Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

przn

Opcja "Znajdź mój telefon" po hard resecie. Czy działa?

8 postów w tym temacie

Hej.

Całkiem niedawno znajomy zgubił telefon i tak mnie natknęło i założyłem konto na findmymobile.samsung.com. Wszystko pięknie, ale czy to będzie działało po hard reset?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej sprawdź.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Najlepiej sprawdź.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Bardzo wyniosła odwiedź ;). Jednak zależy mi na czymś konkretny. Czy ktoś już tego próbował lub ma doświadczenie w tym temacie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety ale HR usuwa z fona konto szajsunga, więc po HR nie będziesz mógł już śledzić fona.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednym słowem zabezpieczenie o kant tyłka! Szkoda, że nie pobierają jeszcze opłat za to pseudo zabezpieczenie. Jak już jesteśmy w temacie zabezpieczania.. Spotkała się ktoś możliwością zablokowania ukradzionego fona przez blokadę ze strony operatora? A jak wygląda sprawa zabezpieczenia przez programy antywirusowe które posiadają opcje zdalnej kontroli? Taki sam efekt po HR jak w przypadku "zabezpieczenia" szajsungowego?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie tak, HR usuwa /data więc całą aktywność usera (w tym konto samsung), ale zakładając świat samsungowy root nie istnieje i gdyby wpadli na pomysł takiego zabezpieczenia umieszczonego w /efs czy /system to już by się sprawdziło. Roota nie biorę pod uwagę bo z nim można przemielić telefon od góry do dołu więc nie ma szans czegokolwiek ukryć.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Więc nic innego nie pozostaje jak zainwestować w zamkniecie do roweru i nosić na szyi wraz z telefonem żeby nie zgubić lub nie ukradziono :D

Dzięki :)

Edytowane przez przn

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Avast (chyba) i Cerberus (na pewno) mają opcję ukrycia app, nadania innej nazwy, zainstalowania app jako systemowej. Tylko w telefonach z rootem. HR tego nie usunie, pomoże jedynie zmiana romu. Obeznany użytkownik zanim włoży swoją sim zmieni rom, jednak na zwykłego "dresa" to wystarczy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.