• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Veaster

TUTORIAL
Wgrywanie systemu dla zielonych. Od roota do istalacji systemu/romu Win 7/Vista/XP

9 postów w tym temacie

post-269282-14255732445381_thumb.jpg

Wgrywanie systemu nie jest bardzo trudne jak może się wydawać. W 5 punktach postaram się to wytłumaczyć najprościej jak się da ;)

Powiem szczerze że sam na początku miałem małe problemy ale potem jakoś mi się udało :P

Urządzenie na którym wykonywałem instalacje:

Producent: Huawei

Model: Asend G300

System przed: ICS 4.0.3 od Play

System obecny: JB 4.3.1 CyanogenMod 10.2

Baseband: 2030

Spis treści:

1. Zgranie ważnych plików

2. Root telefonu

3. Botowanie telefonu i wykonanie recovery ( CWM )

4. wykonanie resetu

5. Instalacja systemu

1. Zgranie ważnych plików

Każdy na telefonie posiada jakieś ważne pliki (np. zdjecia, kontakty, smsy). Aby mieć pewność że nie zginą podczas wgrywania nowego systemu, zalecam zrobienie ich kopii.

Na początek może smsy. Polecam do tego aplikacje SMS Backup & Restore dostępną w google play.

Jej obsługa jest dziecinnie prosta i nawet jest w języku polskim :) więc nie ma większego sensu tego tłumaczyć.

Kontakty najprościej będzie zgrać na kartę sim Osoby--> więcej--> importuj/eksportuj--> eksportuj na sim.

Zdjęcia i inne pliki najprościej będzie przenieść na komputer lub inne urządzenie :)

Co zrobicie z folderami aplikacji to wasza sprawa

:) .

2. Root telefonu

1. Instalacja sterowników

Windows 7

1. W twoim telefonie, wejdź w Ustawienia -> Aplikacje -> Opcje programistyczne (albo Ustawienia -> Opcje programistyczne jeśli masz ICS)
  2. Zaznacz opcje debugowania USB.
  3. Teraz wracając do komutera. Sciągnij sterowniki ( Huawei_G300_drivers.exe ) i umieść je na pulpicie.
  4. Uruchom program.
  5. Postępuj zgodnie z informacjami podawanymi przez program.
    [ATTACH=CONFIG]61165[/ATTACH]
  6. Po instalacji, kliknij przycisk start, wpisz SystemPropertiesHardware.exe ​w pasku szukania i naciśnij enter (albo kliknij SystemPropertiesHardware.exe na wynik wyszukiwania)
    [ATTACH=CONFIG]61167[/ATTACH]
  7. Kliknij ustawienia instalacji urządzeń
    [ATTACH=CONFIG]61166[/ATTACH]
  8. Wybierz Nie, pozwól mi wybrać co zrobić
  9. Wybierz Instaluj oprogramowanie sterownika z witryny Windows Update jeśli nie znaleziono go na komputerze
  10. Zapisz ustawienia
    [ATTACH=CONFIG]61168[/ATTACH]
  11. Jeśli telefon jest włączony(i również odblokowany ma ekran), podłącz go do komputera za pomocą kabla USB. Jeśli wyskoczą ci jakieś okna systemowe odnośnie sterowników, zignoruj je.

Windows Vista

Tak samo jak w Windows 7 do punktu siódmego

8. Wybierz Check for drivers automatically (zalecane) i zatwierdź.

[ATTACH=CONFIG]61154[/ATTACH]

9. Jeśli telefon jest włączony(i również odblokowany ma ekran), podłącz go do komputera za pomocą kabla USB. Jeśli wyskoczą ci jakieś okna systemowe odnośnie sterowników, zignoruj je.

Windows XP

Tak samo jak w Windows 7 do puntu piątego

6. Jeśli telefon jest włączony(i również odblokowany ma ekran), podłącz go do komputera za pomocą kabla USB. Jeśli wyskoczą ci jakieś okna systemowe odnośnie sterowników, zignoruj je.

2. Root

Dla wersji basebandu 109808

• Odłącz twój telefon od komputera.
  • Wyjmij baterię z telefonu, poczekaj 10 sekund i włóż baterię ponownie do telefonu. Upewenij się że robisz te czynności poprawnie ponieważ może mieć to wpływ na kolejne etapy.
  • Przytrzymaj przycisk przyciszania(-) a następnie przycisk włączania (oba naraz) , przez 15 sekund. Telefon powinien pozostać na ekranie powitalnym.
  • Podłącz telefon do komputera.
  • Sciągnij program do zrootowania telefonu ( GingerbreadRoot.exe ) i zapisz go na pulpicie.
  • Uruchom program.
  • Powinno pojawić się czarne okienko(w wierszu poleceń) z białym tekstem. Jeśli przez dłuższy czas nie pojawia się nic oprócz tekstu < waiting for device >, prawdopodobnie system w tle pobiera sobie sterowniki i aktualizacje programu, więc może to potrwać nawet 10 minut. Najlepiej nie używać komputera i telefonu podczas tego procesu.
    [ATTACH=CONFIG]61169[/ATTACH]
    Jeśli utkniesz na <waiting for device> dłużej niż 15 minut, lub otrzymasz błąd z informacją że nie odnaleziono urządzenia , odłącz kabel od komputera i podłącz go do innego portu USB. Najlepiej jest podłączyć go do portu z tyłu komputera. Jeśli to nie rozwiąże problemu, odłącz telefon, uruchom ponownie komputer i telefon (rówież zatrzymaj telefon na ekranie powitalnym, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, upewnij się, że poprawnie został zainstalowane sterowniki USB .
  • Poczekaj aż okno się zamknie.
  • Odepnij kabel usb. Wyjmij baterię z telefonu, poczekaj 10 sekund i włóż baterię ponownie do telefonu.
  • Przytrzymaj przycisk podgłaszania(+) a następnie przycisk włączania (oba naraz) , przez 15 sekund.
  • Powinieneś zobaczyć ekran odzyskiwania systemu Android. Upewnij się, "reboot system now" jest podświetlona i naciśnij przycisk zasilania aby zatwierdzić. (Jeśli nie jest zaznaczony, należy użyć przycisków głośności, aby poruszać się po menu).
    [ATTACH=CONFIG]61174[/ATTACH]
  • Po ponownym uruchomieniu telefonu, otwórz listę aplikacji w telefonie, a następnie otwórz aplikacje SuperSU. Jeśli pojawi się prośba o aktualizację, zrób to.

Dla wersji BaseBandu 2030

1. Odłącz twój telefon od komputera.
  2. Upewnij się że masz włączoną opcję debugowania.
  3. Podłącz telefon do komputera. Jeśli pojawi się okienko z prośbą o włączenie pamięci USB, zignoruj ​​je i naciśnij "Home"(domek) na swoim telefonie.
  4. Sciągnij program do zrootowania telefonu ( RootG300.exe ) i zapisz go na pulpicie.
  5. Uruchom program.
  6. Powinno pojawić się czarne okienko(w wierszu poleceń) z białym tekstem. Jeśli przez dłuższy czas nie pojawia się nic oprócz tekstu < waiting for device >, prawdopodobnie system w tle pobiera sobie sterowniki i aktualizacje programu, więc może to potrwać nawet 10 minut. Najlepiej nie używać komputera i telefonu podczas tego procesu.
  7. Poczekaj aż okno się zamknie.
    [ATTACH=CONFIG]61176[/ATTACH]
    Jeśli utkniesz na <waiting for device> dłużej niż 15 minut, lub otrzymasz błąd z informacją że nie odnaleziono urządzenia , odłącz kabel od komputera i podłącz go do innego portu USB. Najlepiej jest podłączyć go do portu z tyłu komputera. Jeśli to nie rozwiąże problemu, odłącz telefon, uruchom ponownie komputer i telefon (rówież zatrzymaj telefon na ekranie powitalnym, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, upewnij się, że poprawnie został zainstalowane sterowniki USB .
  8. Twój telefon powinien ostatecznie się zrestartować.
  9. Telefon powinien być już zrotowany. Aby sprawdzić, czy telefon został pomyślnie zrotowany, otwórz listę aplikacji w telefonie i sprawdzić, czy jest aplikacja o nazwie Superuser.
    [ATTACH=CONFIG]61178[/ATTACH]

baseband to potocznie zwana wersja pasma podstawowego ( Ustawienia -> Informacje o telefonie )

3. Bootowanie i tworzenie recovery ( CWM )

1.Botowanie i recovey

1. Odłącz twój telefon od komputera.
  2. Upewnij się że masz włączoną opcję debugowania.
  3. Podłącz telefon do komputera. Jeśli pojawi się okienko z prośbą o włączenie pamięci USB, zignoruj ​​je i naciśnij "Home"(domek) na swoim telefonie.
  4. Sciągnij program do bootowania telefonu ( BootloaderG300.exe ) i zapisz go na pulpicie.
  5. Uruchom program.
  6. Powinno pojawić się czarne okienko(w wierszu poleceń) z białym tekstem. Jeśli przez dłuższy czas nie pojawia się nic oprócz tekstu < waiting for device >, prawdopodobnie system w tle pobiera sobie sterowniki i aktualizacje programu, więc może to potrwać nawet 10 minut. Najlepiej nie używać komputera i telefonu podczas tego procesu.
  7. Jeśli utkniesz na <waiting for device> dłużej niż 15 minut, lub otrzymasz błąd z informacją że nie odnaleziono urządzenia , odłącz kabel od komputera i podłącz go do innego portu USB. Najlepiej jest podłączyć go do portu z tyłu komputera. Jeśli to nie rozwiąże problemu, odłącz telefon, uruchom ponownie komputer i telefon (rówież zatrzymaj telefon na ekranie powitalnym, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, upewnij się, że poprawnie został zainstalowane sterowniki USB .
  8. Poczekaj aż okno się zamknie.
  9. Twój telefon powinien ostatecznie się zrestartować.
  10. Poczekaj aż telefon się uruchomi, odepnij kabel usb a następnie go wyłącz. Wyjmij baterię z telefonu, poczekaj 10 sekund i włóż baterię ponownie do telefonu.
  11. Przytrzymaj przycisk przyciszania(-) a następnie przycisk włączania (oba naraz) , przez 15 sekund. Telefon powinien pozostać na ekranie powitalnym.
  12. Sciągnij program do recovery na telefonie ( ClockWorkModG300.exe ) i zapisz go na pulpicie.
  13. Uruchom program.
  14. Powinno pojawić się czarne okienko(w wierszu poleceń) z białym tekstem. Jeśli przez dłuższy czas nie pojawia się nic oprócz tekstu < waiting for device >, prawdopodobnie system w tle pobiera sobie sterowniki i aktualizacje programu, więc może to potrwać nawet 10 minut. Najlepiej nie używać komputera i telefonu podczas tego procesu.
  15. Poczekaj aż okno się zamknie.
  16. Twój telefon powinien ostatecznie się zrestartować, być zbootowany i posiadać recovery.
  17. Już możesz odłączyć go od komputera

2.Aktualizacja recovery ( CWM )

1. Na karte pamięci ściągnij plik aktualizacyjny (CWM 6.0.1.9.zip) najlepiej do folderu głównego. ( nie rozpakowuj go! musi być w formacie zip)
  2. Wyłącz telefon (jeśli jest podłączony z komputerem za pomocą kabla usb odłącz go). Wyjmij baterię z telefonu, poczekaj 10 sekund i włóż baterię ponownie do telefonu.
  3. Wejdz do recovery. Aby to zrobić przytrzymaj przycisk podgłaszania(+) a następnie przycisk włączania (oba naraz) , przez 15 sekund. Telefon powinien pozostać na ekranie powitalnym.
  4. Wybierz opcję install zip from sdcard (poruszanie w tej wersji przyciskiem przyciszania, cofanie przyciskiem podgłaszania a zatwierdzanie przyciskiem włączania)
  5. Następnie Choose zip from sdcard
  6. Znajdź plik CWM 6.0.1.9 i wybierz go.
  7. Wybierz opcję Yes - Install CWM 6.0.1.9
  8. Po zainstalowaniu zaznacz opcję Reboot system now. Telefon powinien się zrestartować.

4. Wykonywanie resetu ( CWM )

wipe data/factory reset

1. Jeśli mamy już wykonane wszystkie powyższe czynności możemy przystąpić do resetowania telefonu :)
    Na początek wejdz w ustawienia telefonu i przywróć telefon do ustawień fabrycznych. Telefon prawdopodobnie się zrestartuje.
    Następnie wyłącz telefon i wejdź do recovery (zakładam że już umiesz) i wybierz opcje backup (na wypadek gdyby coś poszło nie tak jak trzeba).
Teraz poruszasz sie : do góry przyciskiem podgłaszania, na dół przyciskiem przyciszania, zatwierdzasz przyciskiem włączania a cofasz przyciskiem cofania (tym dotykowym).
Jeśli backup dobiegnie końca wykonaj wipe data/factory reset.
Teraz już możesz wykonać opcję reboot system now.

5. Instalacja systemu ( CWM )

W końcu już nadszedł czas na wgranie nowego romu :)

1. Wrzuć rom na kartę sd (w formacie .zip)

2. Wejdź w Recovery (zakładam że wiesz już jak to zrobić)

3. Wybierz opcje install zip from sdcard

4. Wybierz opcje choose zip from sdcard i szukasz gdzie go wrzuciłeś a następnie zatwierdzasz

5. Wybierz opcje "Yes"

6. Gdy system już się zainstaluje możesz wybrać opcję reboot system now

Jeśli zauważycie jakiś błąd albo napodkacie jakiś problempiszcie w odpowiedziach lub na pw :)

Wszystkie poniższe czynności wykonujecie na własne ryzyko. Forum ani autor postu nie są odpowiedzialni za ewentualne szkody powstałe w tym procesie. Wymiana systemu może wiązać się z utratą gwarancji na dany produkt.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świetny poradnik! Jednak mam dwie sugestie...

Zamiast "bootowanie" napisz "odblokowanie bootloadera".

"Bootowanie" (z tego co ja wiem) mówiąc krótko to uruchomienie systemu więc każdy

telefon to ma i nie trzeba tego wgrywać.

I jeszcze fajnie by było gdybyś dał link czy może sam opisał metodę oficjalną odblokowywania bootloadera.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oficjalna metoda odblokowania bootloadera została już przeze mnie opisana na forum :)

Wysłane z mojego Ascend G300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli najlepiej byłoby gdyby tutaj był link do twojego poradnika, ponieważ wiele osób może nie wiedzieć o wadach nieoficjalnego odblokowywania bootloadera.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Przepraszam ale na moment zgłupiałem.

Otrzymałem brandowanego Huaweia od Play za przedłużenie umowy.

Interesuje mnie tylko ROOT, CWM - aby usunąć zbędne aplikacje, których nie korzystam i zrobić kopię zapasową.

Więc jeżeli nie potrzebuje zmieniać romu, tylko zmodyfikować ten, który mam, nie potrzebuje odblokowywać bootloadera ? ;/

Edit.

Już sobie sam odpowiedziałem na pytanie :).

Edytowane przez Despertar

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przy punkcie 6 "dla wersji BaseBandu 2030" w okienku pokazuje mi się "Program too big to fit in memory" czy jakoś tak bo to ułamek sekundy i się wyłącza. moje pytanie co mam robić?

---------- Post dołączono o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

dobra nieważne zrobiłem wszystko innym sposobem

Wysłane z mojego HUAWEI Ascend G300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
oficjalna metoda odblokowania bootloadera została już przeze mnie opisana na forum

Obecnie nie wysyła się już maila z prośbą o podanie kodu. Teraz trzeba wejść na stronę Huawei

Unlock Bootloader - Huawei Device Co., Ltd..

Na powyższej stronie jest formularz zgłoszenia, podaje się wszystkie dane, a Huawei w ciągu 3 dni na podanego przez nas maila wysyła kod odblokowujący

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Witam,

Punkt 2 - Root - nie mogę ściągnąc pliku RootG300.exe Mediafire pokazuje - Dangerous File Blocked.

Co mam zrobić, proszę o szybką poradę

Ok znalazłem już inny działający link - http://www.zachowajto.pl/xFY6gvA/rootg300-exe

Smiga wszystko neisamowicie dobrze, nareszcie koniec zamuły chińczyka! dzieki za ten poradnik :)

Edytowane przez AALEKSANDRA
Zbędne cytowanie własnego posta.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podrzucam paczkę z plikami bo linki w poradniku nie działają.

https://megawrzuta.pl/download/74b1aac8788e97b1d9368426aa64262d.html
http://uploadfile.pl/pokaz/1064491---szds.html
http://www107.zippyshare.com/v/dNlARWEU/file.html
http://hostuje.net/file.php?id=f19e3e0eed1084b88546ab7ad2b6287a

Wrzucam skan z antywirusa, chociaż wiadomo, że i tak coś wykaże przy takich plikach :)

https://www.virustotal.com/pl/file/ae403867198dc34b2a6cf9e1e5ef6f24aa2218a1cda6c21e8ddb148a769695ca/analysis/1491660539/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.