Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

nemook

Android Box - jaki wybrać?!?

Polecane posty

nemook   
Otrzymana reputacja: 0
nemook

Witam wszystkich:)

Od kilku dni czytam wszystkie informacje od donglach smart tv i android boxach, gdyż myślę nad zakupem czegoś takiego do swojego telewizora. Mimo, że informacji jest wiele rozrzuconych po dużej ilości wątków to ciężko znaleźć jakąś ostateczną konkluzję co do tego, który z tych gadżetów wybrać, tak by jakość odpowiadała cenie i użyteczności.

Bardziej po głowie chodzą mi boxy niż dongle i tu właśnie mam dylemat, dlatego proszę was drodzy forumowicze o pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania.

Po głowie chodzą mi takie zabawki:

mini neo x5

mini neo x7

I tu pierwsze pytanie jaki wybrać z tych dwóch? Czy dual core 1gb ramu wystarczy czy lepiej brać quad core i 2gb ramu tak by mieć jakiś zapas? Jak to w ogóle działa? Posiada ktoś może te modele? Może ktoś napisać o ich użytkowaniu?

A może inne? Np:

ANDROID SMART TV BOX YT AIRPLAY XBMC WiFi RJ45 SD

K-R42 Quad Core

CX-921 2G/16G Rockchip RK3188 Quad Core

Rikomagic RKM MK902 RK3188 Quad Core

Czym to jest? Warto? Jak wygląda wsparcie? Użytkuje ktoś podobne sprzęty? Możecie coś o tym powiedzieć?

Głównie chodzi mi o to by można było oglądać filmu, przeglądać neta i żeby dzieciaki od czasu do czasu mogły zagrać.

Powiedzcie mi proszę czym jest to całe XMBC? Widzę, że wielu o tym pisze i wielu na tym zależy, ale do czego to jest? Czy to jest płatne darmowe? Na czym to polega?

Z góry dziękuje za jakieś pomocne informacje. Niestety z braku czasu nie jestem z technologią na bieżąco dlatego chciałbym prosić was o pomoc.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
homman   
Otrzymana reputacja: 31
homman

Po co rozpoczołeś ten temat?

Już jeden 100stronicowy prawie jest

http://forum.android.com.pl/f804/smart-tv-dongle-jaki-jest-najlepszy-kta-ry-model-wybraae-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie-262217/

x5 = mk808 + szpan + rj45

x7 = lepsze kr 42 z BT, lepsze wifi, zegar czasu rzeczywistego

Porównujesz zupełnie różne 2 urządzenia.

Po 1 rk3066 i rk3188 jak pisałem daje ok 25% szybkości przy znacznym wzroście ceny

po 2 x7 ma av dla strych tv

kr42 to tańsza wersja x7 z tym że pojawił się jak byś poczytał problem z płytami jest obecnie 4 płyty i musisz wpasować soft do płyty. Za to ok 30-40$ taniej.

Wsparcie jest takie że do x7 masz automatyczne aktualizacje

Do kr sam wgrywasz i to najpopularniejszy box rk3188

Sensownym boxem prawdopodobnie jest jeszcze cs968 z kamerką w cenie kr42. JW za mało info na dzień dzisiejszy.

Odlądanie filmów czy to 3066 czy 3188 max ok12GB

Przeglądanie neta pamiętaj że to przeglądarka internetowa

Gry pamiętaj że dotykowe nie chodzą chyb ze sterujesz urządzeniem dotykowym - tablet / telefon

xbmc > yt lub google

XBMC - XBMCbuntu 11 "Eden" z WEEB.TV, IPLA, TVN Player - Moje doskonałe Media Center - cz.2/2 - YouTube

Aplikacja zbierająca w jednym programie źródła on line. Czyli tvp.pl tvn player, kinomaniak.tv itd itd

App jest darmowa. Polega jw na łaczeniu źródeł w jednej app zamiast wchodzić na stronę VOD - filmy i seriale online np

Przed zakupem urządzenia telefon z androidem w dłoń > market > wifi analyzer> umieścić za tv. Musi być < niż 65dbm 55 dla poprawnego działania.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
robertnik   
robertnik

Czytanie zacznij od przyklejonych. Te sprzęty nie są dla tych co nie czytają, bo sobie nie dasz rady.

Albo znajdziesz czas, albo odpuść sobie...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
homman   
homman

Dokładnie jak szukasz x7 dołuż jeszcze 200pln i kup mini pc na atomie. Z windowsem sobie poradzisz. Jak mniemam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nemook   
nemook

Temat założyłem ,bo jak napisałem z istniejących wątków ciężko wyciągnąć jakieś ostateczne konkluzje nt. najlepszego wyboru, a od tego są fora żeby pytać i poprosić bardziej doświadczonych, obeznanych o pomoc.

Nie szukam czegoś przy czym stale trzeba grzebać, wgrywać nowy soft idp. Chciałbym boxa, który jest sprawdzony, przetestowany i działa poprawnie. Którego łatwo zrootować by mieć do niego full access'a.

XBMC zacząłem się bawić na windzie. Wygląda ciekawie, ale strasznie mi przerywa filmy. Nie wiem czy to problem źródła, samej aplikacji czy neta.

Ap ropo samej przeglądarki na tych urządzeniach jak jest z flashem? Wiem, że na smartfonach z andkiem jakoś flash nie za dobrze działa, a tu?

Apropo serii Neo X to podoba mi się ona ze względu na to, że ma rj45. Z opinii znalezionych tutaj dowiedziałem się, że z wi-fi w tych urządzeniach przeważnie jest problem, dlatego dla pewności chciałem mieć połączenie kablowe.

No i plus dla Neo X za to, że ma przypisanego mac'a na stałe.

Nie ukrywam, że cena Neo X7 mnie zniechęca trochę. Wydaję mi się, że nie ma sensu płacić tyle za takie urządzenie.

Tylko czy 1GB ramu to nie za mało?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
homman   
homman

Jedno przeczy drugiemu.

Jak zrobisz root z auto aktualizacjami koniec w x7.

W czym problem nie wiem. Nie podałeś nawet wtyczki.

Flash działą tak samo jak na smartfonach. Nie ma oficjalnie flasha na androida. Dlatego wykorzystuje się xbmc.

Tak jak sam napisałeś niekoniecznie jest sens tyle płacić dlatego jeszcze raz - kup mini pc na atomie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nemook   
nemook

Ten brak autoupdejtu można przeżyć bo w tych boxach oprogramowanie jest chyba niezłe z tego co czytam.

Chociażby tvn player, weeb.tv, onet.vod w zasadzie na każdej, a w dodatku nie odtwarza mi wszystkich plików mp3 z lokalnego dysku...

Czyli jakaś stronka z flashem w przeglądarce nie zadziała poprawnie... nie będzie ona w 100% funkcjonalna...

Uczepiłeś się tego mini pc na atomie bardzo... a jest jeszcze droższy od x7...

Gdybym miał nadmiar sałaty nie siedziałbym na forum szukając w miarę taniego i rozsądnego rozwiązania tylko

poszedłbym do sklepu rzucił kasę na ladę i powiedziałbym co chce, kasa nie stanowiła by problemu. niestety jest odwrotnie...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mpyro   
mpyro

Ja posiadam x7 i nie moge powiedziec złego słowa. Wi-fi w minixie to super sprawa.Chyba najepsze z dostepnych boxów.

Cena jak to cena ale nie załuje ani euro jakie zapłaciem za x7.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
homman   
homman

tvn player jest na silverlighcie nie na flashu i nie ma na androida.

onet to samo

wiec tylko działają na xbmc

weeb.tv powinien chodzić podobnie jak mp3ki Nie podałeś jaki tel. Jeśli jakiś chińczyk to możliwe.

Nie uczepiłem tylko stwierdzam prosty fakt dołożysz 200pln i masz jednocześnie windowsa, androida i linuxa jak chcesz.

Czysta ekonomia. Masz 100% komp jednocześnie. Za 600pln idzie już coś znaleść. Lub nie atom a c2d.

A jeśli kasa stanowi problem brałbyś jak każdy mk808. Jeśli tylko masz wystarczające wifi. Tak jak pisałem x razy między 3066 a 3188 masz w antutu 10tyś do 15 tyś w praktyce ok 20 30% różnicy szybkości cena dwukrotnie.

Idąc dalej ekonomicznie można podpinać laptopa do tv. A kupić jedynie klawiaturę rf500. Lub rikomagica.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kicek99   
kicek99

Uczepiłeś się tego mini pc na atomie bardzo... a jest jeszcze droższy od x7...

Gdybym miał nadmiar sałaty nie siedziałbym na forum szukając w miarę taniego i rozsądnego rozwiązania tylko

poszedłbym do sklepu rzucił kasę na ladę i powiedziałbym co chce, kasa nie stanowiła by problemu. niestety jest odwrotnie...

Posłuchaj hommana. Jeśli chcesz zaoszczędzić kasę kup...mini pc itx. Dozbieraj , pożycz, poszukaj czegoś używanego itd. i ciesz się w pełni funkcjonalnym sprzętem na lata. Z androidem zawsze będzie jakieś pitolenie , grzebanie ...aż w końcu coś uwalisz i kilka stówek w plecy :PP

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.