Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Rozwiązany

Magnesus   
Otrzymana reputacja: 0
Magnesus

wfirma jest dobra, jeśli chodzi o wystawianie faktur, ale to tyle. Co do rozliczania to dawali mi złe porady, gdy ich pytałem o przeliczanie walut (złe = niezgodne z przepisami pod względem terminu, z którego należy dane z NBP pobierać), więc raczej się zbytnio nie znają. Dobra księgowa wczyta się w przepisy i sobie poradzi, nie trzeba interpretacji, bo to wszystko jest dość banalne - eksport usług (poza sprzedażą na Google Play od przyszłego roku, z którą nikt nie wie co zrobić jeszcze... zobaczy się).

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bero_   
Otrzymana reputacja: 0
bero_

Faith87 mam dokładnie ten sam problem co Ty! Przedstawię pokrótce jak to u mnie wygląda - też mi się wydaję, że jest coś nie tak.

Aplikacja kosztuje 9,99 zł

Na wstępie Google pobiera 23% VAT równy 1,87 zł - zostaje 8,12 zł

Od tego pobiera prowizję 30% równą 2,44 zł  - zostaje 5,68 zł

Tu jest wszystko jasne i na nic wpływu nie mamy, ale dalej moje biuro rachunkowe kazało mi:

1. Zarejestrować się do VAT-EU

2. Płacić dodatkowo 23% (druk VAT-9M) od (i teraz nie wiem, bo jeszcze tego nie płaciłem) kosztu (2,44 zł) lub przychodu (8,12 zł). Powiedzmy, że od kosztu, wówczas 23% z 2,44 zł to 0,56 zł, a więc dla mnie zostaje 5,12 zł

3. Od tego trzeba odliczyć jeszcze podatek dochodowy 18% równy 0,92 zł, a więc zostaje 4,2 zł

Czy tak to naprawdę wygląda? Zaznaczam, że nie jestem płatnikiem VAT. Czy jest tu wszystko OK, czy mój zysk to tylko 4,2 zł i czy jeśli byłbym płatnikiem VAT byłoby to dla mnie korzystniejsze?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.