• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
JustArchi

[Kompendium Wiedzy] Odin | Bootloader | Recovery | Backup | ROM | Root | Sudden Death | EFS | IMEI

1859 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie,

Chciałbym zrobić reinstalację androida 4.4.4 i zastanawia mnie czy wersje androida 4.4.4 ze strony https://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9305/ czymkolwiek się od siebie różnią chodzi mi oczywiście o wersje nie brandowane wydane dla różnych krajów bo dla polski 4.4.4 jest z 2014 roku, jednak w 2016 roku pojawił się 4.4.4 na kraje nordyckie czy te wersje tak na prawdę różnią się czymkolwiek od siebie?

Edytowane przez pawel_dzwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

1) Mam GS-I9300, Android 4.3, kernel 3.0.31-2429075, bootloader I9300XXUGND5.

Telefon mam przywrócony do ustawień fabrycznych i nie robiłem żadnych aktualizacji. 

Chcę zrootować tel. w celu instalacji CM 14.1. Czy zgodnie z zaleceniami w pierwszym poście powinienem uaktualnić bootloader? Oczywiście chcę uniknąć Sudden Death albo innych nawet mi nieznanych zagrożeń, tj. zrobić wszystko z zaleceniami sztuki rootowania.

Jak sprawdzić czy bootloader mam zablokowany i jak go odblokować jeśli jest taka potrzeba? 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300

Powinienem, któreś wgrać przed rootowaniem? Czy wgranie dla orange nie będzie blokowało korzystania z kart innych sieci?

2) Czy odinem można wgrać TWRP bez wcześniejszego posługiwania się clockwordmod? Mam też ściągnięte TWRP jako apk. 

Jak nie można to skąd ściągnąć aktualne clockwordmod?

3) Da się bezpiecznie zrobić roota bez windows, tj. na Linuksie, albo na samym telefonie?

4) Jak już się nie da bez windows, to czy program Kingo root jest bezpieczną alternatywą w stosunku do odina? To rootowanie odinem wydaje się jakieś skomplikowane. Swój wcześniejszy telefon rootowałem framarootem, ale właśnie czytałem, że to niebezpieczne, więc wolę nie przekozaczyć. 

Wybaczcie, ale nie byłem w stanie przeczytać wszystkich stron wątku. Zresztą potrzebuję aktualnych informacji w odniesieniu do mojej wersji oprogramowania w telefonie. 

Edytowane przez alaskan_malamute

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Witam,

Dostałam od kolegi SGSIII, który prawdopodobnie było modyfikowany.

Zdjęcie trybu recovery dołączam w załączniku.

Jak zrootować ten egzemplarz? ;)

Z góry dziękuję

Download-er

SGSIII.jpg

Edytowane przez Download-er

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczytaj ten poradnik tu jest wszystko dokładnie opisane.
http://forum.android.com.pl/index.php?/topic/103526-[Kompendium-Wiedzy]-Odin-|-Bootloader-|-Recovery-|-Backup-|-ROM-|-Root-|-Sudden-Death-|-EFS-|-IMEI#entry4964248

No i podstawowe pytanie jaki Android jest aktualnie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odinem musisz rotować nie inaczej

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Witam.

Mam s3 od premiery jednak chciałbym ją oddać mamie i wcześniej wyczyścić najmocniej jak się da i wrzucić jakiś Rom może być stock. 

W środku mam takie coś 

Spoiler

21ki5mr.jpg

Jak flashować wiem tylko czym? Był jakiś 3 plikowy rom co wszystko czyścił. Będę wdzięczny za pomoc. 

Edytowane przez Camulos
grafiki i zdjęcia zamieszczamy w tagu spoiler, reg. 4.11, proszę o tym pamiętać

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak mamie, to wystarczy format pamięci z poziomu telefonu. Ręcznie skasować zdjęcia/pliki
Potem w recovery i full wipe.

I tyle. Nie ma potrzeby flashowania.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak podepne kablem usb i przeglądam pliki spod kompa widać dużo rzeczy które już nie istnieją a niekoniecznie chcę aby były widoczne. Chcę aby telefon był absolutnie czysty. :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@2razyjot

no to full wipe zrobisz i będziesz miał czysto, do konfiguracji jak od nowego :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.