Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

LukaszK

Obraziłeś kogoś w internecie? Lepiej uważaj!

Polecane posty

LukaszK   
Otrzymana reputacja: 234
LukaszK

Udostępnienia danych z forów internetowych mogą żądać już nie tylko policja, prokuratura czy sąd. Takie prawo ma też każda osoba fizyczna i firma, które wykażą, że jest to niezbędne dla ochrony dóbr osobistych i dobrego imienia. Tak orzekł wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny (sygnatura akt: I OSK 1666/12).

To przełomowy wyrok, bo dotychczas namierzenie tzw. hejterów (czyli osób publikujących w sieci obraźliwe wpisy) było często niemożliwe. Administratorzy stron internetowych twierdzili bowiem, że tylko organy państwa mogą się domagać takich informacji.

Więcej...

Autorzy obraźliwych wpisów w internecie nie będą anonimowi | rp.pl

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/nsa-autorzy-obelzywych-wpisow-w-sieci-nie-moga-czuc-sie-bezkarni

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Matt23   
Otrzymana reputacja: 2
Matt23

Czytałem już o tym jakiś czas temu, a nadal nie widzę w tym sensu. W 90% przypadków, administrator może udostępnić co najwyżej IP i e-mail. W końcu na portalach gdzie podaje się całe dane przeważnie nie ma "trollów", ani miejsca, gdzie można by kogoś obrazić (Allegro/PP/etc.).

A co "poszkodowanemu" da adres e-mail i IP? Nic, bo co on z tym zrobi?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WueRZet   
Otrzymana reputacja: 20
WueRZet

Nie zdajesz sobie sprawy jak łatwo jest kogoś odszukać w życiu realnym nie znając nawet tego maila. A z mailem jest jeszcze łatwiej ;-)

Wysłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Matt23   
Otrzymana reputacja: 2
Matt23

Oj zdaję, zdaję. Gdyby nie fakt, że moi znajomi z FB mają po 800-1000 znajomych, to do dziś szukałbym niektórych osób. Ale nie zmienia to faktu, że jest to proces czasochłonny i nużący. Szczerze to nie wiem, kto będzie szukał gościa, który nazwał go w internecie "chu*em", czy kimś innym.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WueRZet   
Otrzymana reputacja: 20
WueRZet

Czasochłonny ? Przy obecnej technice to kwestia godzin. A zawsze warto sprawdzić , czy takowa osoba, która ładnie napina się przez internet, będzie wstanie powtórzyć swoje inwektywy na żywo.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
funcek   
Otrzymana reputacja: 0
funcek

Szkoda, że nie mają♥takiej "techniki" do łapania np. oszustów z allegro/złodziei, tylko jakichś-tam dzieciaków spinających się♥w sieci :P

O, widzę, że spacje są zakazane na forum, bo mi serduszkami zastąpiło :muqq:

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
stc11   
stc11

To musiałaby być już naprawdę poważna obraza, żeby komuś się opłacało latać po sądach i policjach.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
DevQofficial   
DevQofficial

W praktyce znaleźć taką osobę jest trudno a dla mnie gra nie warta świeczki, szkoda czasu i nerwów. Równie dobrze osoba po drugiej stronie może używać bramki proxy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tixipi   
tixipi

Czasem mam ochotę takich postraszyć sądem...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
michallos   
michallos

Na tym forum nie widziałem jakoś specjalnie obrażania, ale na autokulcie albo komórkomanii jest czasami horror. Można się nowych słów uczyć :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.