Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A czy Ty już zagłosowałeś?

Zdjęcie
- - - - -

Jak sprawdzić czy zakupiony telefon jest oryginalny czy podróbka ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
589 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   PifPafcio

• 46 postów
  • Telefon:Galaxy Note 2

• Tablet:Galaxy Tab 2 10.1

Napisano 22.05.2013 - 08:38

Nie wiem jaką Samsung ma politykę ale jeżeli napisałeś że jest instrukcja francuska, to możliwe że ten telefon był dedykowany np na rynki afryki, gdzie bardziej liczy się cena niż to ile ma ramu itd. Podobna sytyuacja jest z samochodami, w USA samochód ma obrysówki i wąską wnękę na tablice rejestracyjną a w europie nie ma obrysówek i szeroką wnękę. Miałem kiedyś w ręku chińskie podróbki Nokii i Samsunga i ten twój zbyt dobrze wygląda na chińczyka, ale nie zmienia to faktu że zostałeś wysterowany, i jeżeli nawet jest to prawdziwy Note2 ale tak jak wcześniej pisałem że np na inny rynek to sprzedający powinien to napisać w aukcji że się różni specyfikacją od tego sprzedawanego w PL ! Pozdro

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#22 OFFLINE   Any

• 275 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Note II

• Firmware:STOCK

• Kernel:STOCK

Napisano 22.05.2013 - 08:44

Masz najdroższy i najlepszy na dzień dzisiejszy klon nota...:

Wholesale Product Snapshot Product name is Free by HK Post Air Mail Galaxy Note2 N7100 Phone Quad core Android Phone 1.6MHz 5.5 inch IPS screen 8MP WIFI GPS

Samsung Galaxy Note 2 99% Premium Copy 1:1 Korea-quad Core Philippines - 12666289

GALAXY NOTE 2 N7100 READ INSIDE FIRST For sale in Dhaka - Buy & Sell Easily in Bangladesh 15 Mar 10:21 pm

@up
Jeśli telefon jest dedykowany na inny rynek lub różni się, jakimś najdrobniejszym szczegółem Samsung zmienia oznaczenie modelu

[SIGPIC][/SIGPIC]

#23 OFFLINE   kier1

• 64 postów
  • Telefon:Nexus 5

Napisano 22.05.2013 - 09:32

Jeśli kupił przez internet to ma ustawowo 10 dni roboczych na oddanie bez żadnej przyczyny (niezależnie czy sprzedawca kłamał, czy tak naprawdę nie uściślił, że jest to prawdziwy Note 2) licząc od dnia otrzymania towaru. Jak najbardziej stosuje się do do "zwykłych ludzi", czyli osób fizycznych. Jeśli kupił normalnie w sklepie, to niestety nie ma takiej zasady.

A mógłbyś powiedzieć na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z tego co wiem 10 dni na zwrot towaru przysługuje przy kupnie od przedsiębiorcy z mocy usawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Ale ona dotyczy tylko sytuacji gdy osoba fizyczna kupuje od przedsiębiorcy.

Czy ostatnio coś się w tym względzie zmieniło? Czasem sprzedaję coś na allegro, więc staram się być w miarę na bieżąco :P. A wypada wiedzieć jakie są moje prawa i obowiązki.

#24 OFFLINE   m4rcin

• 19 postów
  • Telefon:Samsung Note II

• Firmware:Play

Napisano 22.05.2013 - 09:45

Przy kopiowaniu Nota 2 zapomnieli, że ma on 2GB RAM

#25 OFFLINE   5qra

• 268 postów
  • Telefon:był magic,Desire Z , jest Desire HD, Note II

• Tablet:Tab S 10,5, htc Flyer, Nexus7 II

Napisano 22.05.2013 - 09:50

99% Premium Copy 1:1 Korea

ała

allegrosz sszedł na psy. Idealnie pasyuje cytat z dobrego filmu "ciśnienie wzrasta, coraz więcej wy♥♥♥♥♥ych chodzi po mieście"
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka"

#26 OFFLINE   snoopafly

• 39 postów
  • Telefon:Samsung Note 2 LTE, Motorola Milestone

Napisano 22.05.2013 - 09:51

Zwrot towaru w ciągu 10 dni dotyczy tylko zakupów u przedsiębiorców:

Pomoc

Mitsubishi M320 > Sony Ericsson K700i > Samsung Z400 > Nokia E71 > Motorola Milestone > Samsung Galaxy Note 2 LTE

#27 OFFLINE   phex

• 77 postów
  • Telefon:note 2

Napisano 22.05.2013 - 09:53

Szmelc kolego.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

#28 OFFLINE   criav

• 378 postów
  • Telefon:Samsung Note II

• Tablet:GoClever Terra 70L

• Firmware:4.4.2

Napisano 22.05.2013 - 10:28

A mógłbyś powiedzieć na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z tego co wiem 10 dni na zwrot towaru przysługuje przy kupnie od przedsiębiorcy z mocy usawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Ale ona dotyczy tylko sytuacji gdy osoba fizyczna kupuje od przedsiębiorcy.

Czy ostatnio coś się w tym względzie zmieniło? Czasem sprzedaję coś na allegro, więc staram się być w miarę na bieżąco :P. A wypada wiedzieć jakie są moje prawa i obowiązki.

Zwrot towaru w ciągu 10 dni dotyczy tylko zakupów u przedsiębiorców:

Pomoc

Tak jest, macie rację, nie doczytałem, że telefon nie był ze sklepu internetowego/aukcji sklepowej.
Sagem My400x -> Nokia 6610i -> Samsung Avila S5230 -> Nokia 6610i -> Nokia Lumia 610 -> Samsung Galaxy Note II

#29 OFFLINE   mseredin

• 129 postów
  • Telefon:Note 3

• Firmware:Stock 4.2.2

Napisano 22.05.2013 - 10:32

Witam kupiłem na allegro note 2 i mam wątpliwości czy to nie jest czasami podróbka...

Kolego, zostałeś w najzwyklejszy sposób oszukany (chyba ze w opisie aukcji bylo info ze to nie jest oryginał - wtedy już nic nie zdziałasz) i w tej sytuacji pozostaje ci do zrobienia tylko:

* kontakt ze sprzedającym i poinformowanie go że cię oszukał i żądasz zwrotu pieniędzy oraz anulowania transakcji (jest jakieś małe prawdopodobieństwo że on sam nie wiedział co sprzedaje albo co bardziej prawdopodobne że sam kupił ten telefon jako oryginalny a teraz chciał sie go pozbyć)
* poinformowanie allegro o oszustwie
* zgłoszenie sprawy na policje
* wytoczyć proces cywilny kolesiowi

#30 OFFLINE   lukasz3001

Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 22.05.2013 - 13:11

SAMSUNG GALAXY NOTE II - GRAY - BEZ LOGO - WROCŁAW (3250623387) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tak wyglada aukcja nie ma w niej real foto nie ma ze to podroba pisze meila do sprzedajacego niech zabiera to gowno fv i oddaje kase dobrze ze mieszka nie daleko