Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

mseredin

Jaki sprzęt do filmów w 1080p i weeb.tv

Rozwiązany

mseredin   
Otrzymana reputacja: 24
mseredin

Witajcie. Zastanawiam się czy jest jakaś sensowna alternatywa w postaci mini-pc z androidem dla komputera. Obecnie pod tv mam podpiętego maca mini z którego oglądam filmy (większość w 1080p), setiale (720p) oraz weeb.tv (przez chroma). Równocześnie moge pracować na drugim podpiętym monitorze. Szukałem odtwarzaczy multimedialnych ale te mają problemy z weeb.tv (zazwyczaj nie da sie uruchomic), więc pomyślalem o jakimś sprzęcie z andkiem. Moje wymagania to:

* możliwość podpięcia kablem ethernet (całą bibliotekę filmów mam na serwerze)

* płynne odtwarzanie materiału w 1080p

* dobrze działające weeb.tv (najlepiej przez xbmc)

* obsługa pilotem lub bezprzewodową myszą i klawiaturą

* wyjscie hdmi (obraz i dzwięk)

Czy ktoś z Was może mi polecić jakiś sensowny sprzęt?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
krasnal6790673   
Otrzymana reputacja: 0
krasnal6790673

Po pierwsze nie możesz dać dostęp przez WiFi. Drugie primo najpierw spróbuj na swoim telefonie xbmc i jak będzie działać to zainstaluj weeb.tv

Wytapowane z mojego LG L3 z tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kyniol_73   
Kyniol_73

oczywiscie używany zotax np na atomie + ion2 z hdd 2,5 calowym w środku lub OpenLinksys - Forum dyskusyjne: [Fotorecenzja] ITX na Asrock`u H61m + G540 + AIO + SSD

alternatywne rozwiązanie.

Do tego instalujesz odpowiednią wersje openelec XBMC OpenELEC Mediacenter - Home

Zero problemów wszystko płynnie odtwarzane. Masz nagrywarkę pod weeb.tv, możesz podpiąć dongla dvb-t i oglądać 20 programów z najbliższego multiplexa łącznie z nagrywaniem z poziomu EPG.

Sam openelec automatycznie się aktualizuje. Oczywiście ma wyjście RJ do podpięcia sieci oraz wyjście optyczne dzwieku

jak wolisz androidowe rozwiązania to musisz czekać z pół roku aby to samo osiągnąć...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mseredin   
mseredin

Wielkie dzięki za info. Poszukam czegoś takiego lub kupie jeszcze jednego maca mini - wtedy będzie przy okazji rezerwowy sprzęt do pracy :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kyniol_73   
Kyniol_73

Tu masz np u chińczyków wystarczy dokupic 2 gb ram i jakis hdd MINIX MINI HD PC Barebone System Intel D2550 CPU HDMI VGA No memory No hard disk - GeekBuying.com

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mseredin   
mseredin

No jest to jakieś rozwiązanie. Pomyśle jeszcze o czymś takim. Policze to sobie i wybiore jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gap12   
Gap12

W tym temacie podaje sprzęt który spełnia wszystkie twoje warunki : http://forum.android.com.pl/f804/mx5-dual-core-smart-tv-box-kilka-pytaa-314471/ i myślę że świetnie by się sprawdził w tych zadaniach które potrzebujesz.Cena też nie wydaje mi się zbyt wysoko.

Ps.bardzo bym też prosił w moim wątku o odpowiedź na ostatnie pytanie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kyniol_73   
Kyniol_73

No nie do konca bo weeb.tv na razie bedzie sie haczyć na kanałach hd oraz nie podepnoesz dongla dvbt pod androida. Ale fakt jezeli na dnich wyjdzie zapowiadana wersja linuxa ze wsparciem dekodowania sprzetowego to faktycznie bedzie porównywalne. Ale albo wyjdzie albo i za 3 miesiace...nie mówiąc o problemach wieku dziecięcego...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gap12   
Gap12

Tylko że w tym sprzęcie jest jakaś modyfikowana wersja XBMC która umożliwia oglądanie wideo do 1080p.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mseredin   
mseredin

To jak widze nie ma narazie bezproblemowego i banalnego rozwiązania :/. Ok posxukam jeszcze i poczytam o zasugerowanych rizwiązaniach. Ale na chwile obecną skłaniam się do pozostania przy tym czego aktualnie używam (mac mini podłączony do tv) a nowego rozwiązania poszukam po nowym roku kiedy prawdopodobnie bede się przeprowadzał :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.