Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Galaxy Tab 2 jako telefon [OPINIE]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ShadowUS

• 2 postów
  • Telefon:W760

Napisano 11.10.2013 - 21:15

Witam,
czy któryś z forumowiczów korzysta z GT2 jako telefon? Pomyślałem że to ciekawa opcja, jednak boję się troszkę o to że bateria może mi za długo nie wytrzymywać. Ogólnie teraz korzystam z Xperii U od roku, jednak wizja Tablet 7.0" + zestaw słuchawkowy Bluetooth naprawdę zaczyna do mnie przemawiać.

Prosiłbym o wypowiadanie się osób, które korzystają z GT2 jako telefon lub znają kogoś kto tak korzysta. Ciekawi mnie bardzo czas działania na baterii w takiej konfiguracji. Najbardziej interesuje mnie czas działania ekranu :). Chcę z niego korzystać jako urządzenie to tworzenia notatek na wykładach, więc przydałoby się żeby wytrzymywał więcej niż zwykły telefon (Xperia U - 10h przy 2/3h na włączonym ekranie).

Dziękuję za informacje i przepraszam jeżeli taki temat już był (w temacie o baterii nikt nie pisał że użytkuje GT2 jako telefon).

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   tumitumi123

• 268 postów
  • Telefon:dobry

Napisano 12.10.2013 - 11:15

ja korzystam z tabletu jako telefon i powiem Ci tak Nie używam go z zestawem słuchawkowym bo jest to dla mnie bardziej uciążliwe a więc przykładam normalnie do ucha i gadam. co do wytrzymałości baterii wytrzymuje do dwóch dni.
:)

#3 OFFLINE   ShadowUS

Autor tematu
  • 2 postów
  • Telefon:W760

Napisano 12.10.2013 - 14:41

Hmmmm... A jak jest ogólnie z szybkością działania tabletu? :) Chodzi mi np. przy przeglądaniu stron.
Mam dość 512MB ramu co daje po prostu okropne wyniki jeżeli chodzi o wydajność Xperii U hehe :).

#4 OFFLINE   marcinowozniako

• 4591 postów
  • Telefon:HTC ONE M7

• Tablet:Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100

• Firmware:Viper 7.1

Napisano 12.10.2013 - 17:09

Też czasem dzwonie z tableta, nie non stop ale ogólnie myślę że jak dobrze zoptymalizujesz tablet, to jeden dzień wytrzyma (12h). Co do przeglądania neta, to tu wiadomo, tablet mój ma wgrany cm10.2 i jest 814 Ramu dostępne i naprawdę wszystko płynnie i szybko chodzi.

#5 OFFLINE   pepe444

• 645 postów

Napisano 12.10.2013 - 19:25

Wytrzyma 12h rozmowy non stop, czy 12h czuwania ze zgaszonym ekranem? Jeśli chodzi o to drugie, to raczej tydzień albo dłużej, a nie 12h.

#6 OFFLINE   basia86222

• 334 postów
  • Telefon:Żółta Nokia Lumia 920:)

• Tablet:Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100

• Firmware:Pac Man 4.2.2, Lumia Amber-Gdr3 Preview

Napisano 27.10.2013 - 13:32

Jeśli chodzi o rozmowy poprzez tablet, to "cud, miód, malina...", nie potrzeba zestawu sluchawkowego, wystarczy nawet włączyć zestaw głośno mówiący i możesz stać obok tabletu i normalnie rozmawiać ;)

Wysyłane z mojego GT-P3100 za pomocą Tapatalk 2

#7 OFFLINE   marcin0218

• 113 postów
  • Telefon:Galaxy Note II

• Tablet:Asus T100

Napisano 21.11.2013 - 22:30

Witam. Podepnę się. Chciałbym mieć dużego i wydajnego smartphona ale takie kosztują 2 tys zł. Za to fajne są tablety 7". Tylko prosiłbym o listę które bez problemu mozna używać jako telefon? Czyli że wsadzę tam moją karte sim ORANGE (lub pójdę ją wymienic na microSIM jeżeli będzie potrzeba :o ) i mogę wybrac nr z listy i zadzownić lub odebrać sms'a. Jeżeli chodzi o parametry to super są NEXUSY 7 3g bo sa duzo bardziej wydajne od galaxy tabów 2 lub asus fonepad'a. ALe niewiem czy nexusa 7 mozna użyc jako telefonu?? Prosze o pomoc

#8 OFFLINE   pepe444

• 645 postów

Napisano 21.11.2013 - 22:42

Omawiany tu tablet bardzo dobrze działa jako telefon (o ile komuś nie przeszkadzają wymiary), jakość dźwięku jest znakomita, w przeciwieństwie do większości "prawdziwych" telefonów, które często mają taką jakość dźwięku, że nie rozumiem co ktoś po drugiej stronie mówi.

Nexus 7 nie ma funkcji telefonu.

Dodam jeszcze, że spokojnie można się obyć bez zestawu słuchawkowego, normalnie przykładasz tablet do ucha jak telefon i rozmawiasz.

#9 OFFLINE   marcin0218

• 113 postów
  • Telefon:Galaxy Note II

• Tablet:Asus T100

Napisano 21.11.2013 - 22:54

To super :)
1: Czy dzwonienie odbywa się normalnie jak np w SGS2? Mam kartę orange i normalnie listę kontaktów wybieram numer i łączy? :) bez problemu odbiera się połączenia?
2: Jeszcze tylko pytanie co do wydajności. Nie chodzi mi o gry ale otwieranie apliakcji, przeglądanie stron WWW. Czy nie ma żadnych za wiech, spowolnień? :)

Sory za tyle pytań ale w recenzjach mało o tym piszą a jak już w jednej napisali to skupili się na tym że nie poręcznie trzyma się urządzenie przy uchu a nie wspomnieli o jakości rozmów, zasięgu itp :)

P.s. wycztałem że niektórzy się pomylili i kupili galaxy tab 2 p3110 który nie ma funkcji telefonu a ten p3100 ma :) Więc uważajcie :)

#10 OFFLINE   dypek

• 122 postów
  • Telefon:S4, S3, IP5, IP5S

• Tablet:P3100

Napisano 22.11.2013 - 00:43

Funkcja telefonu działa tak samo jak w s2 tak samo moża do ciebie zadzwonić itp.