Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Otrzymałeś pomoc? Odwdzięcz się! :)

Zdjęcie
- - - - -

MyPhone NEXT - konfiguracja AERO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#31 OFFLINE   szanti

• 4 postów
  • Telefon:myPhone NEXT

• Tablet:iPad

Napisano 26 listopad 2013 - 15:58

Witam : )
Od wczoraj jestem posiadaczką swojego pierwszego smartfona ( myPhone NEXT ) i od początku jako osoba zupełnie zielona w tym temacie mam z nim niezłe przeboje. Wczoraj przełożyłam do niego ze zwykłego telefonu kartę SIM Orange i po kilkunastu minutach straciłam wszystkie środki na koncie ( ok. 70 zł. )

Dzisiaj z kolei włożyłam dodatkowo kartę Aero2 ( która do tej pory bez zarzutu działała na iPadzie2 3G ) i nie jestem w stanie jej skonfigurować. Po wykonaniu wszystkich kroków wg. instrukcji Mr Forest jaką podał na początku, u mnie przy "Punktach dostępowych", gdy kliknę "Aero2 Sp. z o.o." pojawia się zupełnie pusty ekran i nie ma tam żadnych opcji ( przy kliknięciu w "Orange PL" - pojawiają się dwie opcje : "Orange Internet" i "Orange MMS" i wtedy jest opcja edytowania punktu dostępowego ) . O co tutaj chodzi ? Dlaczego przy Aero2 pojawia mi się pusty ekran zamiast "Edycji punktu dostępowego ?

Zaznaczam, że "Ustawienia Dual SIM" mam ustawione zgodnie z tym, co było pokazane w tym temacie : http://http://forum....ae-czea-347246/ ( pierwszy spoiler )
Może jakaś biegła w tym temacie życzliwa dusza mi pomoże, bo powoli tracę cierpliwość do tego "cudu techniki" ...

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#32 OFFLINE   warhog

• 31 postów

• Firmware:4.1.2

Napisano 26 listopad 2013 - 16:14

@szanti

Z twojego opisu wynika, że powinnaś zamienić ze sobą karty SIM - tylko jeden slot obsługuje 3G. Skoro Orange łączy się z siecią i przejadł stan konta na paczkach danych to znaczy, że AERO siedzi w slocie 2G. Jeśli chodzi o tak wysoką kwotę za internet to trzeba wykupić pakiet lub zablokować tryb sieci danych (Ustawienia->Komunikacja lub przytrzymać przycisk POWER i wyświetli się odpowiednia opcja; jeśli w 4.1 jest inaczej niech ktoś mnie poprawi). Jeśli będziesz korzystać z AERO to nie ma potrzeby wyłączania internetu - chyba, że w celu zaoszczędzenia baterii.

#33 OFFLINE   szanti

• 4 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 16:44

Orange SIM miałam od początku w 2 slocie i nie miałam wówczas włożonego Aero2 do 1 slota w tym czasie gdy mi zjadło wszystkie środki z konta. Kartę Aero2 włożyłam potem. To prawda, że nie miałam wykupionego pakietu, ale nie zamierzam go kupować, bo chciałabym korzystać z Areo2 do internetu a Orange wykorzystywać tylko do rozmów i smsów.
Problem polega na tym pustym ekranie, który mi się wyświetla i braku możliwości "Edycji punktu dostępowego" oraz wpisania APN jako "darmowy"
Czy ktoś światły mnie oświeci co robię nie tak ?

#34 OFFLINE   gojgien

• 109 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 16:59

Czy ustawienie połączenia wideo faktycznie masz przez AERO 2?? To tu jest ten haczyk, który przełącza sloty SIM pomiędzy 2G lug 3G/H+
Co do zjadania srodków to mnie ich nie zjadło bo mam abonament ale przez 3 dni nim kartę AERO otrzymałem pobrało mi dane przez kastę SIM z PLAY i rachunek podskoczył o prawie 50 zł.
A to tylko mapy się aktualizowały, kilka nagłówków maili pobrało i kilka programów się aktualizowało.
Taki początkowy urok Androida. Szczególnie dla tych, którzy go mają pierwszy raz.
Inaczej można to "frycowym" nazwać.;)

Użytkownik gojgien edytował ten post 26 listopad 2013 - 17:04

#35 OFFLINE   MrForest

Autor tematu
  • 200 postów
  • Telefon:MyPhone NEXT

• Tablet:Apollo Quick 726

Napisano 26 listopad 2013 - 17:00

a nacisnełaś "menu"?

>>>>>> menu Nowy APN

pierwszy post

#36 OFFLINE   szanti

• 4 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 17:32

@gojgien
Połączenia video mam ustawione przez Aero2 i wszystko jest identycznie jak na demonstracyjnym pierwszym spojlerze z załączonego przeze mnie wątku ( w moim pierwszym wpisie wpisie ) .
Ja się ze stratą kasy już pogodziłam, bo sama sobie zawiniłam ; )
Jednak po to kupiłam NEXTA, by korzystać z Aero a tu coś mi nie działa ...

@MrForest
Problem w tym, że jak kliknę w "Punktach dostępowych" na "Aero2 Sp. z o.o." To się nic nie pojawia na ekranie poza nazwą na samej górze "Aero2 Sp. z o.o" a poniżej cały ekran jest pusty...
Gdzie mam szukać "menu Nowy APN" ? Może szukam nie tam gdzie trzeba, bo na coś takiego w ogóle się nie natknęłam.
Mnie trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie, inaczej się chyba nie da ; )

#37 OFFLINE   agrest

• 76 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Note II

Napisano 26 listopad 2013 - 17:37

Menu to lewy przycisk poniżej ekranu.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

#38 OFFLINE   szanti

• 4 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 17:48

@agrest
Tak, to wiem : ) Ale tu chodzi o "menu Nowe APN" . To raczej coś innego . Gdzie ono jest ? Czy ma się znajdować na tym pustym ekranie ?

#39 OFFLINE   agrest

• 76 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Note II

Napisano 26 listopad 2013 - 17:51

Jak będziesz miała u góry "Aero2 Sp. z o. o." wciśnij menu i pojawi się "Nowy APN"

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

#40 OFFLINE   marian71

• 1 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 16:21

A u mnie inna sytuacja. Zrobiłem wszystko co pisaliście, lecz aero nie może się podłączyć, wciskając połączenie danych pojawia się na chwilę ikonka 3g koło aero lecz zaraz się wyłancza to samo z kartą sim z playa. Zainstalowałem aplikację DATA ON-OFF i jedynie ona może włączyć aero. Jesli macie jakieś pomysły napiszcie