Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Dofgus

TUTORIAL Wgrywanie romów na LG P700. Co i jak?

Przydatny temat  

35 głosów

1. 1. Przydatny temat

• Tak
      25
    • Nie
      10

Rozwiązany

maksioo   
Otrzymana reputacja: 0
maksioo

Zrób tak jak ja: poszukaj w dziale rom softu v20 + root + cwm. Jest to plik kdz który wgrywasz odpowiednim programem. Jest to odpowiednia podstawa do większości custom romów. Następnie ściągasz sobie najnowsze cwm. Zip również z w/w działu, wrzucasz na kartę pamięci którą później będziesz widział jako externalsd. Wyłączasz kom wciskasz vol +, vol -, home, power. Uruchomi Ci się cwm wybierasz opcje instalowania z zip i z externalsd. Cwm się zaktualizuje. Następnie również z tego działu ściągasz rom, tak samo jak przy cwm zip wrzucasz na kartę. Dopiero mając najnowsze cwm robisz wszystkie wipe i instalujesz rom. Trudne za pierwszym razem potem to już żaden klopot

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

A i polecam czysty pa sam go używam i jestem mega zadowolony

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RagingBeer   
Otrzymana reputacja: 11
RagingBeer

A po instalacji tego softu który podał maksioo proponuje wgrać jeszcze najnowsze CWM ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BrazowyWorek   
BrazowyWorek

Cześć,

obecnie mam na swoim L7 build CyanogenModa z grudnia cr3pta, chciałem teraz zainstalować jego Paranoida. Zastanawiam się, jak trzeba przygotować telefon. Aktualnie mam wgranego CWM 6.0.3.0.

Wystarczy mi wipe data, wipe cache, wipe dalvik i instalacja zipa? Czy muszę sformatować któreś z partycji?

Dzięki za chwilę uwagi :)

Linkuję ROMy, jeśli to potrzebne:

Stary: [L7][4.4.2][KOT49H][bETA]Unofficial CyanogenMod 11.0 rom build by Cr3pT - xda-developers

Nowy: [ROM] CrystalPA 4.0 for P700/P705/E610 [Android 4.4.2][KVT49L] - xda-developers

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bart00   
Otrzymana reputacja: 359
bart00

1. najpierw aktualizacja cwm do 6.0.4.8 - kompilowanego przez cr3pt

2. full wipe, łącznie z format system

3. instalacja softu

rom ktory podałeś to crystalPA czyli rom modyfikowany przez zodexa a nie cr3pt, czyste PA jest w innym temacie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wolverine26   
wolverine26

czy w trubie emergancy mode komputer powinenien widziec tel, albo chociaz zainstalowac sterownik ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dofgus   
Otrzymana reputacja: 3
Dofgus

Powinien widzieć

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sparrowxxx   
sparrowxxx

Witam, chciałbym zainstalować pierwszego custom roma do mojego P700. Po przeczytaniu opinii wybór padł na KitKata 4.4.4 od Imera (chyba, ze polecacie innego roma na początek). Przeszukałem już wiele tematów na forum (między innymi wszystkie tematy dla początkujących) ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka, dla Was zapewne, oczywistych pytań.

Mój telefon posiada stockowego roma od Playa JB 4.1.2. Nigdy nic w nim nie zmieniałem poza wgraniem najnowszego androida za pomocą narzędzi od LG. Jeżeli chce wgrać custom roma KitKat 4.4.4 to czy powinienem początkowo wgrać roma 4.4.4 z rootem? Rozumiem, że nie mogę bezpośrednio wgrać 4.4.4 na czystego JB 4.1.2 bez roota. Czy telefon wymaga podłączenia do komputera, czy cały proces odbywa się na telefonie. Ostatnie pytanie o Kernela. Czy potrzebuje wgrywać jakiegoś konkretnego kernela specjalnie pod tego roma? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dofgus   
Otrzymana reputacja: 3
Dofgus

1 wgrywasz przez kdz soft JB+root+cwm

2 wgrywasz przez cwm customa

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lewykoles   
lewykoles

Sorka ze zakładam nowy temat ale jestem posiadaczem tego androida jak w temacie i chciałbym wgrać jakiegoś dobrego roma ale niestety jestem totalnie lewy w te klocki a jest tego tak dużo na tym forum ze pogubiłem się w tym wszystkim.

Mógłby ktoś mi poradzić jak małemu dziecku jakiego roma wybrać i jak go wgrać?

Z góry dziękuję i przepraszam za kłopot

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BloodyMike   
BloodyMike

Polecam zapoznanie się z powstałymi już tematami :)

Wgrywanie niebrandowanego softu (bez znaczków playa i innych pierdół) - http://forum.android.com.pl/f759/instrukcja-wgrywania-niebrandowanego-softu-224446/

Jeśli chodzi o ROMy to - http://forum.android.com.pl/f759/wgrywanie-roma-w-na-lg-p700-co-i-jak-298810/

Co do wyboru ROMu Ci nie pomogę, bo sam póki co jestem na fazie rozpoznania ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.