Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

dregov

MEASY U2A/UG802/MK802III firmware by Dregov

Polecane posty

dregov   
Otrzymana reputacja: 20
dregov
Piszę po raz pierwszy na forum więc mogę coś popsuć i z góry przepraszam..

Wczoraj kupiłem Measy U2A + RC12.. Nie działa.. Właściwie to nie działa na plazmie Panasonica, a w drugim pokoju na małym LCD Samsunga działa.. Próbowałem zmieniać rozdzielczości ale nic nie pomogło, obraz na plazmie jest ciemny, nic się nie wyświetla..

Czy ktoś może ma jakiś pomysł? Czy to jest kwestia uszkodzonego dongle'a?

pozdrawiam Marcin

Na oficjalnym romie też nie działa ? Wgrywałeś mój rom ? Nie rozumiem o czym teraz napisałeś. Tutaj jest forum modyfikowanego roma.

Temat z problemami po zakupie znajduje w pomocy technicznej, lecz już Ci postaram się odpowiedzieć.

Takie problemy często występowały odnośnie problemów z wyjściem hdmi i jeżeli wszystko masz ustawione dobrze w tv muszę cię zmartwić, że prawdopodobnie jedynie modyfikowany kernel może coś pomóc.

Sprawdź czy w tv wejście hdmi działa prawidłowo np na innych urządzeniach typu komputer,dvd.

Możliwe też, że wyszła aktualizacja do panasonica poprawiająca problem z wejściem hdmi.

Edytowane przez dregov

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jarrekk2   
Otrzymana reputacja: 0
jarrekk2

Witam,

Wlasnie zainstalowalem sobie Twoj rom. Poki co wszystko dziala tak jak nalezy, niczego zlego nie zauwazylem poza jedna rzecza. Rom, kernel wlasciwie nie obsluguje kart exfat. Masz moze w planach wprowadzenie obslugi tego formatu? Pzdr

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dregov   
dregov
Witam,

Wlasnie zainstalowalem sobie Twoj rom. Poki co wszystko dziala tak jak nalezy, niczego zlego nie zauwazylem poza jedna rzecza. Rom, kernel wlasciwie nie obsluguje kart exfat. Masz moze w planach wprowadzenie obslugi tego formatu? Pzdr

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Kernel roma opiera się na oryginalnym kernelu measy, jeszcze tego nie sprawdzałem co do obsługi kart exfat, lecz jeżeli będzie możliwość tej obsługi poprzez moduł to wprowadzę tę zmianę. Co do samego kernela, jest brak źródeł z kernelem, które by poprawnie obsługiwały measy u2a, więc na dzień dzisiejszy nie będę wprowadzał tych zmian.

Ale będę miał to oczywiście na uwadze.

Co do posta zdanie cytuję "właściwie nie obsługuje" znaczy

1. całkowicie

2. czy też niewłaściwie

:)

Pozdrawiam dregov

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jesion2   
Jesion2

Możecie podrzucić 'sposób wgrywania" nowego firmware do MeasyU2a , chcialem wrzucić U2A_4.2.2_ROM_Dregov_ver2.0.zip , czy trzeba robić tak jak to tu jest opisane : http://www.measypolska.pl/p/blog-page_9.html.

Czy tak jak MeasyU1a na odłączonym "na diodę"? http://forum.android.com.pl/f806/measy-u1a-co-i-jak-z-instalacjae-firmware-linux-android-4-0-4-a-251884/

Kupiłem urządzenie ma już podobno Android 4.2.2 , wieczorem odbieram i chcę to wgrać. OK w pliku był cały opis.

Dzięki

Edytowane przez Jesion2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dregov   
dregov

Dodałem zdjęcie mojego MEASY U2A od środka, w głównym poście z zaznaczonym przyciskiem do flashowania.

Jak ktoś z użytkowników MEASY U2A nie posiada tego przełącznika proszę o zdjęcie i kontakt na priv.

Edytowane przez dregov
Aktualizacja postu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
faffik   
faffik

Witam!

Ponieważ Posiadam MEASY U2A,a mój samsung przestał wyświetlać obrazu z urządzenia postanowiłem wgrać rom w sposób drugi według opisu.Pobrałem program do flashowania i sterowniki usb po podłączeniu komputer wykrył prawidłowo urządzenie Rk30,a w programie RKBatchTool_1.5 kwadracik połączenia wyświetlił kolor niebieski.Wczytanie romu do programu było prawidłowe po czym przeszedłem do wgrania romu.No i klops,bo program wyświetlił komunikat "bootloader failed".Wymieniłem kabel,oraz zmieniałem porty usb,ale to nic nie pomogło.Proszę o jakieś porady co dalej,bo mój MEASY U2A nie jest chyba jeszcze martwy.Niestety nie podłączałem go do innego TV i nie wiem czy coś jest w stanie wyświetlić.:D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dregov   
dregov

A wgrałeś sterowniki do systemu?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
faffik   
faffik

Wgrałem sterowniki rockchip-usb-drivers dzięki czemu z nieznanego urządzenia po wskazaniu urządzenie zostało rozpoznane jako RK30.Po przeglądaniu internetu doszedłem do tego,że może być uszkodzony bootloader.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dregov   
dregov

hmm po rozpakowaniu wszystko powinno być ok. To pierwszy taki problem z jakim się spotkałem. Spróbuj zainstalować sterowniki które zamieściłem w swojej wersji 1.0 jest tam także program do flashowania.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pieklo   
pieklo

Postawiłem jakiś czas temu twój rom Dregov i muszę przyznać że wszystko śmiga bardzo dobrze, rom czysty lekki i bez zbędnych udziwnień i wodotrysków czy to co lubię najbardziej więc u mnie zostaje, zastanawiam się tylko czy Measy U2A dostanie androida 4.3 albo ktoś zrobi cyanogenmoda?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.