• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
Splendid

Otwarte Wi-Fi (Funkcja WPS dostępna)

7 postów w tym temacie

Sąsiad ma niezabezpieczone Wi-Fi, ale nie mogę się z nim połączyć. Dlaczego?

Co to funkcja WPS ?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WPS to jest takie cos gdy jest na routerze pzycisk i jak sie go nacisnie to laczy sie np. telefon z tą siecią ;) Wiem ze napisalem to w taki sposub jakbym mial 6 lat ale ... Xd

Tapnięte z mojego mini 2 ;)

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ma włączone parowanie urządzeń bez konieczności korzystania z hasła. To jest właśnie ten WPS. Łączysz się z routerem, naciskasz na routerze przycisk i Twoje urządzenie jest sparowane.

Edytowane przez paaulo
Usunąłem łączenie się przez "szklankę cukru"

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To fachowo się nazywa; filtrowanie po MAC adresie. Router w czasie parowania, dzięki naciśnięciu przycisku WPS zapamiętuje MAC adres urządzenia, i tylko karcie sieciowej z tym MACkiem udostępnia neta.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Niestety nie masz racji.

WPS działa na innej zasadzie.

Są dwie główne metody połączenia w trybie WPS:

- za pomocą 8-cyfrowego PIN-u

- za pomocą tzw metody Push-Button

MAC urządzenia nie ma znaczenia o ile:

- urządzenie poda w komunikacie zgodny pin

- w urządzeniu zostanie naciśnięty przycisk WPS

Jako, że każde urządzenie sieciowe posiada jakiś mac - wiadomym jest, że router go zarejestruje.

Mac jednakże jako taki nie pełni żadnej specjalnej roli w procesie uwierzytelniania WPS - jego rola jest taka sama jak w każdym innym procesie ustalania połączenia sieciowego. WPS służy tylko i wyłącznie jako ułatwienie konfiguracji dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Tak na marginesie... Filtrowanie MAC to żadne zabezpieczenie, WPS również. Klucz jest 8-cyfrowy ale dzielony na 2. W momencie przesłania błędnego klucza otrzymamy informację, czy pierwsza z połówek pinu jest poprawna oraz zobaczymy ostatnią (poprawną) liczbę jako, że jest to suma kontrolna pozostałych. Musimy więc zgadnąć najpierw 4 cyfrowy kod (a router potwierdzi, że zgadliśmy) - 10 000 możliwości a następnie zgadnąć 3 cyfrowy kod - 1000 możliwości - dla obecnych komputerów to bułka z masłem. Dlatego niektóre routery mają wyłączony wps defaultowo.

Wracając do pytania kolegi Splendid: owszem sąsiad może mieć zabezpieczenie wps ale sieć nie jest wtedy otwarta (wps automatycznie ustawia szyfrowanie WPA/WPA2). Prawdopodobnie używa tylko filtrowania MAC - adresy urządzeń wpisane są do routera i tylko one (w założeniu) uzyskają dostęp do sieci. Ale z WPS-em to nic wspólnego nie ma.

Każde z tych zabezpieczeń to odrębne procedury.

Edytowane przez retrohaq

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do Kolegów Moderatorów: sugeruję zmianę tytułu (tak, żeby lepiej opisywał zagadnienie) i przyklejenie postu Kolegi retrohaq. Bo chociaż dotyczy nie tylko Androida, to zawiera informacje przydatne dla wszystkich. I w przystępny sposób wyłożone.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poproś sąsiada o połączenie z siecią. Robienie tego bez jego wiedzy nie jest w porządku.

"Sąsiad nie zamyka samochodu. Jak mogę go odpalić, żeby móc jeździć?".

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.