Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

Zbita szybka i wyświetlacz - czy, gdzie i za ile naprawić?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   DYN

• 13 postów
  • Telefon:SONY XPERIA T

• Firmware:4.1.2

Napisano 16 listopad 2013 - 21:52

Ciężka sprawa, wyświetlacz przyszedł. Nie było łatwo, ale wydaje mi się, że podłączyłem wszystko tak jak trzeba, a telefon nie startuje. Najpierw przy próbie włączenia szybko migała czerwona dioda 3 razy i dalej zero reakcji nawet przy telefonie podłączonym do ładowania, nie paliła się dioda i nie załączał się ekran, telefon przy próbie włączenia też nie brzęczy. Spróbowałem wcisnąć VOL- i włożyłem baterie, teraz po podłączeniu do ładowania pali się cały czas zielona dioda co daje mi do zrozumienia, że jest naładowany, ale dalej nie chce się włączyć, nie brzęczy i ekran nie startuje. O co tu chodzi?

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#12 OFFLINE   ZuberS4

• 17 postów
  • Telefon:Galaxy S4

Napisano 18 listopad 2013 - 22:36

A na pewno wszystko podłączyłeś? Z tego co pamiętam to chyba taśmę się wkładalo w dwóch miejscach. Obok VOl i jeszcze jedna miejscówa kurcze nie pamiętam dokładnie. Chyba gdzieś z lewej strony. W każdym razie może coś Ci się wypięło. Sprawdź jeszcze raz

#13 OFFLINE   DYN

• 13 postów
  • Telefon:SONY XPERIA T

• Firmware:4.1.2

Napisano 18 listopad 2013 - 23:09

Sprawdzwałem 4 razy, nic luźnego nie zostało. Nie wiem, poddaje się.

Kupiłem już model T.

Użytkownik DYN edytował ten post 19 listopad 2013 - 08:23

#14 OFFLINE   marcineksss

• 2 postów

Napisano 22 maj 2014 - 09:58

Witam elo, wymieniłem lcd i digitizer, lcd okazuje sie popekane choc nie dotykalem go prawie przy montazu, mniejsza, czy da sie zdjac dotyk zeby wymienic lcd? ano i ten kabel co idze wzdluz telefonu to jest coś od anteny? Masakra z tym soniakiem :D

P.S prosze o odpowiedzi a nie 'nie znasz sie po co robisz' 'oddaj do serwisu'
wlozyc w telefon wiecej niz wart nie dziekuje :E

#15 OFFLINE   GeoHot

• 1513 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact

• Firmware:4.4.4

Napisano 22 maj 2014 - 14:22

Spójrz
Spoiler

„Z ośmiu silników od kosiarki nie zrobisz Ferrari” ~ Qualcomm

Regulamin Forum | Ekipa Forum | Jak pomóc moderatorom?

#16 OFFLINE   marcineksss

• 2 postów

Napisano 23 maj 2014 - 07:42

rozumiem, korzystałem ale on zdejmuje zbity dotyk a ja chcilbym zdjac caly dotyk i go wkleic pozniej na nowo bo tylko lcd do wymiany :)

#17 OFFLINE   narkos

• 4 postów
  • Telefon:SGS 3

Napisano 24 maj 2014 - 22:20

Dotyk da się zdjąć, tylko musisz wiedzieć kilka rzeczy. Oryginalnie klejony panel jest zamontowany na bardzo mocnej taśmie dwustronnej (piankowej swoją drogą). Panel dotykowy to szkło które się nie wygina. I teraz tak. Mechanicznie można próbować posiadając cienki plastik (grubość 2 kartek papieru maksymalnie) i delikatnie wciskać wzdłuż i próbować podważać od dołu. Ogólnie demontaż powinien być od dołu do góry (na górze jest taśma którą się wpina). Natomiast najlepszym sposobem jest podgrzanie panelu przez kilka minut (2-4min.) do temperatury około 100 stopni celsjusza. Wtedy też klej staje się miękki i lepiej puszcza.

#18 OFFLINE   rumcajsar

• 61 postów
  • Telefon:Note3NeoLte

• Firmware:4.4.2 Francja

Napisano 27 maj 2014 - 17:15

Witam co do zbitej szybki i dotyku to na All.... jest firma ( jeśli chodzi o rejon Wawy) koszt wymiany i szybki/dotyku to 200zł.
Przerabiałem to u koleżanki w tym roku człowiek umawia się przez formularz emailowy lub ich stronę ewentualnie telefon, na mieście, odbiera telefon i albo tego samego dnia albo na dzień następny odbiór w tym samym miejscu.
Wszystko w telefonie koleżanki jest ok działa dotyk. Dają gwarancje 3 miesiące oraz fakturę.
Jednak jeśli ktoś będzie sam wymieniał lub w u nich lub gdzieś indziej to warto zwrócić uwagę czy jest zasięg sieci, dlatego że podczas montażu zdarza się że że kabelek który idzie od płytki do antenki a jest montowany od spodu płytki odłącza się i wtedy nie styka i jest efekt że nie widzi moduł telefonu, sieci

#19 OFFLINE   marta2808

• 3 postów

Napisano 26 październik 2014 - 21:41

witam
mam problem z moja xperia otóż zupełnie "przypadkiem" została zbita szybka ale telefon dalej działał po jakiś czasie padł wyświetlacz. Mam pytanie czy jak zamówię na allegro cały przód tzn wyświetlacz i szybkę to bez problemów zamontuje go na telefonie dodam ze to nie ja będę robić tylko ktoś kto sie na tym zna czy lepiej zapłacić 2 razy tyle i dać do serwisu ale wtedy koszt naprawy to prawie koszt drugiego używanego telefonu a jednak chciałabym odzyskać zawartość telefonu. widziałam całość za 150 a nie jak w serwisie 350 za wymianę

#20 OFFLINE   mati010

• 10 postów
  • Telefon:Xperia J

• Firmware:Cyanogenmod Light Moded 4.1.2

Napisano 27 październik 2014 - 16:44

witam
mam problem z moja xperia otóż zupełnie "przypadkiem" została zbita szybka ale telefon dalej działał po jakiś czasie padł wyświetlacz. Mam pytanie czy jak zamówię na allegro cały przód tzn wyświetlacz i szybkę to bez problemów zamontuje go na telefonie dodam ze to nie ja będę robić tylko ktoś kto sie na tym zna czy lepiej zapłacić 2 razy tyle i dać do serwisu ale wtedy koszt naprawy to prawie koszt drugiego używanego telefonu a jednak chciałabym odzyskać zawartość telefonu. widziałam całość za 150 a nie jak w serwisie 350 za wymianę

Jak najbardziej możesz zamówić cały tzw. Wyświetlać + Dotyk z wymianą nie będzie problemów tylko po przekładać będzie musiał:E