Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Wipe Battery Stats - jak tego dobrze użyć?

battery dobrze stats tego wipe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sebool12

• 502 postów
  • Telefon:Nexus 4

• Firmware:Mahdi

• Kernel:4.4.4

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:48

Witam

Jakiś czas temu czytałem jak dobrze użyć tej funkcji aby mieć pewność, że dany rom wskazuje dobry poziom baterii. Niestety wyszukiwarka nie może znaleźć tego postu...
Może ktoś jeszcze raz napisać jak tego dobrze użyć by nie pogorszyć ? Ewentualnie link do poprzedniego postu

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 ONLINE   Toldo

• 1380 postów
  • Telefon:LG G3

• Firmware:Stock 4.4.2 V10l

• Kernel:Stock

Napisano 16 styczeń 2011 - 12:10

Rozładowujesz normalnie Blade'a aż się wyłączy. Ładujesz na wyłączonym aż się dioda pokaże że naładowany, odłączasz od ładowarki, włączasz, następnie podłączasz znów, czekasz aż pokaże że naładowany, odłączasz, przechodzisz do recovery i robisz wipe battery stats. Tak mniej więcej to wygląda i w moim przypadku działa.

#3 OFFLINE   MroziQ

• 1476 postów
  • Telefon:⇒XPERIA™ Z3⇐

• Tablet:Teclast tPad X98 Air 3G dual boot Windows 8.1 +Android 4.4.4

• Sieć:Play

• Kernel:dwa piwa i frytki proszę

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:23

@up: rozładowywanie baterii litowo-jonowych do wyłączenia urządzenia może przecież baterię rozkalibrować.
Ja to zrobiłem zgodnie z przykazaniami MoDaCo.
Ładujesz normalnie baterię do 100%, odłączasz ładowarkę, wyłączasz telefon, podłączasz ładowarkę i ładujesz aż do momentu gdy dioda zmieni kolor z czerwonej na zieloną. Odłączasz ładowarkę, włączasz telefon, podłączasz ładowarkę, jeżeli jest 100% to zostawiasz tak na moment (5-10min?). Odłączasz ładowarkę, wyłączasz telefon, wchodzisz do recovery, używasz opcji Wipe Battery Stats, reboot systemu i wsio ;)

@down: jednorazowe nie, ale powtarzanie tej czynności może mieć własnie takie efekty. Poza tym nie wiem jak z zabezpieczeniami tego typu w chińczykach :D Chyba, że to w qualcommach jest zaimplementowane ;)

Użytkownik MroziQ edytował ten post 16 styczeń 2011 - 13:42

Wildfire>Blade>X8>P500>X10i>ChaCha>DesireZ>Evo3D>
RAZR>IdeosX3>XperiaU>XperiaArcS>S3>One>G2>N5>ChaCha>Desire606w>S4ZOOM>S3LTE Blue>P936>S3LTE White>HOS>Desire816>MotoG2gen>G3>Z3>SGNEdge>Z3

Spoiler:

k0unvvM.jpg

#4 ONLINE   Toldo

• 1380 postów
  • Telefon:LG G3

• Firmware:Stock 4.4.2 V10l

• Kernel:Stock

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:34

@up: rozładowywanie baterii litowo-jonowych do wyłączenia urządzenia może przecież baterię rozkalibrować.

Z tym się nie zgodzę. Rozkalibrowanie baterii może mieć miejsce dopiero w momencie kiedy tak rozładujesz baterię, że aby działała będzie trzeba ją "kopnąć" z 9V (gdybyś miał kiedykolwiek HTC Wizard'a wiedziałbyś o co chodzi). Telefon ma wbudowany układ zapobiegający właśnie takim sytuacjom, a także przeciw przeładowaniu. To by było bez sensu gdyby rozładowanie baterii do wyłączenia rozkalibrowywało baterię.

@up: jeżeli nie telefon to w samej baterii też może być taki układ regulujący. Nie mniej jednak takie rozkalibrowywanie baterii i jego efekty czyli spadek pojemności i wytrzymałości baterii da się odczuć na dłuższą metę, dopiero po roku czy dwóch, a sam powiedz czy za rok będziesz używał tego samego telefonu? Myślę że nie.

Użytkownik Toldo edytował ten post 16 styczeń 2011 - 13:46

#5 OFFLINE   sebool12

Autor tematu
  • 502 postów
  • Telefon:Nexus 4

• Firmware:Mahdi

• Kernel:4.4.4

Napisano 16 styczeń 2011 - 19:51

Hmm trochę sie pospieszyłem i zrobiłem tak:
Naładowałem fona na włączonej baterii, potem wyłączyłem i znów podłączyłem, czekając na zieloną diodę. Po dość długim czasie (30-40min) zapaliła się. Odłączyłem ładowarkę, włączyłem fona, podłączyłem ładowarkę na 2-3min(od początku i tak pisało naładowane). Odłączyłem, wyłączyłem fona i wpie battery stats.

#6 OFFLINE   Kornel

• 2008 postów
  • Telefon:HTC ONE M7

• Firmware:4.4.3

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:40

POMOCYY xD
Bo nie jestem pewien.
1. Naładuj telefon do maxa
2. Wyłącz telefon
3. Podłącz ładowarkę(dopóki nie zapali się zielona dioda)
W tym momencie odłączyć czy zostawić?
4. Wejdź do recovery
5. Zakładka Advance>WIPE BATERY STATS
6. Włącz telefon

#7 OFFLINE   bcyrny

• 559 postów
  • Telefon:LG 4X HD

• Firmware:5.0.2

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:41

W tym momencie odłączyć czy zostawić?

odłączyć...

#8 OFFLINE   Arkadiusz_16

• 51 postów
  • Telefon:ZTE Blade

Napisano 05 lipiec 2011 - 09:28

Czy wipe baterii niszczy ja w jakimś stopniu?

#9 OFFLINE   dominikwrobel

• 4329 postów
  • Telefon:Nexus 4 | ZTE Blade

• Firmware:4.4.2

Napisano 05 lipiec 2011 - 09:30

Nie sądzę.

Swypnięte Bladym

#10 OFFLINE   Dexior

• 4 postów
  • Telefon:Xperia neo V

• Firmware:stock

Napisano 25 lipiec 2011 - 13:03

Kalibracja baterii wg. CyanogenMod Wiki:

1. Charge the device to full battery; let it keep charging until the battery says it is fully charged. Do not just wait until the light is green, it isn't always fully charged, causing a lot of inaccuracies. (You can check by going to: Settings » About device » Status » Battery Level = Full.)
2. Boot to recovery mode and delete the battery stats

NOTE: To have the most accurate of battery stats, reboot the device immediately after wiping the battery stats and wait for CyanogenMod to boot completely to the desktop. Once your entire boot is done and you have full access to the device, go ahead and pull the charger and continue with this troubleshooter.

3. Do not charge the device until after draining the battery completely, resulting in it automatically shutting off.
4. Recharge the device completely and then use as you normally would.

odłączyć...

Raczej nie, przy reboocie trochę baterii spada. Odpinamy ładowarkę dopiero gdy telefon całkiem się włączy (wtedy utworzy pliki ustawień baterii).

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: battery, dobrze, stats, tego, wipe