Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

powrót do ustawień fabrycznych, hard reset, nie działają

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   siruba

• 3 postów

Napisano 18.06.2013 - 13:06

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam wszystkich!
Jest to również mój pierwszy kontakt z androidem, zapoznałem się z faq, przeszukałem forum i nadal nic.
Chciałbym wyrzucić wszelkie ustawienia/historię byłego właściciela.
Robiłem hard reset przez "przywrócenie ustawień fabrycznych" oraz przez wciskanie odpowiednich klawiszy. W tym drugim przypadku, po potwierdzeniu operacji, widać pasek postępu. Na you toube widziałem, że zapełnianie się tego paska zajmowało chwilę. U mnie tylko "mignie", nawet jego zapełniania nie widać, bez żadnych komunikatów itd przechodzi dalej.
Być może wgranie roma coś zmieni, ale skoro hard reset nie jest skuteczny to może z wgrywaniem roma też będzie jakiś problem.
W ustawieniach mam odznaczone opcje (szare znaczki) "wykonaj kopię zapasową..." oraz "autoprzywracanie"
Hard reset robiłem z kartą pamięci i bez. Powrót do "ustawień fabrycznych" zmienia datę i godzinę, czyli coś się jednak zmienia, ale nie znika konto google, historia połączeń, inne historie i kontakty w innych programach.
Co może być przyczyną, że hard reset nie działa i co powinienem zrobić by działać zaczął? :)

ROM NAND
HTC HD2
aMAGLDR V1.13
wersja systemu android: 2.2.1
wersja pasma podst: 15.42.50.11U_2.15.50.14
wersja jądra: 2.6.32.15
numer kompilacji: gauner1986 hdfi
numer oprogramowania: 1.72.405.3

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   adpap

• 60 postów
  • Telefon:SGS2

Napisano 18.06.2013 - 14:01

a robiles tak:
1. wylacz telefon
2. wlacz i trzymaj "czerwona sluchawke" az pojawi sie menu CWM
3. wejdz w opcje AD Recovery
4. tam masz opcje factory reset/wipe
5. zrob wipe all

pisze z pamieci wiec opcje w reset/wipe jakos tak wygladaja, zorientujesz sie

#3 OFFLINE   siruba

Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 18.06.2013 - 19:27

a robiles tak:
1. wylacz telefon
2. wlacz i trzymaj "czerwona sluchawke" az pojawi sie menu CWM
3. wejdz w opcje AD Recovery
4. tam masz opcje factory reset/wipe
5. zrob wipe all

pisze z pamieci wiec opcje w reset/wipe jakos tak wygladaja, zorientujesz sie

Tak zrobiłem i...dostałem komunikat: no boot sources
Była tam też opcja ad hard reset, która wyświetliła: green-yes, red-now, wybrałem guzik na yes, ale nic to nie dało! tzn wróciło do menu z 12 opcjami do wyboru.
Wygląda na to, że jest to identyczna sytuacja jak w:
http://forum.android...936/index3.html
Jak już wspomniałem to mój pierwszy kontakt z androidem. Telefonu potrzebuję na już. A że windowsa już znam to doszedłem do wniosku że wrócę do niego. O androidzie sobie jescze poczytam. W tej chwili już mam zawrót głowy od tasków29 hard spl i innych.

Powrót do WM i instalacja androida na sd:
Sciągnąłem ROM WM ze strony:
Stockowy Rom 1.66 WWE + spolszczenie | HTC HD2 Blog
W opisie z paczki z romem jest tylko informacja by podpiąć do activ synca i uruchomić dwa pliki. I tyle. Ale, ja mam vistę i centrum oprogramowania czy jakoś tak, Czy to wystarczy, tzn nie jest konieczny XP? Z innym telefonem był kłopot z vistą, dlatego pytam.
Uruchomienie plików z paczki po wejściu w tryb kolorowego ekranu bootloadera(vol down+czerwona słuchawka)-wyświetla się serial na ekranie, potem podpiąć pod usb stacjonarnego? Czy to właściwa kolejność?
Wolę się upewnić, niby szczegół, ale takich szczegółów brakuje w opisach jak np w ściągniętym przeze mnie ROMie.
Po wejściu w bootloadera na ekranie wyświetliło się:
PB8110 HX-BC
SPL-2.00.HSPL 8G XE
0x05
CotullaHSPL 0X50
Z tego chyba wynika, że mam HSPL i nie będę już go musiał wgrywać przy wgrywaniu windowsa ani przy późniejszej instalacji androida.
Właśnie taki mam plan, by do nand wrzucić WM a na SD Androida, by od czasu do czasu go przetestować
O androida sd już nie pytam :) jeszcze doczytam :)

#4 ONLINE   fyme

• 3722 postów
  • Telefon:Asus Zenfone 5

• Sieć:Plus

• Firmware:WW-2.21.40.53

Napisano 18.06.2013 - 20:17

Jak wgrasz fabrycznego windowsa to masz po HSPL bo windows przywróci fabryczny SPL.

#5 OFFLINE   siruba

Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 18.06.2013 - 20:35

Jak wgrasz fabrycznego windowsa to masz po HSPL bo windows przywróci fabryczny SPL.

Na stronie z linka jest napisane, że wersja wgrywana z karty wymazuje HSPL, wgrywana z komputera nie, więc spróbuję komputera