Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

szafran81

Test mobilnych Power Banków

Rozwiązany

szafran81   
Otrzymana reputacja: 5
szafran81

Witam wszystkich serdecznie,

Jakiś czas temu szukałem z ciekawości testu Power Banków (przenośnych banków energii, dzięki którym można w podróży doładować np. tablet lub telefon bez konieczności poszukiwania gniazdka). Niestety w tej kwestii zaliczyłem porażkę. Postanowiłem coś takiego stworzyć.

Tak więc zapraszam do analizy:

Link do testu

Sponsorem tego testu był... mój portfel - także proszę o wyrozumiałość.

Na dobry początek przedstawiam test praktyczny (nie jest przeprawa chwilowa z multimetrem, ale testy praktyczne z użyciem SGS4) 14 różnych Power Banków oraz dla porównania oryginalnej ładowarki sieciowej.

Mam nadzieję, że zebrane przeze mnie informacje pomogą komuś w podjęciu decyzji przed zakupem. Z racji tego, że niektóre Power Banki można znaleźć pod różnymi brandami załączone są zdjęcia każdego przetestowanego, które powinny pomóc podczas identyfikacji.

Jeśli ktoś jest w posiadaniu jakiegoś Power Banku, którego nie ma na liście i do tego jest zainteresowany dorzuceniem go do testów to proszę o kontakt (będzie to wymagało przesłania Power Banku w oryginalnym opakowaniu wraz ze wszystkimi akcesoriami dołączonymi przez producenta - po zakończeniu testów oczywiście sprzęt zostanie odesłany do właściciela).

Na testy poświęciłem naprawdę dużo czasu (i nie tylko). Także proszę o nie kopiowanie zawartości. Jeśli ktoś chce się podzielić testem - nie mam nic przeciwko. Proszę o dzielenie się za pomocą podanego powyżej linku (nie mam zamiaru usuwać testu z GDrive'a także nie ma się co martwić o to, że zniknie), oraz o wzmiankę o autorze (nick wystarczy). Skoroszyt posiada również drugą zakładkę przedstawiającą dokładnie te same dane, z tą różnicą, że w języku angielkim - także można bez problemów wrzucać link na serwisy zagraniczne (ale tutaj raczej lepiej skorzystać z LINK, który prowadzi bezpośrednio na drugą zakładkę).

Jeśli któraś pozycja kogoś zainteresuje, to na samym dole pierwszej zakładki znajduje się link prowadzący do aukcji z przetestowanymi Power Bankami (link zostanie usunięty w późniejszym czasie z testu).

Edytowane przez szafran81
Poprawa linków
  • Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
titanum   
Otrzymana reputacja: 0
titanum

Jakoś te banki energii nie są za bardzo znane, a w szczególności wykorzystywane.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szafran81   
szafran81

Musisz wziąć pod uwagę, że to że ty o czymś nie wiesz i nie używasz nie znaczy, że reszta też tak ma.

Fakt, że dopiero zyskują popularność. Ale ludzie, którzy skorzystali doceniają ich istnienie. Istotną sprawą jest też to, że przydadzą się głównie ludziom, którzy dużo podróżują (lub ogólnie dużo czasu spędzają z dala od gniazdek).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Roswell69   
Otrzymana reputacja: 0
Roswell69

Szukam jakiegoś power banku ale żeby miał wbudowany od razu przewód micro usb.

Znalazłem takie:

- Nokia dc-11 1600mAh

- EasyAcc 5000mAh

- Anker Astro Slim2 4600mAh

- Anker Astro Slim3 6000mAh

Znacie może jeszcze jakieś w przyzwoitej cenie ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
Otrzymana reputacja: 213
baca01

Doskonaly test !!!

Owszem brakuje wielu, glownie dostepnych masowo modeli ale mimo wszystko mamy jakis obraz roznorodnych powerbankow z roznymi pojemnosciami. Widac tez ze wartosc (pojemnosc) czesto nie idzie w parze z wydajnoscia. Mam dosc stary powerbank noname 7000mAh i przymierzam sie do upgrade. Widac ze szanujace sie firmy nie wypuszczaja bubli (vide Erergizer). Wpadl mi w oko battery pack tej firmy ;)

Wielki szacun za poswiecenie czasu ! To dlugie dni jak nie tygodnie na obserwacji..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szafran81   
szafran81

Oj, tygodnie, tygodnie ;) (mam niestety tylko jednego SGS4 do dyspozycji - zakładając, że dla danego PB ładowanie trwało 6h i do tego doliczając rozładowanie SGS4 to jeden taki cykl wynosił ponad 12h).

Ogólnie jest większość które można u nas kupić (mogą się różnić nieznacznie wyglądem - niektóre są sprzedawane w kilkunastu obudowach dość podobnych do siebie, ale np różniących się dołożonym w środku jednym aku 18650).

Nie brałem też pod uwagę rzeczy typu 400mAh (PB dla SGS4 3200mAh był dodany tylko z ciekawości ile można wyciągnąć z takiego rozwiązania, a Pama 4000mAh to mój stary PB), bo to nie miało najmniejszego sensu.

Skrajnością z drugiej strony był właśnie Energizer - według mnie wypadł najlepiej w teście, biorąc pod uwagę wydajność i możliwości... Ale niestety ta cena.

Ale całkowicie się z Tobą zgadzam - rzeczy No Name raczej radzę brać pod uwagę na końcu podczas zakupu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
baca01

Mysle ze w przypadku ladowarki JT-003 ktora daje "z siebie" 2,1A czas ladowania moglby byc krotszy o przynajmniej polowe jak nie rowny ladowarkom dajacym podobny prad. Problem w tym ze najprawdopodobniej telefon identyfikuje ladowanie w trybie USB, stad prad ladowania oscyluje w granicach 300-500 mAh. Latwo to sprawdzic, instalujac w SGS program Battery Monitor Wigdet (darmowy), ktory pokazuje prad ladowania oraz tryb ladowania (USB, ladowarka).

Fakt, Energizer jest troszku drogi. Jezeli mialby sluzyc jako backup do wielu urzadzen to jeszcze mozna przebolec;) Szukam czegos duzego, wydajnego ale i nie za duzego gabarytowo w cenie 150-250zl. Preferowane 2 porty USB w tym jeden wiekszy do taba oraz mozliwosc szybkiego ladowania battery packa (najlepiej od 1,5A w gore).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szafran81   
szafran81

Papier, jak i obudowa przyjmą każdy napis.

Czas ładowania pokazuje faktycznie jaki prąd jest w stanie "wyzionąć" z siebie dany PB. Z tego co wiem to telefony zazwyczaj nie ograniczają od swojej strony.

A BMW używam od kilku lat.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
baca01

Na moim wynalazku HTC One S ladowal sie w trybie USB ~ 320 mA. Dopiero po przerobieniu kabla USB (usuniecie pin-ow DATA i wstawieniu rezystorka) telefon przyjal wszystko co dala "fabryka" - w tym przypadku bylo to 950mA. W HTC One problem ten nie wystepuje i moge ladowac kazdym kablem USB.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szafran81   
szafran81

W SGS4 też nie mam problemów z ładowaniem każdym kablem.

Każdy PB był testowany na kablach dołączonych do zestawu z danym PB.

Także tutaj nie widzę żadnego problemu - ile dany PB dał z siebie tyle pochłonął telefon.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.