Może warto byłoby zmienić link do CWM recovery? Nie próbowałem instalować, ale jakiś inny syf pod nim siedzi - inny md5, inny rozmiar, niż założony - w środku jest exec. Ściągnąłem z XDA i tam już jest prawidłowy.
 5. Miałeś rację, do 4 liter ten Wakelock Detector. BBS (dzięki za linka) pokazuje dla kernel: PowerManagerService.WakeLocks 55% (w partial głównie dwa: RILJ 47% i fingerprint_scanner_local 3%) multipdp 32% secril_fd-interface 24% Kojarzę wszystkie trzy, ale muszę szukać od początku. [edited] puściłem jeszcze raz - tym razem tylko kernel wakelocki - multipdp i secril_fd_interface - fast dormancy (już kiedyś miałem z tym problem, jak jeszcze S2 był mój, tj. jakieś 4 lata temu). Niestety kod *#9900# nie działa na SlimKacie - błędny kod MMI. [edited 2] hahahaha chyba mogę sobie szukać... http://mobility.forumsee.com/a/m/s/p12-9475-0806140--can-t-disable-fast-dormancy.html [edited 3] super... "With aosp roms it's not possible." [edited 4] Dalej nic, wszelkie próby na nic. Znalazłem takie info o i9305, może jest jakiś modem dla i9100, który nie miałby tego problemu? "But now, it seems I have found the solution.I installed a I9305T (I have I9305) modem to my device. The UBBMB2. And the mdm_hsic_pm0 process has much lower battery consumption." https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help-i9305/i9305-disable-fast-dormancy-aosp-rom-t2324442
 6. @the_naturat_com To który jest najmniej bateriożerny? Do better battery stats musiałbym zmienić usera z żony na swojego, bo płatny jest i nie chce mi się drugi raz wydawać kasę tylko na chwilę
 7. Pytanie, czy to te sterowniki, czy inne drenują baterie? Tego nie wiemy, a wątki o CM i SlimKat wskazują, że drenarz jest bardzo w nich popularny - pojawia się często wyjaśnienie "open source drivery nie są tak dopracowane, jak drivery Samsunga". Wakelocki sprawdzam Wakelock terminate oraz w systemowej apce baterii - aktywność zero. Z tego, co czytam, to API do BT 4.0 dostępne jest od Androida 4.3, a w 4.4 powinno działać "out of the box". Czytam też, że najmniej bateriożerny jest NeatROM bazujący na ROMie samsunga - pytanie, czy korzysta z tego API i BLE będzie działać? http://forum.android.com.pl/topic/147513-aosp-neatrom-kk-444-v80st-25092014/
 8. @the_naturat_com Ale mi to działa - tzn. łączy się z Xiaomi Mi Band 2 itd. http://stackoverflow.com/questions/15594209/bluetooth-low-energy-discovery-on-android A tutaj wątek na XDA: https://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/sgs2-bcm4330-bluetooth-4-0-t1565551 Problem jest z czym innym, a mianowicie battery drain.
 9. @the_naturat_com Nie, nie pomyliło. HW ma na miejscu, tylko Samsung w firmware tego nie udostępnił. Slim już ma odpowiedni F/W, tak samo CyanogenMod, bodajże od CM11. Ale, jak czytam, ten drugi też ma problem z battery drain.
 10. Potrzebuję zainstalować na żony i9100 ROM, z którym będzie współpracować Xiaomi Mi Band 2. Przykładowy działający, to Slim Bean (ale nie mogę znaleźć działających Google Play Services i Google Play Store) i Slim Kat. Ten drugi próbowałem Build 9 (nie działa w nim przycisk Home) i Build 5 - tutaj działa wszystko, ale żre baterię, jak zwariowany - niby deep sleep, niby brak wakelocków, a 10%/h idzie w gwizdek. Jakie inne lekkie ROMy obsługują BLE? Oczywiście wszystko inne też musi działać - żonie funkcjonalność stock pasuje.
 11. Ale wiesz, że to chiński smartfon Oinom LMV11H? Problem wydaje się leżeć w androidzie 6, bo na kit kacie minimum 4 doby trzyma, a przy 2G i używaniu jako telefon nawet ponad 10 dni.
 12. Wróć do starych wątków - ptt to pierwsze, co w axe trzeba wywalić, bo żre baterię.
 13. Sprawdź na stronie. Możesz natomiast użyć rękojmi - 24 miesiące
 14. Dowód zakupu musisz mieć - może być przelew, potwierdzenie płatności.
 15. No to chyba digitizer padł, do serwisu.