Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

[TUTORIAL] Wgywanie Androida (SD & NAND) na HTC HD2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lanc

• 3545 postów
  • Telefon:G2 32G

• Firmware:CloudyG3 2.0

Napisano 29 grudzień 2010 - 14:16

Dołączona grafika

Po co zmieniać ROM?
Podczas używania Androida na HD2 możemy natrafić na parę problemów, jak np zwiększone użycie baterii podczas uśpienia urządzenia, "robot voice" podczas rozmowy lub słaba jakość rozmów, problemy z zasięgiem etc. Dodatkowo custom romy WM startują o wiele szybciej niż oficjalne z Sense tak więc zyskujemy czas na starcie telefonu :]

Nie ma jednak przeciwwskazań do działania/uruchomienia Androida na najnowszym WM prosto ze strony htc.com! :oczami:
Jeśli jednak wystąpią problemy wymienione wyżej zmiana ROMu będzie konieczna

Co to SPL / Radio / NAND itd ? - tutaj znajdziecie odpowiedź.

1. Sprawdzanie SPL

Żeby wgrać na HD2 custom ROM WM musimy mieć wgrany HARDSPL, którego da się zainstalować tylko na konkretne wersje oryginalnych SPL.
Jak sprawdzić wersję SPL?
  • Wyłączamy telefon.
  • Następnie trzymając wciśnięty Volume Down (wyciszenie) włączamy telefon.
  • Powinien się odpalić w menu bootloadera, które wygląda TAK
  • Aby móc wgrać HARDSPL telefon musi mieć jedno z podanych niżej SPL
    Lista kompatybilnych SPL:
    SPL 1.42.0000
    SPL 1.62.0000
    SPL 1.66.0000
    SPL 2.07.0000
    SPL 2.08.0000
Jeśli mamy inne SPL, musimy zrobić downgrade ROMu. Jeśli nasze SPL znajduje się na liście, przechodzimy do pkt 3.

2. Downgrade ROMu.

Jeśli nie mamy odpowiedniego SPL, musimy zrobić downgrade oryginalnego ROMu do starszej wersji.
ROMy są do ściągnięcia tutaj. Interesują nas ROMy z dopiskiem WWE + EastEurope.

Sprawdzony ROM, który na 100% działa na Polskim HD2 i ma SPL 1.42 znajduje się tutaj - KLIK | MIRROR

Żeby wgrać ROM do telefonu, poziom baterii musi być na poziomie ponad 50% oraz telefon musi być połączony oraz zsynchronizowany z Active Sync (win XP) lub z Centrum Obsługi Urządzeń WM (Vista/w7).

Kiedy spełnimy wszystkie podpunkty, po prostu odpalamy plik z ROMem ( RUU_xxxx_.exe), klikamy parę razy next i zaczyna się proces update.

3. Wgranie HARDSPL

Kiedy mamy już ROM z odpowiednim SPL (pkt 2), możemy wgrać HSPL. Aby to zrobić:
  • Łączymy telefon z komputerem, łączymy się z Active Sync i włączamy instalację HardSPL (download) || jeśli nie działa to spróbować tym plikiem - download
  • Instalator połączy się z telefonem i jeśli wszystko będzie ok, będziemy mogli wybrać jaką wersję HSPL wrzucić. Wybieramy 2.08 HSPL i czekamy aż instalacja dobiegnie końca.
  • Po zakończeniu procesu na telefonie wyskoczy taki obrazek oraz program w systemie napisze, że proces wgrywania przebiegł bez błędów.
  • Od tego momentu możemy wgrać jakikolwiek ROM WM :)

INFO: Wrzucenie HSPL narusza warunki gwarancji! Jednak jeśli chcemy usunąć HSPL to wrzucamy po prostu oryginalny ROM od HTC i nie ma po nim śladu :) Jeśli się nie usunie (sprawdzamy w bootloaderze wersję SPL) to postępujemy zgodnie z pkt 9 poradnika.

4. Zmiana radia + Task29

Kiedy mamy już wrzucone HSPL możemy przystąpić do zmiany radia. Radia dostępne są pod tym linkiem.
Dla Androida zalecane jest radio 2.15.50.14. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie wgrania innego - (minimum) to 2.07.50.xx. Radio zmieniamy, kiedy mamy problemy z zasięgiem lub np WiFi na paru różnych romach.

Przed wgraniem custom ROMu dobrze jest zrobić Task29 (całkowite zerowanie pamięci telefonu - usuwany jest WM z telefonu). Przy okazji wgrywane jest też radio. Task29 do pobrania tutaj.
Paczka zawiera task29 + radio 2.15.50.14. Rozpakowywujemy i włączamy task29.exe (proces wygląda identycznie jak wgrywanie ROMu). Po zakończeniu operacji ujrzymy biały ekran. Należy wyciągnąć baterię i włączyć telefon w trybie bootloadera (vol down + power), a następnie wgrać nowy custom ROM.

Jeśli ktoś chce wgrać tylko radio to ściąga plik radia + LeoCustomRUU. Do rozpakowanego folderu z LeoCustomRUU wrzucamy plik radia (zmieniamy nazwę na RUU_Signed.nbh) i właczamy .exe (po uprzednim podłączeniu telefonu do komputera w trybie bootloadera). Po zakończonej operacji radio jest zmienione.

Instrukcja wgrywania Androida uruchamianego z karty SD jako drugi system (WM zostaje na telefonie)
Spoiler

Instrukcja wgrywania Androida uruchamianego z pamięci wewnętrznej telefonu (NAND) jako główny system (WM jest skasowany)

Spoiler

9. Powrót do WM 6.5 by HTC.
Czyli przywracamy naszą gwarancję ;>

1. Ściągamy oficjalny ROM - KLIK
2. Podłączamy telefon w trybie bootloader i dokonujemy instalacji.
3. Instalujemy spolszczenie, pobieramy http://dl.dropbox.co...LEO_3_14_cab.7z, rozpakowujemy, kopiujemy na urządzenie, instalujemy oba .cab'y bez restartu między nimi.
4. Restarujemy urządzenie i wybieramy język do zainstalowania.
5. Jeśli wszystko przebiegnie ok, odpali się WM 6.5 by HTC oraz przywróci się nam SPL do oryginalnego 1.42.

Zakaz kopiowania na inne fora/strony!
Jak ktoś ma jakieś propozycje co do zmian w opisie to pisać tutaj lub na PW.

Dołączona grafika

Użytkownik pasterzppp edytował ten post 16 luty 2013 - 15:56

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Rus7y

• 26 postów
  • Telefon:Xperia SP // Optimus One

• Firmware:Stock FW // CM 4.4.2

Napisano 06 styczeń 2011 - 16:17

Świetna instrukcja, lecz mam pytanie. Czy ROM podany w linku (1.48) ściąga HardSPL'a (1.42 od Cotulli) ? Szukałem ROM'ów, które rzekomo powinny to zrobić, ale .. no coś nie chcą ściągnąć owego HSPL'a.
Mam zamiar zdowngrade'ować 1.66 do tego wyżej podanego, ale musze się upewnić, że NA PEWNO ściągnie on obecnego HSPL'a.
Dołączona grafika

Ola Boga!

#3 OFFLINE   raven_raven

• 1521 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S3

Napisano 06 styczeń 2011 - 19:55

[HSPL/HSPL2] HowTo flash everything ;) - xda-developers

HSPL2.exe daje wybór, jakie SPL chcesz sflashować. Dostępne opcje to:
1.42.0000
1.42.HSPL
1.62.0000
1.66.0000
1.66.HSPL
2.07.0000
2.08.0000
2.08.HSPL

A więc chyba tego szukasz ;).

#4 OFFLINE   Rus7y

• 26 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 20:04

Raven_Raven, to działa tylko przy HardSPL2/3. Ja instalowałem pierwszą wersję HSPL'a jeszcze daaawno temu i tą metodą nie mogę go usunąć, ani zmienić. Zostaje mi wgranie .nbh ... ROM podany przez Lanca NIE usuwa HSPL'a. Tak dla przestrogi.
Dołączona grafika

Ola Boga!

#5 OFFLINE   raven_raven

• 1521 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 21:33

No ale jak masz 1.42.HSPL to możesz odpalić HSPL2 by go usunąć, nawet jak go wgrywałeś HSPL1, co za problem O_o?

#6 OFFLINE   Rus7y

• 26 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 22:41

No ale jak masz 1.42.HSPL to możesz odpalić HSPL2 by go usunąć, nawet jak go wgrywałeś HSPL1

O kurde! Tego nie.. no nie doczytałem tego :o
Okazuje się jednak, że jestem totalnie nie na czasie, bo HSPL'a zawsze usuwało się za pośrednictwem wgrywania stockowego ROM'u ;)
Hehe, mój błąd.
Dołączona grafika

Ola Boga!

#7 OFFLINE   raven_raven

• 1521 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 15:32

Tak, tak też można. Wgranie stockowego 1.48 przez RUU również przywróci SPL 1.42.0000.

#8 OFFLINE   QL4w0j7

• 96 postów
  • Telefon:HTC Desire, milestone , magic, hd2

Napisano 11 styczeń 2011 - 15:13

A js mam takie pytania.
1. Czy jezeli mam SPL 1.42 moge przejsc odrazu na HSPL 2.08 ? Czy musze wpier z SPL 1.42 na HSPL 1.42 ?
2.Jak wychodze z bootloadera lepiej jest wyciagac baetrie czy wciskac reset ?

#9 OFFLINE   Lanc

• Autor tematu

• 3545 postów
  • Telefon:G2 32G

• Firmware:CloudyG3 2.0

Napisano 11 styczeń 2011 - 17:02

1. Od razu HSPL. Tylko, że przeskocz na HSPL 2.08, a nie na 1.42.
2. Jak ci wygodniej ;]

#10 OFFLINE   QL4w0j7

• 96 postów
  • Telefon:HTC Desire, milestone , magic, hd2

Napisano 11 styczeń 2011 - 17:44

A jeszcze jedno pytanie obecnie mam stockowy 1.66 od orange czy jakos tak musze wgrywac jakiego custom roma WM czy moge odrazu NAND androida stawiac ??