Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

[ZTE Blade] app2sd - instalacji aplikacji na karcie SD

aplikacji app2sd app2sd zte blade blade instalacji karcie pytania or problemy zte

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   live4net

• 30 postów
  • Telefon:ZTE Blade

• Firmware:Flb

Napisano 19.01.2011 - 12:17

Witam.

Początkowo wgrałem ROM: Japanese_Jellyfish_RLS8.zip i Clockwork Recovery 2.5.1.8.

Pobawiłem się trochę telefonem i chciałem wgrać app2sd. Stworzyłem więc partycję ext i wgrałem pliczek, który był w temacie z Jellyfishem r5, o nazwie flb-a2sd.zip.

Aplikacje dalej się instalują w telefonie, bo wolnej pamięci ubywa. Trzeba jeszcze coś zrobić, aby wszystko instalowało mi się na karcie?

PS. Wgrałem też plik Japanese_Jellyfish_RLS8_hw_ui.zip - o ile dobrze rozumiem, to odpowiada on za sprzętową akceleracje grafiki?

Użytkownik Jukon edytował ten post 22.02.2011 - 07:30

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   MroziQ

• 1478 postów
  • Telefon:⇒XPERIA™ Z3⇐

• Tablet:Teclast tPad X98 Air 3G dual boot Windows 8.1 +Android 4.4.4

• Sieć:Play

• Kernel:dwa piwa i frytki proszę

Napisano 19.01.2011 - 12:24

Tylko niektóre aplikacje podczas instalacji wrzucają się na kartę pamięci. Spora większość instaluje się w telefonie i dzięki chociażby app2SD można je przenieść na kartę PO instalacji. Jest też duża część takich aplikacji, których po prostu nie da się przenieść i muszą zostać w pamięci telefonu.
Co do drugiego, tak.

Wildfire>Blade>X8>P500>X10i>ChaCha>DesireZ>Evo3D>
RAZR>IdeosX3>XperiaU>XperiaArcS>S3>One>G2>N5>ChaCha>Desire606w>S4ZOOM>S3LTE Blue>P936>S3LTE White>HOS>Desire816>MotoG2gen>G3>Z3>SGNEdge>Z3

Spoiler:

k0unvvM.jpg

#3 OFFLINE   live4net

Autor tematu
  • 30 postów
  • Telefon:ZTE Blade

• Firmware:Flb

Napisano 19.01.2011 - 13:47

pisząc app2sd miałem na mysli apps2SD, są to chyba dwie różne rzeczy. To pierwsze to aplikacja, za pomocą której można przenosić programy z telefonu do karty pamięci. A to drugie to modyfikacja, która sprawia, że aplikacje domyślnie instalują się na karcie pamięci.

Posługiwałem się tym opisem: http://forum.android...-apps2sd-12974/

I wydaje mi się, że to nie działa. Może problemem było, że dograłem ten pliczek flb-a2sd.zip. dopiero po zainstalowaniu kilku aplikacji?

#4 OFFLINE   Simono

• 2241 postów
  • Telefon:Z3 Compact, SGS3

• Tablet:jakiś tam

• Sieć:Plus

• Firmware:Stock/CM12.1

Napisano 01.02.2011 - 10:56

Panowie mam pytanie mam RLS9 kartę 8GB "spartycjonowałem" pod recovery zakładająć 512MB partycję ext.
I teraz mam pytanie co zrobić aby aplikację instalowane na kartę instalowały się właśnie tam, bo z tego co widzę to chyba się instalują na partycję fat? Czy może podarować sobie tą partycję tylko jak bezboleśnie odzyskać te 512MB czyli usunąć tą partycję i FAT powiększyć (czym) coby Android poprawnie widział.
Pozdrawiam Simono
2 GB + 500MB darmowego miejsca na twoje pliki dla Twojego PC i smartphona w serwisie Dropbox
15GB w OneDrive +500MB OneDrive

#5 OFFLINE   Toldo

• 1384 postów
  • Telefon:LG G3

• Firmware:Stock 4.4.2 V10l

• Kernel:Stock

Napisano 01.02.2011 - 11:23

Nie wszystko instaluje się na EXT, poza tym jeśli dalvik cache jest wciąż w telefonie to i tak będziesz trochę tracił. Jeśli chcesz usunąć ext to niestety musisz ponownie przepartycjonować. Ew. może jakiś program typu Partition Magic byłby w stanie połączyć partycje bez usuwania plików. Swoją drogą Froyo ma opcję przenoszenia na kartę.
LG G3 D855 | Stock Android 4.4.2 V10l | Stock Kernel | GSM 4.4.2

#6 OFFLINE   Simono

• 2241 postów

Napisano 01.02.2011 - 11:32

a za co odpowiada folder android_secure na karcie mam w nim ponad 100MB
Pozdrawiam Simono
2 GB + 500MB darmowego miejsca na twoje pliki dla Twojego PC i smartphona w serwisie Dropbox

#7 OFFLINE   Toldo

• 1384 postów

Napisano 01.02.2011 - 11:39

Co w nim masz? U mnie jest pusty.

#8 OFFLINE   Simono

• 2241 postów

Napisano 01.02.2011 - 11:55

np. plik com.dataviz.docstogo-1.asec
Jak zobaczyć wogóle i czym na telefonie zawartość partycji ext czy w /mnt jak to normalnie w linuksie?

Używam w Froyo opcji przenoszenia na kartę lub niektóre aplikacje same instalują się na kartę, tylko chciałbym wiedzieć na jaką partycję czy na tą 512MB format ext czy na resztę karty czyli fat bo wyboru specjalnie nie ma (żeby nie było tak że Froyo wrzuca na na fat, a tą 512MB niepotrzebnie założyłem)

Użytkownik Simono edytował ten post 01.02.2011 - 12:49

Pozdrawiam Simono

#9 OFFLINE   Toldo

• 1384 postów

Napisano 01.02.2011 - 13:22

Podejrzewam że to pliki od aplikacji. Co do podglądania exta to na pewno poleceniem w adb czy terminalu powinno się dać, ale zdaje się titanium backup pokazuje co jest na ext i ile zajmuje. Natomiast jak przenosisz aplikacje na kartę to zapisują się one z tego co wiem na Fat.

#10 OFFLINE   luxyfer

• 133 postów
  • Telefon:HTC Sensation

• Firmware:ICS

Napisano 01.02.2011 - 13:52

Czy Move to SD, co mogę wykonać w AppBrain, wykonuje dokładnie tę samą akcję co app2sd?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aplikacji, app2sd, app2sd zte blade, blade, instalacji, karcie, pytania or problemy, zte