Skocz do zawartości
KrisPOD

Archos 10.1 - Poradnik nowego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

KrisPOD    0
    KrisPOD

Witam

Pomyślałem sobie, że fajnie jest stworzyć taki mini poradnik o Archosie 10.1.

Osobiście jestem posiadaczem owego Tableciku i w razie czego mogę odpowiedzieć na pytania itp.

Chciałbym aby taki poradnik się znalazł w tym dziale i był aktualizowany.

Po pierwszym (po wyjęciu z pudełka) uruchomieniu Archosa ukazuje się nam Info o Upgrade Androida do 2.2.7 Froyo - robimy aktualizację.

Problemy z Marketem:

Jak wiadomo nie ma Marketu na tym Tablecie a jest zamienna aplikacja AppsLib (lecz to nie to samo co Market)

Opisze tutaj jak sobie dodać Market:

1.Wchodzimy w AppsLib i wyszukujemy aplikację Arctools i instaluemy.

2. Po uruchomieniu Arctools pojawia się nam menu z wyborem Default Apps & Market wybieramy środkową czyli Default Apps & Market v2.2.7 klikamy na Download (przycisk poniżej) a potem Install apps

3. Po restarcie cieszymy się Marketem na naszym Tablecie.

Brak niektórych aplikacji w Markecie:

Temat znany ale nie lubiany :)

Oto rozwiązanie:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7l-nySibzeA&feature=feedlik]YouTube - Witstech A81E Market full access fixed[/ame]

(jak będzie potrzeba opisania krok po kroku to dajcie znać)

Problem z Galerią i dodawaniem fotek/obrazków (mediów):

Czasami jest tak, że jak dodamy na kartę SD pliki (foto obrazki itp - media) to jak wejdziemy do Galerii to ich nie widać - rozwiązanie:

1. Wchodzimy w Ustawienia / Naprawa i formatowanie / Reset Multimedia Library.

Tablet wykona restart i po ponownym uruchomieniu zacznie nam ładować obrazki (multimedia), wchodzimy w Galerię i cieszymy się obrazkami, które umieściliśmy na karcie SD.

Jakieś pytania ? Sugestie co dodać do poradnika ? Macie jakieś swoje spostrzeżenia i chcecie się z nimi podzielić ? piszcie najlepiej na priv aby był ład i porządek :) a ja to dodam do tego postu oraz dopisze autora ....

Post będzie zmieniany i aktualizowany na tyle często jak tylko będę miał czas i więcej info :) ....

Planuję też dodać fotki do poszczególnych opisów (krok po kroku aby użytkownik miał jasną i klarowną sytuację czytając opis) .....

Pozdrawiam

Edytowane przez KrisPOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaja19    0
    Kaja19

Siemka,

Mam parę pytań odnośnie Archosa 101.

Zastanawia mnie czy można go zrootować a jeśli tak to jak?

Znalazłem coś takiego: UrukDroid 0.7 (Android) on ext4, full r/w access, su (root), SDE - xda-developers

lecz mój angielski jest zaledwie na poziomie podstawowym.

Interesuje mnie podkręcenie procka i w ogóle usprawnienie tabletu tak by był szybszy. Chciałbym również się dowiedzieć jak wgrywać różnego rodzaju theme tak by zmienić jego wygląd.

Chciałbym się też dowiedzieć czy testowałeś jakieś gry z gameloft'u ?

Proszę o odpowiedź,

Pozdrawiam,

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piotr93    0
    Piotr93

Witam... mam problem z app Arctools... gdy instaluje market to mi wyskakuje napis "Błąd 20: Kopiowanie pliku nieudane"

nie wiem dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niuniek24w    58
    niuniek24w

Moglbys opisac rozwiazanie problemu z marketem bo link do filmiku juz nie dziala?

Sent from my A70S using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi