Skocz do zawartości
stanax

Znane wirusy na Androida - lista

Rekomendowane odpowiedzi

marcinadd    171
    marcinadd

Te reklamy sa wnerwiajace wiec polecam mieć jakiegoś antyvirka. Ale na Androida istnieje masa wirusow. Oto przyklad różnych wirusów na andka z opisem.

Android.Couterclank - zarażenie urządzenia tym robakiem następowało w momencie ściągania gier, zawierających w sobie złośliwe oprogramowanie. Po ściągnięciu gry następowało rozprzestrzenienie się wirusa po systemie. W konsekwencji wykradane zostały poufne dane użytkowników oraz wyświetlane reklamy bez zgody konkretnego użytkownika Androida. Na ekranie głównym telefonu pojawiała się dodatkowo ikona "szukaj", której nie można było zlikwidować.

Podstawowym błędem jaki popełniły miliony użytkowników Androida, którzy padli ofiarą trojana Android.Couterclank było to, że instalowali aplikacje pochodzące z niezaufanych źródeł oraz pominęli kwestię kontrolowania uprawnień aplikacji w momencie instalowania jej. Gry, które są prawdopodobnie zakażone omawianym złośliwym oprogramowaniem to: Sexy Women Puzzle, Counter Elite Force, Sexy Girls Photo Game, Sexy Girls Puzzle, Heart Live Wallpaper, Balloon Game i inne.

Geinimi - aktywność tego złośliwego oprogramowania atakującego Android wiąże się z tym, że namierza ofiarę według jej położenia geograficznego i rozpoczyna zdalnie kontrolować urządzenie. Omawiane oprogramowanie może także pobierać programy i zachęcać do zainstalowania ich na urządzeniu. Geinimi to pierwszy botnet , który zagroził systemowi operacyjnemu Android.

BaseBridge - jest to trojan, którego celem jest wysyłanie SMS-ów z urządzenia określonego użytkownika Androida na numery specjalne (wysoko płatne - premium).

DroidKungFu - jest to złośliwe oprogramowanie, które wykrada osobiste informacje użytkowników Androida i może dokonywać w nim zmian. Wśród jego funkcjonalności można również wymienić umiejętność zdalnego instalowania innych złośliwych oprogramowań. Usunięcie tego trojana jest nieco skomplikowane i nie wystarczy zlikwidować go poprzez odinstalowanie aplikacji.

HongTouTou - wirus ten między innymi wykrada osobiste informacje i samodzielnie wybiera strony www. Aplikacja ta wykorzystywana bywa do generowania kliknięć reklam.

JiFake - jest to komunikator rozsyłający SMS-y na numery premium.

SpitMo - przedostaje się na urządzenie z systemem Android poprzez zarażony już wcześniej komputer. Zainfekowane urządzenie pyta o zgodę na instalację dodatkowego oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo nawiązania połączenia urządzenia z systemem Android z kontem bankowym. W momencie wyrażenia zgody przestępcy, którzy są twórcami tego wirusa przechowują SMS-y użytkowników systemu (w tym jednorazowe hasła SMS wykorzystywany przez banki). SpitMo to mobilna wersja trojana SpyEye, określanego jako bankowe złośliwe oprogramowanie.

Zeus - jest to trojan udający antywirusową aplikację. W rzeczywistości przechwytuje wiadomości SMS, które dotarły do zarażonego urządzenia z systemem Android i przesyła je następnie do cyberprzestępców. Wirus ten ukrywał się pod terminem "Android Security Suite Premium", a został odkryty przez firmę Kaspersky Lab.

Informacje wziąłem z tąd http://www.heuristic.pl/blog/e-technologie/172.html

Edytowane przez marcinadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lolobolo    12
    lolobolo

Hej spotkaliście się z wirusem który sam wysyła sms premium których nie ma w bilingu, ani w historii? Wiem jest taki jeden który blokuje ekran na 10sekund przy włączaniu bluetooth, ale ja tego nie mam, przeskanowałem telefon 2 antywirusami i nic nie mam, a syfu nigdy nie instaluje i nie bawie sie w jakies konkursy sms. Zabrało mi 20zł, skontaktowałem się z moim operatorem i napisali ze takie sms zostaly wyslane, podaj tylko kwoty niestety nie dał numerów ale napisałem aby mi przesłał je. (1 sms za 14 coś zł, drugi za 2,46zł, a potem zas ten za 14zł, wszystko w ten sam dzien w ktory doladowalem telefon)

Miał ktoś taka sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal    484
    Rambdal

To nie wirus. Brat skorzystał z niewiadomego pochodzenia bramkę SMS która prosiła o jego numer telefonu. Po miesiącu miał nabite 100 zł. Jest masa takich stron na Facebooku które proszą o podanie numeru.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lolobolo    12
    lolobolo

Nie podawałem nigdzie na fb swojego numeru, dziś dowiedziałem się że to przez AKAZOO z którego zrezygnowałem już dawno temu a nagle co zabrał mi 20zł i nawet nie dostalem sms od nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tommy_MKT    0
    Tommy_MKT

Nie wrzucać na androida aplikacja spoza google play, mieć jakiegoś darmowego antywirusa (np. Avast) i nasz telefon będzie bezpieczny. A zasadniczo to nasz "komputer" bo smartfony od dawna nie są już TYLKO telefonami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    el-luc    4
    el-luc

Jak pozbyc się takiej reklamy, która wraca po usunięciu strony. Wchodzi na wszystkie przeglądarki w telefonie. Żeby było śmieszniej złapałam to na stronie Samsunga PhoneInfo, pacnęłam niechcący reklamę na dole ekranu. Może ktoś ma patent na usunięcie tego.

post-73254-0-51985400-1458299935_thumb.png

Edytowane przez kamil79123
    Dodałem spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Andreas135    4
    Andreas135

Wczoraj w Gogle Chrome mojego LGH635 miałem to samo. Eset tu nie zadziałał a skanowanie głębokie nic nie wykrywa.Baza antywirusowa aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx    2336
    dzidexx

@@ups

To tylko uciążliwa reklama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    el-luc    4
    el-luc

Może i udało mi się to zlikwidować. Wyłączłam stronę X, na to miejsce dodawałam nową kartę i tak kilka razy, wyłączałam telefon, przeglądarkę - cuda niewidy robiłam i w końcu chyba nie wraca. (Internet był wyłączny przez całą noc.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx    2336
    dzidexx

Butterfly browser, mozilla - sklep - apki z adblock.

Nochromo lub chromium - xda - chrome z adblock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi