Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

venomizzy

Joypad pod Tracer OVO 2.0 (i każde inne urządzenie z androidem) - Poradnik

Rozwiązany

venomizzy   
Otrzymana reputacja: 0
venomizzy

Niedawno internet obiegł

i dużo w tym prawdy, bo masa gier a zwłaszcza tych które wymagają od nas szybkiej reakcji i precyzyjnego kierowania są po prostu niegrywalne. Wiele razy, pomimo fantastycznej grafiki i całkiem absorbującego gameplayu odpuszczałem jakąś pozycję właśnie z powodu sterowania. Czy da się coś z tym zrobić ?

Otóż da się ! Dzięki temu że Android nie jest tak hermetyczny jak konkurencyjne systemy mobilne, androidowi programiści mogą wykazać się pomysłowością, co też zrobili umożliwiając nam wygodnie granie na naszych urządzeniach.

Kilka gier dostępnych na androidzie już samo w sobie posiada wbudowaną obsługę padów (głównie mowa tu o padach z PS3 i Xboxa 360). Wtedy wystarczy tylko podłączyć nasz kontroler do telefonu/tabletu i można wygodnie grać. Niestety lista gier które mają taką opcję wbudowaną, jest bardzo krótka(GTA 3 i VC, Asphalt 7, czy fantastyczny ShadowGun), co jeżeli w tytule nie ma takiej możliwości ?

Tutaj sprawa trochę się komplikuje, ale dalej nic straconego!

Co będzie nam potrzebne ?

  • Pad do Xboxa 360 - PS3 (w tym wpisie skupie się na padzie od X360)+ ewentualne odbiornik
  • Aplikacja USB/BT Jostick Center - około 16-18 zł (dostępne też jest demo i zalecam je pobrać najpierw, bo aplikacja jest dość kapryśna pod względem działania na niektórych urządzeniach)
  • Zrootowane urządzenie działające pod Androidem

Zaczynamy od zainstalowania Joystick Center. Zalecana jest wyłącznie najnowsza wersja, ponieważ jest stabilna i bez większych problemów wykrywa nasze kontrolery ( z wcześniejszymi różnie to bywało). Następnie daną aplikacje uruchamiamy. Naszym oczom ukazuje się główne menu, które wygląda tak :

post-58337-14255733837578_thumb.png

(domyślnie przy pierwszym uruchomieniu wszystkie opcję oznaczone są jako wyłączone)

Należy zacząć od wstępnej konfiguracji. Klikamy guzik "IME" - naszym oczom ukazują się androidowe ustawienia dotyczące aktualnie używanej klawiatury, zaznaczamy opcję USBJoyGoldIME.

Następnie podłączamy do naszego urządzenia pada. W zależności którego pada chcemy używać, są dwa sposoby. Pada od PS3 podłączymy za pomocą BlueTootha, natomiast tak jak w moim przypadku czyli pada od Xboxa 360 za pomocą odbiornika i kabla OTG. W między czasie wyskoczą nam jedno/dwa zapytania, czy chcemy zezwolić na podłączenie urządzenia USB - w obu przypadkach odpowiadamy twierdząco.

Jeżeli cały proces przebiegł pomyślnie, nasz ekran powinien wyglądać następująco :

post-58337-14255733838051_thumb.png

Jeżeli tak wygląda nasz ekran, to połowa roboty za nami. W celu upewnienia się czy nasz kontroler funkcjonuje poprawnie, zaznaczamy go i wciskamy opcję "Driver".

post-58337-14255733838462_thumb.png

Jeżeli w momencie poruszania, bądź wciskania któregokolwiek z klawiszy, nasz ekran reaguje w sposób podobny do tego zamieszczonego na screenie, to znaczy że wszystko działa poprawnie.

Kolejnym, BARDZO ważnym krokiem, jest przypisanie dwóch niezbędnych klawiszy. Wracamy strzałką (lewy górny róg) do głównego ekranu. Mowa tutaj o dwóch przyciskach Touch Edit i Touch Mouse. Przypisujemy je klikając na nie palcem, a następnie przyciskając odpowiedni guzik na padzie. Zalecam to zrobić w ten sposób :

Touch Edit - Krzyżak w lewo

Touch Mouse - Krzyżak w prawo

post-58337-14255733837148_thumb.png

Kiedy już to zrobimy, zaznaczamy opcję J>T(górna część ekranu), w ten sposób zostaje uruchomiony sterownik, który wciśnięcia przycisku zamienia na odpowiedni gest na dotykowym ekranie. Uruchomienie tej opcji jest możliwe wyłącznie w momencie, gdy nasze urządzenie jest ZRTOOTOWANE !!!

Jeżeli wszystko przebiegło ok, przechodzimy do konfiguracji naszego pada pod konkretną grę. W tym celu cofamy strzałką powrotu do głównego pulpitu androida.

Konfigurację sterowania, pokażę na przykładzie Modern Combat 4. (UWAGA! każdej grze proces ten przebiega trochę inaczej.) Uruchamiamy grę i przechodzimy do zasadniczej rozgrywki, to jest do momentu kiedy możemy już swobodnie sterować postacią. W przypadku MC4 ekran ten wygląda tak :

post-58337-14255733836649_thumb.png

Warto też zaznaczyć, że najlepiej/najłatwiej skonfigurować jest pada, jeżeli gra ma możliwość ustawienia sterowania dwoma grzybkami (patrz ekran wyżej 1 grzybek odpowiedzialny za chodzenie, 2 za celowanie). W tym momencie, klikamy na naszym padzie "lewy krzyżak" i wyskakuje nakładka z Joystick Center która wygląda tak :

post-58337-14255733835984_thumb.png

Z pozoru wygląda to skomplikowanie, ale nic bardziej mylnego ! W tym momencie następuje cała konfiguracja pada. Polega ona na tym, że palcem stukamy w obrazek plusika w kółeczku (środek ekranu) a następnie wciskamy przycisk/poruszamy gałką na padzie. Na ekranie wyskakuje nam "ikona" przycisku(to one odzwierciedlają stuknięcia palcem) , którą następnie przesuwamy w odpowiednie miejsce na ekranie. Żeby zrozumieć cały proces, zalecam otworzenie sobie dwóch zdjęć i porównania, gdzie są przyciski z gry, a gdzie są te z Joystick Center. Cały proces polega po prostu na tym aby oba rodzaje przycisków się pokrywały. Nie ma jednej ustalonej reguły jak to robić aby było poprawnie - w tym momencie trzeba zastosować metodę prób i błędów.

Zdaję sobie sprawę, że poradnik nie jest liderem w kategorii przejrzystości, a i sam proces łatwiej jest pokazać, niż opisać. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, to śmiało proszę zadawać, z przyjemnością odpowiem!

Poradnik można kopiować i co tam jeszcze dusza zapragnie! Niech więcej ludzi przyjemnie pogra !

Edytowane przez venomizzy

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×