Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

szafran81

Test mobilnych Power Banków

Rozwiązany

Fludi   
Otrzymana reputacja: 0
Fludi

Świetny test, bardzo się przyda, chociaż troszkę mi teraz namieszał w głowie. Wcześniej byłem zdecydowany na zakup PB od PQI.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
iceman12   
iceman12

Witam, i ja podzielę się opinią.

Od ok. miesiąca posiadam takowy Power Bank:

- BATERIA ŁADOWARKA POWER BANK 12000mAh 2xUSB BOX FV (4185628344) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Niby no name, ale daje radę - szkoda tylko, że tak krótko... Tzn, mam Xperie T (bateria 1850). Jestem w stanie naładować ten telefon 2x wyżej wymienionym bankiem, ale... tylko w momencie, gdy telefon podczas ładowania nie będzie użytkowany. Gdy np. gram nim podczas ładowania to nie ma opcji, bym naładował go 2x z power banku.

Jak gram godz lub dłużej na ładowaniu to power banku wystarczy jeszcze później na jakieś 30-40% max.

Ładuję oczywiście "najmocniejszym prądem" to jest wyjściem 2.1 A - szybkość taka sama jak normalnej ładowarki Sony.

Cena do jakości: jak najbardziej OK! Za 50zł trudno kupić coś konkretniejszego...

Tylko PO CO te kłamliwe cyfry?! 12 000 mAh ? :D Żart roku...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fludi   
Fludi

To według mnie utopiłeś kasę, za niewiele ponad 100 jest anker astro 3. Ta sama pojemność i mojego N7 z bateria 4k ląduje 2x i jeszcze spokojnie mogę potem naładować N5, która ma baterię 2.3k...

Dziewczynie kupiłem bardziej zgrabnego pqi i z niego mozna spokojnie 2x N5 naładować albo N5 i N7 po jednym razie.

Wysłane z mojego Nexus 7

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
iceman12   
iceman12
To według mnie utopiłeś kasę, za niewiele ponad 100 jest anker astro 3. Ta sama pojemność

hehe, no teraz to mnie rozbawiłeś :) BO... za niewiele ponad 100zł to ja również mogę mieć DWA takie power banki jak mam i wtedy będę osiągał doookładnie takie same wyniki, jak Ty podałeś.

A mnie właśnie chodziło o to, żeby NIE WYDAWAĆ "nieco ponad 100" tylko właśnie max 50zł. I w tej cenie jest to najlepszy wybór - cena do jakości. Za 50zł codów oczekiwać nie można, ale swoją funkcję i zadanie spełnia znakomicie. Telefon odratuje w razie potrzeby. A ładuje naprawdę mocnym prądem.

Aha, i jeszcze jedno: 121,48zł + przesyłka 16zł (obecnie najtańsza oferta na Allegro) to niestety nie jest "nieco ponad 100zł".

Edytowane przez iceman12

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mykowhai   
Otrzymana reputacja: 272
mykowhai

Kupiłem dzisiaj powerbank Sunen E8400B, po wstępnych testach jestem troszkę zdziwiony. Bateria ma 2 gniazda USB, jedno 2100mA i 1000mA. Kiedy podpinam telefon (Nexus 5) do gniazda z 1000mA, to telefon ładuje się prądem ~700mA. Chyba dobry wynik :) Ale gorzej jest z z gniazdem 2100mA, tutaj jest tragedia ani razu ładowanie nie przekroczyło 300mA. Nie wiem czy zwrócić ten power bank, czy to telefon nie przyjmuje takiej dawki :) Ma ktoś powerbank 2100mA i może sprawdzić jaki max. ładuje?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
Otrzymana reputacja: 213
baca01

Test nie służy określenia pojemności powerbanku w stosunku do jego deklarowanej pojemności.
Do testu zostały użyte różne pojemności ogniw co uniemożliwia w jakikolwiek sposób stawianie ich na jednej półce.
Test odpowie nam na pytanie dlaczego jedno źródło "ładuje szybciej" a drugie wolniej, mimo iż niemal wszystkie powerbanki swoją deklarowaną wydajnością powinny przekroczyć zapotrzebowanie telefonu.

Do testów został użyty sprawdzony kabel USB.
Kable połączeniowe są TAK SAMO WAŻNYM OGNIEWM jak powerbanki.
Zakup markowego powerbanku i połączenie z kablem "za cztery złote" da nam straty sięgające nawet 50% !!!

Test ma charakter poglądowy. Nie przykładałem się sterylnie do wyników o czym świadczy chociażby użycie miernika cęgowego.
Test na mierniku tradycyjnym pokazuje nieznacznie większe prądy ładowania.

Dla porównania jednym ze źródeł zasilania jest listwa 230V z gniazdami USB ;)

Zapraszam do lektury tych, którzy cenią sobie szybkość ładowania, niekoniecznie kosztem ponoszenia sporych wydatków czy zakupu ogromnych pojemności.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.