Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

• 0
maateeusz

Pęknięta szybka wyświetlacza / digitizer

Pytanie

Witam.

Kilka dni temu upadł mi telefon i zbiła się szybka wyświetlacza. Dotyk działa bez zarzutu, wszystko jest tak jak być powinno, ale irytuje mnie pajączek, który powstał. I tu rodzą się dwa pytania.

1. Czy jeśli zaniosę telefon do salonu Play na gwarancję i powiem, że nie chcę reklamować pękniętej szybki tylko wypalające się piksele (mam ich około 10) to czy przyjmą telefon?

2. Może jest tu jakiś spec, który powie mi ile kosztowałaby wymiana obudowy? Na allegro niestety nie znalazłem zamiennika, ale może ktoś widział i wie ile takowa kosztuje.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

52 odpowiedzi na to pytanie

• 0

obawiam sie ze nici z naprawy gwarancyjnej - bedą sie czepiac teraz tego pekniecia... ale spróbowac zawsze mozesz - w razie płatnej naprawy zadzwonia do ciebie z pytaniem czy sie godzisz na nią ( podadza koszt)

a co do ceny - nie bedzie niska (obudowa + robocizna, moze wyjsc ok 100zł)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nie ma absolutnie żadnych szans na to by przyjęli telefon w ramach naprawy gwarancyjnej z powodu bad pixeli skoro ma pękniętą szybkę. Oczywiście możesz oddać, ale zostaniesz poinformowany o tym iż martwe pixele są następstwem wstrząsu/upadku telefonu, co potwierdza pęknięta szybka wyświetlacza.

Możesz zdecydować się na naprawę poza gwarancją(płatna rzecz jasna), ale ile taka "przyjemność" będzie kosztować to nie wiem. Zadzwoń i zapytaj.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Można wiedzieć w jaki sposób upadł / z jakiej wysokości ?

Naprawa jak na moje oko będzie Cię kosztowała więcej niż 100 zł... i na gwarancje tak jak wyżej wspomniane nie ma co liczyć.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Zalogowalem sie specjalnie do hurtowni takich znanych jak telcon, telekom, dawor, partnergsm i aktualnie digitizera tak nazywa sie ta wasza szybka nie ma. A 100zl to stanowczo zamalo, domyslam sie ze jak taki digitizer sie pojawi to ok 150zl 160zl. Przyklad zamawialem kiedys na poczatku swiwzutkiego hitu iphone 3g digitizer dla klienta ja zaplacilem wtedy 150zl a klienta skasowalem 200zl. Zaloze sie ze jak w przypadku iphona i u nas dotyk jest wklejany na tasme 3m dwustronna. Teraz wiadomo dotyk do 3g kosztuje grosze ale jak sie dopiero pojawil to drogo

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

A czy każdy telefon z dotykiem pojemnościowym musi mieć digitizer? Nie znam się, ale może w ZTE jest to jakoś inaczej rozwiązane. Czy nie ma innego wyjścia? Na tym filmiku [ame=http://www.youtube.com/watch?v=UCQ7KcOdAig]YouTube - ZTE Blade teardown[/ame] w 1:35 jest pokazane jak można zdjąć przednią obudowę i wszystko dokładnie widać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Jak sobie wyobrażasz obsługę telefonu bez digitizera? Digitizer sprawia że telefon wogóle można obsłużyć dotykiem...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Budowa przez Ciebie nazwanej "SZYBKI" wyglada tak, specjalnie zrobilem dla Ciebie zdjecia abys zrozumial dzialanie wyzej wymienionego digitizera :) . polega to na tym że wierzchnia warstwa to przedni Panel potocznie mozna nazwac szybka a zaraz pod nim jest digitizer tak jak by wklejony lecz calosc z szybka stanowi jedna calosc i jest to digitizer. Pozdrawiam Kopecioch :)

p1050207c.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1050209q.jpg

p1050210.jpg

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
Jak sobie wyobrażasz obsługę telefonu bez digitizera? Digitizer sprawia że telefon wogóle można obsłużyć dotykiem...

A czy ty potrafisz w ogóle czytać? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to mam kolejne pytanie. Czy potrafisz wywnioskować cokolwiek z tego co przeczytasz? Specjalnie starałem pisać się dość wyraźnie, że NIE ZNAM SIĘ (może dużymi literami dotrze). Liczyłem na to że nie ma tu ludzi takich jak ty, po których wypowiedzi nie wiem czy odpisują na ślepo cokolwiek przyjdzie im do głowy, czy na prawdę chcą pomóc. Jeśli nadal masz udzielać takich wskazówek i rad to proszę nie wypowiadaj się w tym temacie. Zaoszczędzi to czasu i mnie, i Tobie.

Budowa przez Ciebie nazwanej "SZYBKI" wyglada tak, specjalnie zrobilem dla Ciebie zdjecia abys zrozumial dzialanie wyzej wymienionego digitizera :) . polega to na tym że wierzchnia warstwa to przedni Panel potocznie mozna nazwac szybka a zaraz pod nim jest digitizer tak jak by wklejony lecz calosc z szybka stanowi jedna calosc i jest to digitizer. Pozdrawiam Kopecioch :)

Wiem, jak wygląda Digitizer, ale nie wiedziałem, że do jego działania potrzebne jest stałe połączenie z obudową. No nic, codziennie się człowiek uczy ;) Dziękuje.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Witam, mam ten sam problem- telefon spadł mi z wys. 10 cm i pękła szybka. I tu moje pytanie: czy to koniecznie trzeba wymienić? Słyszałam że tak, bo może mi się wyświetlacz rozlać (cokolwiek to znaczy), lecz nie wiem ile w tym prawdy...?

Pozdrawiam;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Wyświetlacz Ci się nie rozleje raczej. Prędzej przestania działać dotyk.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.