Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Xperia Z1 czy Galaxy S4?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grigori

• 27 postów
  • Telefon:LG G2

• Tablet:Lenovo Yoga 2 10"

• Sieć:Play

Napisano 18.09.2013 - 14:06

Po ponad 2 latkach przyszedł czas wymienić Galaxy s2 na coś nowszego. Mam dwa typy, ale nie wiem czy warto dopłacać złotówki do Z1 czy zostać w galaktycznej rodzinie z S4? Chyba, że macie coś jeszcze innego do zaproponowania?

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   egon301

• 17 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Mini 2

Napisano 19.09.2013 - 10:32

Cześć. Ja osobiście wziąłbym s4. Dużo lepszy ekran, procesor. Podczerwień itp.

#3 OFFLINE   Grigori

Autor tematu
  • 27 postów

• Tablet:Lenovo Yoga 2 10"

• Sieć:Play

Napisano 19.09.2013 - 16:11

Procek zdaje się, że lepszy ma Z1, ale no chciałem się dowiedzieć czy warto to dołożyć kilka stówek do niego :)

#4 OFFLINE   maciek20038

• 79 postów

Napisano 19.09.2013 - 19:00

Jak masz dołozyc to poczekaj az samsung wypusci S 5 , - choc nie jestem zwolenikiem Samsunga (za jakość wykonania tylko). to niestety Samsung przoduje.
NApewno wieksze wsparcie bedzie miał S4 , choć ci powiem że ja czekam na LG G2 , recenzje ma dobre ale trzeba poczekać jak do nas przypłynie, bo co innego wystawa w Berlinie a co innego uzytkowanie telefonu przez nas. Albo zwróć uwagę na HTC ONE.

#5 OFFLINE   Heineken

• 878 postów
  • Telefon:Z3C, Z3 & Note3 + Gear

• Firmware:4.4.2

Napisano 19.09.2013 - 22:54

Cześć. Ja osobiście wziąłbym s4. Dużo lepszy ekran, procesor. Podczerwień itp.

kolega chyba nie widzial na oczy Z1, samej specyfikacji chyba również... co do ekranu to pojawiły sie głosy ze sony pakuje rozne modele wyswietlacza - egzemplarz ktory ja oglądałem w sony center miał bardzo dobrej jakosci wyswietlacz, do tego wykonanie bajeczne na tle S4.. Trzymając w ręku S4 i Z1 w sonym nie spodobała mi się tylko jedna rzecz - wielkość i te szerokie ramki z dołu i z góry (ekran wydaje sie mniejszy niz jest w rzeczywistosci).
SE X10 > SGS > SE Neo V > HTC Wildfire > SE Arc > SGS2 > Xperia T > Note I > SGS3 > Xperia Z > Note II > SGS4 > Sony Xperia Z Ultra > HTC One > LG G2 > Xperia Z1 > Galaxy Note 3 > GALAXY S5 > HTC One Max > Xperia Z2 > HTC One M8 > Note3 + Samsung Gear > SONY Xperia Z3 > Xperia Z3 Compact

#6 OFFLINE   Norbert994

• 39 postów
  • Telefon:Sony Xperia Z2

Napisano 20.09.2013 - 07:49

Witam. Zmieniłem S4 na Z1 i jestem zadowolony. Co do wyświetlacza, bardziej mi się podoba ten w Z1 tylko że to kwestia gustu bo w starej Z też mi on pasował.

#7 OFFLINE   sonyman

• 347 postów
  • Telefon:Zopo zp980 black

Napisano 20.09.2013 - 08:07

Jezeli nie mozesz obejrzec przed kupnem Z1 to raczej bym jej nie brał, sony ostatnio daje słabe (jak na ten przedizłą cenowy) ekrany, słabe tzn nie ma w nich czerni, ten kolor wyglada jak szary. Jak kupisz czarna wersje telefonu to ta bije w oczy ta roznica, ze telefon wyglad jak lowend.

Od zawsze miałem sony/sony ericssony, ale teraz nie kupiłbym zadnego z nowej serii.

Jezeli Ci to nie przeszkadza w telefonie za 1k+ to mozesz brac sony.

#8 OFFLINE   Heineken

• 878 postów
  • Telefon:Z3C, Z3 & Note3 + Gear

• Firmware:4.4.2

Napisano 20.09.2013 - 08:19

@up przeciez sony znacznie poprawił jakość ekranu w Z1 i jest ona zbliżona (lub dorównująca) do tej oferowanej przez innych producentów (jedynie czernią nie dorównuje AMOLEDom ale tez nie ma tragedii)... Na prawdę polecam wycieczkę do SC lub salonu operatora (mysle juz powinni miec ten tel) zamiast teoretyzowania..
SE X10 > SGS > SE Neo V > HTC Wildfire > SE Arc > SGS2 > Xperia T > Note I > SGS3 > Xperia Z > Note II > SGS4 > Sony Xperia Z Ultra > HTC One > LG G2 > Xperia Z1 > Galaxy Note 3 > GALAXY S5 > HTC One Max > Xperia Z2 > HTC One M8 > Note3 + Samsung Gear > SONY Xperia Z3 > Xperia Z3 Compact

#9 OFFLINE   Norbert994

• 39 postów
  • Telefon:Sony Xperia Z2

Napisano 20.09.2013 - 08:41

Osobiście za cenę czarnego koloru wolę ostrość ekranu która w obu zetklach jest lepsza niż w S4.

#10 OFFLINE   sonyman

• 347 postów
  • Telefon:Zopo zp980 black

Napisano 20.09.2013 - 08:53

Ja nie teoryzuje, ale minuzy z1 (jak dla mnie, w sprawie telefonow jestem troche pedantem nie mylic z :D )
Obszar pod ekranem, po co taki duzy? Mogli tam zmiescic klawisze dotykowe, a nie zostawic 1cm jak nie wiecej dołu.
Tył zrobiony chyba dla NCIS, FBI itp, zbiera kazdy odcisk palca...
Ekran ma bdb rozdziałke, moze i poprawili troche jakosc, ale kolory sa wciaz słąbo nasycone i ciut blade (nie mowie o filmach i zdjeciach w ktorych działa bravia czy co tam teraz wsadzili)
Dotyk jest ciut dziny w dotyku (masło maślane), ale codzi mi o to ze palec nie leci gładko jak po aksamicie, a jakosc tak inaczej.

Moze komus te rzeczy nie przeszkadzaja, a bebchy ma ten model swietne wiec dla niego bedzie idealny. No i powinien doczytac jak w koncu z tymi wyswietlaczami, czy była 1 wersja czy wiecej.

@Norbert994
Co do ostrosci to ciezko zauwazyc roznice, ale tu masz racje ze jest lepsza. Nie kazdy potrzebuje tego samego, Tobir nie zalezy na idelnej czerni, a mi na nagrywaniu w 720p, a niektorzy bez tego zyc nie moga, kwestia gustu.

Użytkownik sonyman edytował ten post 20.09.2013 - 09:06