• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
JustArchi

[Kompendium Wiedzy] Odin | Bootloader | Recovery | Backup | ROM | Root | Sudden Death | EFS | IMEI

1859 postów w tym temacie

leci wstępne piwo za niezłą kompresję wiedzy w jednym miejscu :)

zastanawiam się tylko, czy początkujący użytkownik przy obecnej mnogości poradników czasem powtarzających te same treści, nie pogubi się..

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trudno, na to już niestety nie wpłynę - ja mam zamiar zebrać wszystkie potrzebne rzeczy w jedno miejsce, żeby później móc odsyłać userów do jednego konkretnego tematu i danego podpunktu. Do tego nie ukrywam, że nie jestem zadowolony z aktualnej "jakości" niektórych (nie wszystkich) poradników na tym forum i wolę się ubezpieczyć ;).

Do dodania mam jeszcze parę rzeczy m.in repartycjonowanie, ale to będę dodawał w wolnej chwili. Póki co poradnik jest w pełni praktyczny i zawiera wszystkie podpunkty potrzebne do właściwego zainstalowania dowolnego custom roma, i to jest główny sens istnienia ;).

2 osoby postawili piwo

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świetny poradnik dla początkujących z sgs3.

A ja mam takie pytanko, co daje aktualizacja bootloadera?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już chyba wszyscy wiemy romy przed XXELLA cierpią na Sudden Death. Sudden Death to problem kernela, a nie roma. Zgodnie z tym co napisałem wyżej odnośnie bootloadera - bootloader także posiada kernela z operacjami read/write.

Samsung nie bez powodu dokonał również aktualizacji bootloaderze w buildzie XXELLA ;). Obecnie mamy trzy warianty kernela:

1) Przed XXELLA - Sudden Death

2) XXELLA+, przed XXEMB2 - Sudden Death Fix v1

3) XXEMB2+ - Sudden Death Fix v2

Ten sam układ tyczy się również bootloaderów. Co prawda zgodnie z tym co jest wyżej po bardzo krótkim załadowaniu głównego (nowszego) kernela nie mamy się już czego obawiać, ale zawsze jest szansa że w tej pierwszej fazie ładowania możemy dostać Sudden Death'a. Tym akurat bym się nie martwił, ale martwiłbym się tym, że Download Mode jest wbudowany w bootloader'a, a zatem każda operacja w download modzie przechodzi przez stary niezabezpieczony kernel i tu już ryzyko Sudden Deatha wzrasta do dość nieciekawej wartości.

Wniosek - Aktualizacja Bootloadera pomoże, a na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@JustArchi

nic tylko trzymać kciuki, zapowiada się interesujący poradnik :)

a będziesz może dodawał coś o czyszczeniu telefonu z wszelkich śladów i pozostałościach po bawieniu się modyfikacjami?(typu przed sprzedażą, przed oddaniem do serwisu)

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Up

Być może dodam taką informację, póki co alexandr już bardzo fajny poradnik zrobił na ten temat. Trochę bym się mógł przyczepić, ale taka już moja natura więc jak ktoś potrzebuje "na teraz" to odsyłam :).

Dzięki za piwa i docenienie mojej pracy. Mam nadzieję, że się Wam przyda.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że dobrym tematem byłby również " powrót do stanu nadajacego się na gwarancję ":D .

Ponieważ przez to że nie mogę znaleźć tak dobrego poradnika jak ten trochę boję sie tego robić ;P

I jeszcze jedno pytanie , czy muszę mieć zrootowany telefon aby wgrać custom recovery i to wszystko ?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Up

Nie. Na samym początku tego poradnika zakładam, że masz telefon fabrycznie nowy, z oryginalnym softem i wszystkim co tyczy się zupełnie nowego telefonu. Co do powrotu to zaraz postaram się dopisać odpowiednie kroki.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Archi

Może zadam trochę głupie pytanie, ale dotychczas jakoś ryzykowałem i nigdy nie robiłem backupu całego systemu z poziomu recovery, z tego co pamiętam tylko robiłem backup EFS z poziomu aroma podczas instalacji custom romu.

W katalogu /sdcard/clockworkmod nie mam chyba żadnego backupu.

Czy robiąc backup całego systemu z poziomu recovery (PhilZ) obejmuje on także wszystkie zainstalowane aplikacje/gry wraz z ich ustawieniami, itd.?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.