Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

Tag NFC - Ta etykieta nie jest obslugiwana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mareko

• 176 postów
  • Telefon:Galaxy S1 i S4

Napisano 13 lipiec 2013 - 18:22

Czesc,

Dostałem dzisiaj od znajomego taga nfc. Taki breloczek.
Niestety po wlaczeniu funkcni NFC w telefonie i przylozeniu taga do tylnej klapki, mam komunikat "Ta etykieta nie jest obslugiwana"
Kolega ma LG L9 i jemu ten tag sie uruchamia i moze go programowac. Co prawda po zaprogramowaniu i tak nic nie dziala ale to juz jakis postep ze mu taga wykrywa.

Czy ktos sie orientuje jak to jest z tagami ,czy trzeba kupic odpowiedniego taga do Galaxy s4 czy tagi sa uniwersalne i dzialaja z kazdym androidem/modelem telefonu ?
No i czy komus udalo sie zaprogramowac takiego taga do wykonywania konkretnych czynnosci na galaxy s4 ?

Użytkownik Dev77 edytował ten post 16 lipiec 2013 - 22:57
Poprawiłem nazwę tematu

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   stanax

• 1461 postów
  • Telefon:iPhone 6C (5,95")

• Firmware:iOS 9.0

Napisano 13 lipiec 2013 - 19:06

Zainstaluj Samsung Tectiles albo NFC ReTAG FREE. ReeTAG według mnie lepszy (obsługuje wszystkie standardowe tagi NFC: NFC Forum Type 1, Type 2, Type 3, Type 4, MIFARE Classic, Ultralight©, DESFire i inne).

Użytkownik stanax edytował ten post 13 lipiec 2013 - 20:27

Dołączona grafika
"Praktycznie każda funkcja w smartfonie,
może poza dzwonieniem i esemesowaniem jest tylko jego uzupełnieniem."

~ Rysiek Lubicz

#3 OFFLINE   XTeK1

• 69 postów
  • Telefon:Galaxy S IV

• Tablet:Galaxy Tab 10.1

Napisano 13 lipiec 2013 - 19:30

Działają z tego co wiem na czipie NTAG203 zaś nie obsługuje starego układu Mifare 1 IC S50.
Nowe na NTAGu obsługują wszystkie urządzenia.
Warto Ebay przewertować.;)

#4 OFFLINE   stanax

• 1461 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 22:05

Oryginalne tagi kosztują (wg Ceneo):
Samsung ~6,60zł za sztukę
Sony ~12,20zł za sztukę

Używam NFC ReTAG FREE na Note II (wcześniej na Galaxy S3). Oba telefony bez zdejmowania futerałów czytają zużyte bilety komunikacji miejskiej, czyli tagi za darmo. Galaxy S4 pewnie też.

Spoiler

W bilecie oprócz czipa jest antena. Na próbę wyciąłem sam czip, ale musiałem wyjmować telefon z futerału, żeby go czytał. Dlatego używam bez wycinania. Wielkość może być przeszkodą. Dla niektórych zastosowań nie ma znaczenia: w domu, aucie, biurze.

Spoiler

Bilety są z Norwegii. Ten powyżej z Bergen (tramwaj, autobus). Po skasowaniu jest bezużyteczny. Kumpel przywiózł mi ich dwadzieścia. Poniżej na fotce dwa różne z Oslo. Te mają inny czip, bo dostaje je się za darmo a kaskę na przejazd uzupełnia się w automacie lub telefonem na różny okres (np. tygodniówka).

Spoiler

Dlaczego ja o tych biletach? Bo możliwe, że ktoś z rodziny lub znajomy pracuje w Norwegii i nic nie stoi na przeszkodzie by przywiózł kilka. Bilety z Niemiec, Anglii, Szwecji prawdopodobnie także będą działały jako tagi NFC. Możliwe, że także niektóre będące w użyciu w Polsce.

Dołączona grafika

~ Rysiek Lubicz

#5 ONLINE   Merauder

• 412 postów
  • Telefon:I9505

• Tablet:P605

Napisano 18 lipiec 2013 - 14:10

Drobne dwa pytania:

1. Czy możliwości konfiguracji takiej naklejeczki zależą od programu czy wszystkie programy mają dostepne takie same funkcje np. nie znalazłem nigdzie wyłączania danych pakietowych.

2. Czy to wszystko działa tak, że telefon przełączy mi się do trybu z przed bycia przy naklejce jeśli od niej odejdę?

#6 OFFLINE   stanax

• 1461 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 15:11

Używam NFC ReTAG FREE i w nim jest. Nie wiem jak w innych aplikacjach.

Spoiler

Jeden tag z aktywnym TOGGLE; zbliżasz raz - włącza, drugi raz - wyłącza, trzeci - włącza... i tak w koło (on/off switch). Można używać dwóch tagów. Pierwszy włącza a drugi wyłącza zadanie, ale według mnie jest to marnowanie taga. Toggle jest najlepszym rozwiązaniem. Przy okazji sprytna funkcjonalność NFC ReTAG FREE:

Spoiler

Samo "plum plum" z głośniczka po zbliżeniu taga do telefonu nie oznacza, że zadania zapisane w nim telefon wykonał na 100%. Z tego powodu zawsze na końcu listy zadań umieszczam informację głosową odczytującą aktualną godzinę lub jakie zadanie tag wykonuje (albo obie, jak na screenie). W ten sposób mam pewność - skoro tag wykonał ostatnie zadanie z listy, to i pierwsze na 100%

PS
Przecinki i spacje w tekście do odczytania wstawiam, żeby nie było bełkotu ;)

Użytkownik stanax edytował ten post 18 lipiec 2013 - 15:20
dopisałem postscriptum

Dołączona grafika

~ Rysiek Lubicz

#7 ONLINE   Merauder

• 412 postów
  • Telefon:I9505

• Tablet:P605

Napisano 18 lipiec 2013 - 15:44

Dzięki wielkie, wiele mi się rozjaśniło. Natomiast zapytam jeszcze czy każde naklejki działają z każdym telefonem i czy każdy program działa z każdymi naklejkami. Jak też jest z zapisem tzn. czy jest możliwość edytowania później.

PS
Poleci ktoś jakiś faq o NFC i tagach?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

#8 OFFLINE   stanax

• 1461 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 16:37

Nie miałem możliwości sprawdzić inne marki telefonów. Na Samsungach działają nawet bilety autobusowe (patrz post #4).
Nie, nie każdy program. Jeśli się nie mylę to Samsung Tectiles czyta tylko oryginalne tagi, podobnie jak NFC z Sony.

Edytowanie tagów jest możliwe w każdej aplikacji. Pisałem wcześniej; najlepszą według mnie jest NFC ReTAG FREE. Ma wiele przydatnych opcji, których innym brak oraz czyta i edytuje wszystkie znane mi tagi łącznie z biletami, aby tylko był w nich czip NFC.

Aplikacja prościzna. Bez tutka obcykasz w dziesięć minut. W razie wątpliwości pisz tu w temacie. Zawsze ktoś Ci podpowie.

Dołączona grafika

~ Rysiek Lubicz

#9 OFFLINE   M@T!

• 166 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 21:24

Jak ktoś chce mogę ogarnąć ile kto chce tych biletów z Norwegii :)

#10 OFFLINE   M@T!

• 166 postów

Napisano 05 sierpień 2013 - 00:01

Panowie da się zrobić w programie ReTag że jak odpalam bt to mówi mi ze jest On a jak wyłączam przykładając jeszcze raz żeby powiedziało Off ??