Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę odebrać MMS, może jest do tego jakaś aplikacja?

aplikacja mms tego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   slaby22

• 266 postów
  • Telefon:Sony Xperia S

Napisano 19.02.2011 - 18:30

Cześć od około 2 tygodni mam Galaxy 3. Telefon jest z ERY, ale siedzi w nim karta z Orange, ale zmieniłem sobie ROMa na I5800XXJPF z samfirmware.com. Wczoraj zauważyłem dopiero że nie mogę odebrać mmsa. Mimo że soft ma ustawione APNy to skonfigurowałem APN do mmsa od nowa według instrukcji na stronie orange. Nic nie skutkowało. Wysłałem sobie chyba z 10 mmsów przy każdej zmianie z 2 numeru. Może ktoś mi powiedzieć co zrobić? Dodam że nie mam żadnych blokad APN, tylko wyłączone dane pakietowe w ustawieniach sieci komórkowych.

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   JoHnNy08PL

• 1470 postów
  • Telefon:Note 2

• Tablet:Nigdy więcej

Napisano 19.02.2011 - 23:26

Właśnie tu sprawa jest dziwna, bo także nie mogę pobrać MMSa, gdy dane pakietowe są wyłączone.
Trzeba je włączyć i poczekać aż się ładnie namyśli(co trochę będzie kosztować przez odblokowanie internetu) i może pobierze.
Tak samo jest z wysyłaniem. Jeśli włączysz internet po wysłaniu, będzie mielił i mielił, i może wyśle może nie.

Widocznie ta opcja blokuje każde połączenie internetowe, i do tego też jest zaliczany MMS.

Tutaj kolega z SGS podobno rozwiązał ten problem:
http://forum.android...005/#post327120
Dołączona grafika

#3 OFFLINE   pacienq

• 27 postów
  • Telefon:Samsung GT i5800 / XPeria X8

Napisano 22.02.2011 - 13:47

miałem ten sam problem , ale już teraz jest ok . Zrobiłem tak : usunąłem Apn internetu Orange PL , zaznaczyłem opcje autopobierania mms, oraz w Ustawienia /konta i synchronizacja zaznaczyłem "dane w tle" i śmiga :)

#4 OFFLINE   elliot

• 40 postów
  • Telefon:komórkowy

Napisano 22.02.2011 - 16:11

Skoro kasujecie APN internet, to co z dostepem do sieci 2G/3G?
This Is A Good Day To Die...

#5 OFFLINE   daw89

• 36 postów
  • Telefon:Galaxy I5800

• Firmware:Kyrillos v5.5

• Kernel:FuguMod 2.4 alpha5

Napisano 23.02.2011 - 12:02

Zainstaluj APNdroid-pozostaw mmsy działające a resztę wyłącz i będzie grało. U mnie na takich ustawieniach mmsy działają.

#6 OFFLINE   DarAss

• 887 postów
  • Telefon:Sony Xperia Z3

• Tablet:Galaxy Tab 2 P5110

Napisano 25.02.2011 - 22:29

tak jak powiedział daw89... To jest taki "ficzer" od google, któe zakłada że telefon będzie w 100% wykorzystywany i co za tym idzie nie będziemy wyłączali danych pakietowych. Na nasze polskie realia internet mobilny jest drogi więc te dane wyłączamy... I tu pojawia się problem. MMSy są zesparowany na STAŁE z danymi pakietowymi i aby je wysyłać i odbierać należy włączyć dane pakietowe, tudzież wyłączyć SMODY i inne, a najlepiej korzystać z APNdroida jeśli zależy wam tylko na MMSach bo pozwala on mieć je uruchomione a wyłączyć tylko neta. Ten ficzer ma się tak samo to aGPS. Jeśli narzekacie na fixy to tu jest też rozwiazanie problemu. W samsungach TRZEBA włączyć dane pakietowe rpzed fixe jeśli chcecie mieć go szybko. Wtedy uruchamia się aGPS i pobiera efemerydy i położenie satelit względem naszej pozycji po stacjach bazowych. Bez danych pakietowych fixa możecie mieć nawet dopiero po 10 - 15 minutach bo działa tylko czysty GPS. Wniosek: APNdroid lub aktywny pakiet danych + włączone dane pakietowe jeśli chcecie mieć MMSy sprawne (ja mam wyłączone bo nie potrzebuję:) )

#7 OFFLINE   HarryRobinson

• 754 postów
  • Telefon:stos szajsungów, SonyT3

• Tablet:IdeaTab Lenovo S5000 wifi

Napisano 26.02.2011 - 01:36

W samsungach TRZEBA włączyć dane pakietowe rpzed fixe jeśli chcecie mieć go szybko. Wtedy uruchamia się aGPS i pobiera efemerydy i położenie satelit względem naszej pozycji po stacjach bazowych. Bez danych pakietowych fixa możecie mieć nawet dopiero po 10 - 15 minutach bo działa tylko czysty GPS.

dodatkowo samsung zjeb..al adresy serwerow do aGPS wiec i tak mimo odblokowania danych pakietowych dla softu 2.1 trzeba uzywac octy gps by byl na zimno fix gps w pare sekund.

#8 OFFLINE   slaby22

Autor tematu
  • 266 postów
  • Telefon:Sony Xperia S

Napisano 27.02.2011 - 00:44

Ok dzięki. Wszystko dziala tak jak nalezy. Pomogla wersja z APNdroidem.

#9 OFFLINE   tomuuu

• 306 postów
  • Telefon:Samsung I9300 (Galaxy S I

• Firmware:4.3

Napisano 06.03.2011 - 13:28

Czyli generalnie - żeby się upewnić, czy dobrze zrozumiałem - jak mam APNdroid z włączonym, że ma przepuszczać MMSy, to wchodzę w Menu / Ustawienia / Komunikacja / Sieci telefonii komórkowej / Nazwy punktów dostępu i usuwam "Orange PL", pozostawiając "Orange PL MMS"?

Bo mam to samo. Przychodzi MMS i widzę "pobierz" zamiast multimedialnego pliku. W ustawieniach Wiadomości i MMSów mam, że m automatycznie pobierać - a mimo to, nie jestem w stanie pobrać zawartości MMSa, dopóki nie wyłączę (odblokuję) APNdroida.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aplikacja, mms, tego