Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Jak instalujecie aplikacje na karcie SD?

aplikacje aplikacje na sd app2sd instalujecie karcie root

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   mgreta36

• 431 postów
  • Telefon:A3333,A7272,iPh4,L9,X5Pro

• Firmware:STOCK+ROOT

• Kernel:ASAP_exp-9.9-O3

Napisano 06.03.2011 - 21:16

Poprawiam Cie ;)

To 2 rozne sprawy - Aplikacje sa intstalowane w pamieci operacyjnej.
A karta SD to fizyczna pamiec zewnetrzna systemu Android.
Z tymi partycjami ext3/4- jak piszesz- to tak jak bys mial kompa z malą iloscia pamieci RAM i komp by sie mulil a Ty bys mu zafundowal nowy dysk HDD.

Mozna jeszcze swapowac pamiec wirtualna - taki ramdysk - i tam instalowac aplikacje ale bez roota nie podchodz! :)

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#12 ONLINE   bodzio38

• 130 postów
  • Telefon:LG L9

• Tablet:Samsung Galaxy Tab 2 10.1

• Firmware:CM11

Napisano 06.03.2011 - 23:27

ale aplikacje instalujemy w pamięci flash a nie operacyjnej więc teoretycznie można by ją rozszerzyć, swap to pamięć wirtualna jak w linuxie (bo przecież android to linux) i służy do uruchamiania aplikacji....napiszcie może jakiegoś linka gdzie można poczytać aby to sobie wszystko poukładać i o co chodzi z tymi dodatkowymi partycjami na SD bo im dłużej czytam tym mniej wiem :)

#13 OFFLINE   Anairda

• 20 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy s 4 mini

• Firmware:Android 4.2.2 /

Napisano 15.03.2011 - 13:57

Czesc,

Mam pytanie zwiazane z tematem.Nie wiem jak mam wgrac aplikacje na telefon.
Zainstalowalam pare programow z pozycji telefonu, laczac sie z siecia przez Ere, weszlam na Market i sciagnelam i zainstalowalam:

Launcher Pro (chyba tego nie mozna wrzucic na karte)
AK Notepad (powinno sie dac przeniesc)
Astro ( nie mam pojecia)
Power AMP (chyba nie da sie przeniesc z tego co ludzie pisali)
Widgetsoid2.x (powinno sie dac)
Elixir (powinno sie dac)

Oczywiscie moge sie mylic, jesli tak prosze o lopatologiczne wytlumaczenie jak to zainstalowac.

1). Interesuje mnie instalacja na SD, badz przeniesienie tego na SD.Czy musze zainstalowac inny program do tego?A moze mam to zrobic recznie podpinajac HTC do komputera i z pozycji telefonu i folderow na nich umieszczorych.
Jesli tak,nie mam pojecia czy musze utwozyc nowe foldery, a moze juz w istniejacych cos pozmieniac?

2). W momencie kiedy HTC jest podlaczony do komputera, jednak polaczenie z siecia mam wylaczone i wchodze na Market, system widzi moj telefon , klikam na dana aplikacje ktora chce zainstalowac, czy musze miec wlaczona siec?Probowalam i wtedy nie sciaga, po wlaczeniu siedzi od razu sciaga?
Wiec to by nie mialo sensu, bo lepiej i szybciej mozna to zrobic z pozycji telefonu (siec wlaczona).Czy sie myle?

Prosze o pomoc i wyjasnienie jak mam to zrobic.

Pozdraiwam i czekam z niecierpliwoscia na odp.

P.S Czy ASTRO sluzy tylko i wylacznie do obslugi SD?Wyszukujac aplikacji ktore zainstalowalam na HTC , on ich nie znajduje.

#14 ONLINE   bodzio38

• 130 postów

Napisano 15.03.2011 - 18:32

Podstawowy program dla ciebie to App2SD jak go zainstalujesz z Marketu sam rozpozna które aplikacje można przenieść na kartę SD i będziesz mogła to w nim zrobić.

#15 OFFLINE   Apach

• 2 postów
  • Telefon:HTC Wildfire

• Firmware:2.2.1

Napisano 17.03.2011 - 14:18

Czyli majac oryginalne oprogramowanie HTC, nie ma mozliwosci rozszerzyc ilosci pamieci? Ja na swojej karcie stworzylem partycje ext, swap i fat a mimo tego telefon nie zwiekszyl ilosci pamieci.

#16 ONLINE   bodzio38

• 130 postów

Napisano 17.03.2011 - 21:58

Z tego co wyczytałem na forum to nie ma takiej możliwości w oryginalnych fabrycznych romach HTC. A jak masz najnowszy rom Android 2.2 Froyo to na razie nie ma możliwości wgrania innego.

#17 OFFLINE   Anairda

• 20 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy s 4 mini

• Firmware:Android 4.2.2 /

Napisano 18.03.2011 - 09:34

Ja robię to w taki sposób, że zgrywam aplikacje na kartę SD następnie instaluje je za pomocą OI File manager na telefonie.

Hmm , zastanawia mnie to jak zgrywasz to na SD najpierw?W jaki sposob?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aplikacje, aplikacje na sd, app2sd, instalujecie, karcie, root