Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

[poszukuję] Zdalna lokalizacja telefonu przy wyłączonym transferze danych mobilnych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Fuco

• 105 postów
  • Telefon:Spica, Xperia S

• Firmware:eXistenZ Ultra

Napisano 01 czerwiec 2013 - 19:47

Witam!

Poszukuję programu, który pozwala na zdalne zlokalizowanie telefonu przez GPS w wypadku jego zagubienia. Wiem, że jest ich cała masa, ale ja mam jeden dodatkowy problem... Na stałe mam wyłączony mobilny transfer danych. Nie korzystam z internetu poza zasięgiem wi-fi, a nie chcę nadziać się przez przypadek na opłaty. Znajomy oglądał kiedyś film HD na youtube, nie zauważył kiedy rozłączyło go z wi-fi. Operator naliczył, jeśli dobrze kojarzę, nieco ponad 340zł opłaty :oczy:

Wszystkie aplikacje jakie testowałem do tej pory wymagają stałego transferu danych. A może jest taka, która potrafi w razie otrzymania ode mnie komendy sama go włączyć?

Mam Xperię S, android 4.1.2, system zrootowany.
Dołączona grafika

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Buziak

• 6 postów
  • Telefon:Huawei Y300

• Firmware:4.1.1

Napisano 01 czerwiec 2013 - 23:49

Wątpie, że coś takiego istnieje. Na logikę - jak telefon miałby otrzymać komendę, skoro nie ma połączenia z internetem. Jak miałby wysłać pozycję GPS. Program Cerberus, bez internetu wysyła smsa jeżeli wykryje zmianę karty SIM. Wykonuje polecenia (np. wysłanie pozycji GPS) jeśli się go podłączy do internetu. Jest płatny ale możesz go zainstalować jako trial, zostawić nawet jak wygaśnie i w razie "w" zapłacić i korzystać.

#3 OFFLINE   kamil_w

• 1784 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Note 3

• Sieć:Play

Napisano 02 czerwiec 2013 - 09:27

Powinno dać się to zrobić za pomocą Lamy albo Taskera i może jakiejś wtyczki locale. Poszukaj.
Nie pomagam na PW.

#4 OFFLINE   marekdabro

• 659 postów
  • Telefon:One8

• Tablet:S6000

Napisano 02 czerwiec 2013 - 09:44

Apk androidlost posiada funkcje sterowania przez smsa

NEX4

#5 OFFLINE   atc5

• 397 postów
  • Telefon:i9300

• Firmware:jeszcze testuje różne romy :)

• Kernel:jak wyżej

Napisano 05 czerwiec 2013 - 20:56

istnieje i to od baaardzo dawna, kiedyś nazywało się TheftAware, teraz jest to moduł AVAST (instalujesz avasta z jego poziomu theft aware, odinstalowujesz avasta a theft zostaje), jak masz roota bez problemu wytrzymuje hard-reset, program działa przez komendy sms lub sms via konto na avast, potrafi cicho odpalić gps, pobrac koordynaty i wysłać je sms razem z linkiem do mapy, zdalnie zrobić full wipe (łącznie z kartą sd), przekierować rozmowy, sms-y i całą masę innych rzeczy.

ps. jak tel "zaginie" to małe szanse na odzysk, ale można spokojnie dane usunąć :)

avast! Free Mobile Security | Darmowy program antywirusowy dla Android