Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

mirqnia

Kruger&Matz Live KM0403/KM0404 - Opinie, recenzje, spostrzeżenia.

1350 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Myślę, że warto założyć ten wątek bo sama szukałam jakiejś informacji na temat wyżej wymienionego telefonu, a wydaje się to być korzystna opcja.

Jak tylko otrzymam własny model postaram się podzielić swoimi odczuciami na temat tego telefonu.

----------------------------------------------------------

Ze względu na duże zainteresowanie Live'em i rozrost wątku, forumowicze zakładają nowe tematy odnośnie konkretnych dziedzin 'życia' Live ;D

Dla ułatwienia podaję linki:

1. LIVE i MOVE ROOT

2. Bateria nie ładuje do pełna.

3. Wgranie Custom Recovery CWM 6.3.2

4. Serwis Kruger&Matz - opinie

5. Poprawienie działania GPS

6. Dystrybutor KŁAMIE !!! UWAGA !!! (Brak żyroskopu w telefonie)

7. Aktualizacja PATCH do JB 4.1.2

8. ROMy

9. Problem z dotykiem i nie tylko

10. Etui

11. Brak płynności video 720p i 1080p

12. MOD: zmiana DPI - wyższa rozdzielczość

13. LIVE + Aero2

14. Kopiowanie/przenoszenie plików Smart<->PC

15. Słuchawki do Kruger&Matz LIVE / MOVE

16. Nasze ekrany startowe w K&M Live

17. Testy hardware

18. Igo Primo

19. Jak usunąć belkę Google

20. Problem z ładowaniem, rozwiązanie tymczasowe.

Filmy prezentujące telefon:

1.

2. Kruger & Matz Live 'Prezentacja'/Gry

3.

4.

5.

6.

Recenzje:

1. Kruger&Matz Live - recenzja Spider's Web

2. Kruger&Matz Live - recenzja G S M Maniak

3. Test Kruger-Matz Live: niedrogi, a jednocześnie ultranowoczesny

4. Kruger & Matz LIVE - blog.oleole.pl

5. Recenzja technologiczni.eu

6. Mało znany, ale godny uwagi - komputerswiat.onet.pl

7. Recenzja android.com.pl

Gry:

1.

2.

3.

4.

Inne:

1. Zdjęcia zrobione K&M Live od SamXel

2. Folder ze zdjęciami, zrzutami ekranu i inne.

3. Przkładowe filmy nagrane K&M Live

Jeżeli ktoś chciałby dopisać tu jakiś link to proszę o wiadomość prywatną ;)

Jeżeli nie znajdziesz w tym wątku (bądź innych dotyczących Live) odpowiedzi na swoje pytanie, załóż nowy wątek. TUTAJ WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ/SPOSTRZEŻENIE/RECENZJĘ ;)

Edytowane przez mirqnia

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ! Walsnie takiego dziś kupiłem . Nawet kolor - biały sie zgadza :P

Jesli ktos ma pytania to walic jak w dym !

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Myślę, że warto założyć ten wątek bo sama szukałam jakiejś informacji na temat wyżej wymienionego telefonu, a wydaje się to być korzystna opcja.

W sieci pojawiła się jego pierwsza recenzja: Kruger&Matz Live - smartfon z ekranem 4,5 cala, czterema rdzeniami i dual SIM za 699zł? To możliwe - recenzja Spider's Web

Jak tylko otrzymam własny model postaram się podzielić swoimi odczuciami na temat tego modelu.

Witam,

od siebie tylko dodam, że bliźniacze modele to Pentagram EGO, Innos D6, a protoplastą całej serii był Cloudfone Thrill 450q. Tyle wynalazłem w necie, przymierzam się do kupna tej słuchawki i szukam jak najwięcej na jej temat. Teoretycznie można ją zrootować tak jak Pentagrama EGO i Monstera, ale prosiłbym użytkowników o potwierdzenie, bo to tak naprawdę jedyna bariera, która powstrzymuje mnie przed kupnem :E

pozdrawiam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

NJesli ktos ma pytania to walic jak w dym !

No to walę :)

Mam zamiar go kupić w wersji BLACK ale prawdę mówiąc mam kilka obaw przed zakupem czegoś czego nie znam czyli kota w worku.

Więc pytam i proszę o szczerą bez ściemy odpowiedz:

1. Jak wygląda spolszczenie telefonu. Czy występują jakieś braki np w funkcjach aparatu foto itp. Prosiłbym o kilka zdjęć menu tego nieprzetłumaczonego jeśli takowe jest.

2. Podstawa to jakość rozmów. W Samsung Galaxy ACE (mam 3 szt.) jest z tym dość kiepsko dlatego pytam. Jak jest z jakością rozmów i głośnością słuchawki.

3. Proszę o kilka/kilkanaście zdjęć zrobionych telefonem w pełnej rozdzielczości, zrobionych w dzień bez użycia lampy bo nocnych cudów nie oczekuję. Są takie sytuacje w życiu że dobry aparat foto przydaje się, a wtedy tylko telefon jest pod ręką. Proszę o zdjęcia zrobione na zewnątrz jak i w pomieszczeniu. Zdjęcia można wrzucić na imgur: the simple image sharer lub gdzieś na serwer np. w paczce RAR

4. Film video też byłby wskazany j.w. , tylko nie na YouTube bo oni go przerobią i jakość się kaszani. Sam przekonałem się na własnej skórze wrzucając dobry film z imprezy nad morzem.

To tyle.

Chyba nie proszę o zbyt wiele ;)

Czekam na odpowiedzi bo w poniedziałek chciałem zamawiać KRUGER & MATZ LIVE KM0403 :)

Temat raczej powinien się znaleźć nie w "Implementacje systemu Android w innych urządzeniach" ale w "Pozostałe" bo trafiłem tu przez przypadek. Google mnie skierowało ;)

Edytowane przez SamXel

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Jaka jakość odtwarzanej muzyki na dobrych słuchawkach oraz z głośnika telefonu?

2. Ile wynosi SAR dla tego tela?

3. Jaka jest jakość rozmów i czy ma redukcję szumów otoczenia?

@mirqnia dobrze, że założyłaś ten temat:D drugi temat o tym samym telefonie jest już na forum http://forum.android.com.pl/f353/telefon-do-650za-kruger-and-matz-327755/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Czy przy połączeniu z Aero2 nie ma żadnych, ŻADNYCH, problemów z natychmiastowym, NATYCHMIASTOWYM, wyłączeniem karty z Aero2 i przejścia do rozmowy głosowej na SIM innego operatora?

Nacisk na kapitaliki, ale przejścia z SONY nastawiły mnie krytycznie do Dual SIM

http://forum.android.com.pl/f773/tipo-dual-nie-wybudza-siae-przy-rozmowie-przychodzae-cej-292131/

http://forum.android.com.pl/f773/dzwonek-rozmowy-przychodzae-cej-raz-dzwoni-a-raz-nie-285165/

Czy obserwujecie jakiekolwiek kłopoty przy automatycznym PRZEŁĄCZANIU między kartami SIM?

Pytania od kogoś kto się naciął na teoretycznie markowym telefonie SONY.

W recenzji ##### czytam, że jedna karta SIM jest standardowa, natomiast druga musi być wyłamana do microSIM.

dwa gniazda SIM. Pierwsze jest na microSIM-a, a drugie na normalnego.

Czy jest fabryczne ograniczenie, że jedna karta może pracować w 2D/3D a druga tylko w 2D, czy sloty są uniwersalne i można dowolnie umiszczać karty?

Czy w przypadku ograniczenia kartą microSD musi być karta do rozmów głosowych 2D czy karta Aero2 3D?

Przyciętej karty rozmów głosowych nie włożę łatwo do innego telefonu.

Edytowane przez Cabletech

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że Ego jest bliźniaczy bo przymierzałam się właśnie do jego kupna ;) Na szczęście trafiłam na Live, ta sama cena, lepsze parametry.

Tu umieściłam wątek ze względu na to, że w tym dziale odnalazłam post dotyczący modelu Move. Oczywiście admin może przenieść wątek, a może nawet utworzyć nowy dział bo na profilu na FB K&M w jednym komentarzu pojawiła się informacja o modelu między Move, a Live więc będzie zapewne więcej tego typu postów.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mirqnia powiedz mi jak tam bateria trzyma w Livie? Bo miałem go kupić ale skusiłem się na na Combo.I czy live ma też wciśnięte w Andka aplikację prądożęrne typu Viber,FB,Skype itp?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze go nie mam więc nie mogę ocenić ;) Ale jak tylko dostanę to dam znać. W recenzji jest napise "Muszę przyznać, że akumulator to bardzo mocna strona smartfona Live. Pozwalała ona swobodnie na półtorej dnia intensywnego użytkowania. Z dzwonieniem, czatowaniem, mailowaniem, robieniem zdjęć i przeglądaniem internetu. Przy tym samym użyciu Samsung Galaxy S II, wyposażony w większą baterię (2000 mAh) ledwo wytrzymywał jeden dzień. W praktyce Live’a ładowałem codziennie. Przez weekend gdy używam mniej telefonu wytrzymał on pełne dwa dni na baterii.".

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A myślałem że już masz ;) z lekka nie jestem w stanie uwierzyć by tyle ten telefon wytrzymał przy intensywnym używaniu na dwóch kartach ;) tym bardziej przy wyświetlaczu 4,5" w dość słoneczny dzień.Bo jak faktycznie tyle trzyma to było by wspaniale.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.