• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
live4net

[ZTE Blade] app2sd - instalacji aplikacji na karcie SD

118 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam.

Początkowo wgrałem ROM: Japanese_Jellyfish_RLS8.zip i Clockwork Recovery 2.5.1.8.

Pobawiłem się trochę telefonem i chciałem wgrać app2sd. Stworzyłem więc partycję ext i wgrałem pliczek, który był w temacie z Jellyfishem r5, o nazwie flb-a2sd.zip.

Aplikacje dalej się instalują w telefonie, bo wolnej pamięci ubywa. Trzeba jeszcze coś zrobić, aby wszystko instalowało mi się na karcie?

PS. Wgrałem też plik Japanese_Jellyfish_RLS8_hw_ui.zip - o ile dobrze rozumiem, to odpowiada on za sprzętową akceleracje grafiki?

Edytowane przez Jukon

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko niektóre aplikacje podczas instalacji wrzucają się na kartę pamięci. Spora większość instaluje się w telefonie i dzięki chociażby app2SD można je przenieść na kartę PO instalacji. Jest też duża część takich aplikacji, których po prostu nie da się przenieść i muszą zostać w pamięci telefonu.

Co do drugiego, tak.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pisząc app2sd miałem na mysli apps2SD, są to chyba dwie różne rzeczy. To pierwsze to aplikacja, za pomocą której można przenosić programy z telefonu do karty pamięci. A to drugie to modyfikacja, która sprawia, że aplikacje domyślnie instalują się na karcie pamięci.

Posługiwałem się tym opisem: http://forum.android.com.pl/f132/instalacja-aplikacji-na-karcie-pamieci-czyli-apps2sd-12974/

I wydaje mi się, że to nie działa. Może problemem było, że dograłem ten pliczek flb-a2sd.zip. dopiero po zainstalowaniu kilku aplikacji?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie mam pytanie mam RLS9 kartę 8GB "spartycjonowałem" pod recovery zakładająć 512MB partycję ext.

I teraz mam pytanie co zrobić aby aplikację instalowane na kartę instalowały się właśnie tam, bo z tego co widzę to chyba się instalują na partycję fat? Czy może podarować sobie tą partycję tylko jak bezboleśnie odzyskać te 512MB czyli usunąć tą partycję i FAT powiększyć (czym) coby Android poprawnie widział.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wszystko instaluje się na EXT, poza tym jeśli dalvik cache jest wciąż w telefonie to i tak będziesz trochę tracił. Jeśli chcesz usunąć ext to niestety musisz ponownie przepartycjonować. Ew. może jakiś program typu Partition Magic byłby w stanie połączyć partycje bez usuwania plików. Swoją drogą Froyo ma opcję przenoszenia na kartę.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a za co odpowiada folder android_secure na karcie mam w nim ponad 100MB

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co w nim masz? U mnie jest pusty.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

np. plik com.dataviz.docstogo-1.asec

Jak zobaczyć wogóle i czym na telefonie zawartość partycji ext czy w /mnt jak to normalnie w linuksie?

Używam w Froyo opcji przenoszenia na kartę lub niektóre aplikacje same instalują się na kartę, tylko chciałbym wiedzieć na jaką partycję czy na tą 512MB format ext czy na resztę karty czyli fat bo wyboru specjalnie nie ma (żeby nie było tak że Froyo wrzuca na na fat, a tą 512MB niepotrzebnie założyłem)

Edytowane przez Simono

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam że to pliki od aplikacji. Co do podglądania exta to na pewno poleceniem w adb czy terminalu powinno się dać, ale zdaje się titanium backup pokazuje co jest na ext i ile zajmuje. Natomiast jak przenosisz aplikacje na kartę to zapisują się one z tego co wiem na Fat.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy Move to SD, co mogę wykonać w AppBrain, wykonuje dokładnie tę samą akcję co app2sd?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.