• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
jacek383

ViPER4Android - podnieś jakość muzyki wypływającej z twojego telefonu. [FX 2.4.0.1]

2560 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

va-official3.png

Blog Vipers Audio - Oficjalna strona developera.

ViPER4Android Audio Effects:

Jest to aplikacja po zastosowaniu której będziesz żałował że nie miałeś jej wcześniej. Podnosi jakość dźwięku i próg głośności twojego telefonu.

ViPER4Android działa tylko i wyłącznie na : słuchawki / głośnik tylni [multimedialny] / odtwarzanie Bluetooth, nie działa na głośnik rozmów.

Aplikacja must have dla audiofili! 

Źródło [XDA]:

Pobieranie:

Instalacja:

Żeby ViPER4Android działał poprawnie należy usunąć DSPManager / AudioFX - aplikacją Titanium Backup.

1. Zainstalować aplikację odpowiednio dla systemu:
*2.3 i mniejszy [2.2,X, 2.1.X itd] - wersja 2.3
*4.0 i większy [4.1.X, 4.2.X, 4.3.X 4.4.X 5.0.X] - wersja 4.X
2. Włączyć aplikacje
3. Zaakceptować uprawnienia aplikacji [superuser]
4. Wybrać tryb pracy aplikacji:
*B. wysoka jakość dźwięku - urządzenia z przynajmniej 
dwoma rdzeniami !!
*Wysoka jakość dźwięku - każdy telefon bez nacisku na oszczędzanie baterii.
*Oszczędzanie baterii - jak sama nazwa wskazuje aplikacja działa na najmniejszych obrotach tracimy na jakości (nieznacznie) zyskując dłuższą prace na baterii.
5. RESTART TELEFONU ! 
[Ja dodatkowo przekonwertowałem ViPER'a na aplikację systemową Titanium Backup'em rozwiązało to problem instalowania sterowników na niektórych romach, oraz działaniem ViPER'a]
6. Jeśli używasz PowerAMP'a to musisz dodatkowo wykonać kilka kliknięć

@Kloosek : Menu -> Ustawienia -> Silnik dźwięku -> Zaawansowane narzędzia -> MusicFX "zaptaszkowany"

@jerzyjerzy PowerAMP na Xperii wymaga w Viperze ustawienia Tryb kompatybilności>Kompatybilny, wybrania w ustawieniach Androida Dźwięk>Efekty muzyczne>Viper FX, a w PowerAMPie Ustawienia>Silnik dźwięku>Zaawansowane narzędzia>Bezpośrednia kontrola głośności>Wyłaczone (nie na każdym telefonie, np. na moim działa niezależnie od tego ustawienia) i Ustawienia>Silnik dźwięku>Zaawansowane narzędzia>MusicFX>Włączone.

7. [Opcjonalne] Można dograć filtry Convolver'a - Dodatkowe filtry [wrzucamy na kartę pamięci <rozpakowane> do folderu: /ViPER4Android/Kernel
------> UWAGA !!!!!! Jeśli nie ma folderu należy zapisać profil ustawień Viper'a lub stworzyć folder samemu !!!!!!! <------

Jeśli nie ma folderu Viper4Android na karcie pamięci / w pamięci telefonu sprawdź tu : /storage/emulated/legacy/ViPER4Android
8. Poustawiać według własnych potrzeb ustawienia ViPER'a
9. Włączyć swoją ulubioną muzykę, paść na łóżko i rozkoszować się jakością dźwięku

Instalacja która zadziałała u mnie na CM13 :

1. Instalacja BusyBox

2. Instalacja Viper4Android + biblioteki w aplikacji 

3. Jeśli po tych krokach nie działa Viper4Android to pobrać i weflashować w recovery :  ViPER4Android-supolicy.zip

4. Usunięcie pliku " audio_effects.conf " z " system/etc " (tylko jeśli nadal nie działa)

5. Jeśli nie działa próbować innych metod z wątku (staram się spisywać różne metody): LINK 

Instalacja CM14 - Android 7.0 Nougat :

http://androiding.how/install-viper4android-nougat/

Filtry Convolver'a:

Dodatkowe filtry convolver'a

Zrzut ekranu forum ( jeśli kiedyś forum przestałoby istnieć lub potrzebujesz do zbiorów ) ;-)

[ Aktualizowany przy aktualizacji wpisu ]

06.05.2016.png

Informacje dodatkowe :

Dnia 19.03.2016 o 13:12, paveu241 napisał:

Kilkukrotnie pojawił się tutaj problem błędu przy instalacji bibliotek. Udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Wszystkiemu jest winna opcja Odstęp między nazwami w SuperSU. Odznaczenie tej opcji w ustawieniach SSU umożliwia normalną instalację bibliotek Vipera.

Edytowane przez jacek383
Akcja aktualizacja ;)
7 osób postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, zainstalowałem na swojej Xperii T, jednak żadnej różnicy nie ma. Może wybrałem złe sterowniki : cortex a9,a15, ktoś testował?

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dla S 2 jaki wybrać ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nestle : CortexA9/15 with NEON

McMaciek7 : zapomniałem napisać że na końcu [ po wybraniu sterowników należy zrestartować telefon]

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie ma roznicy.

ps. tak, zresetowałem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, różnica jest, ale dopiero po długiej zabawie w ustawieniach: głównie w głośności. Aby działało trzeba również zmienić w ustawieniach ogólnych, efekty muzyczne na VIPER4AndroidFX ;) Dotyczy się Xperii T

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie to jakość bassu na Viperze zaskakuje. Należy wyłączyć equalizer w odtwarzaczu i ustawić w Viperze mniej więcej coś takiego .

Screensho_nrenspa.png

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

działa to na NEO V? bo bez xLoud w CM10 dźwięk jest beznadziejny.

Rozumiem, że dla neo v to

CortexA8 with NEON
;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dokładnie to :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z moich doświadczeń mogę stwierdzić, że ten mod pomaga, już nie ma tego okropnego charczenia basów, co do głośności też chyba na plus ale nie jestem pewien, jednak jestem bardzo zadowolony z moda, polecam wszystkim co mają andka 4.1+

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.