Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

rammiro

Rangi (opisy rang) na Forum Android.com.pl

Rozwiązany

rammiro   
Otrzymana reputacja: 879
rammiro
Napisano (edytowane)

Rangi na Forum.Android.com.pl

Na pewno wiele osób chciałoby dowiedzieć się w jaki sposób można uzyskać jakąkolwiek rangę oprócz zwykłego użytkownika. Poniżej w skrócie postaram się opisać która ranga co oznacza, jakie niesie za sobą obowiązki, kto ją może otrzymać i w jaki sposób.
 

AdministratorSuper ModeratorModerator GlobalnyModerator DziałowyModerator Junior ModeratorModerator TestowyRedaktorEx AdministratorEx ModeratorVIPDeveloperThemerKonto oficjalneMiui PolskaAnimatorGrafikSuper UserWeteranSuper MembersPrzyjacielMembers← Użytkownik← Zarejestrowany plus

 

Dodam jeszcze, że będąc zwykłym użytkownikiem można mieć na tym forum każdą rangę jednak wszystko wymaga chęci i wysiłku.
Zacznę od najniższych do najwyższych:

  • Zarejestrowany plus - każdy zarejestrowany, skrzynka PM - 100
  • Użytkownik - minimum 50 postów, uzyskuje dostęp do działu giełda, skrzynka PM - 100


Members - Grupa osób aktywnych na forum. Limit postów=500. Po uzyskaniu ww limitu ranga jest automatycznie przyznawana. Skrzynka PM - 200

Przyjaciel - Grupa przyjaciół naszego forum. Czyli osób które przyczyniają się do rozwoju portalu oraz forum. Do rozwoju stron można przyczynić się na kilka sposobów:
- dotacja, więcej info tutaj: viewtopic.php?f=34&t=166
- promocja strony
- inne, np. jakieś elementy grafiki, ciekawe artykuły, ważne informacje dzięki którym strona się rozwija i zyskuje na prestiżu.

Super User - Każdy zarejestrowany użytkownik Forum, wykazujący się ponadprzeciętną wiedzą techniczną, którą przekazuje pozostałym użytkownikom Forum w formie inicjacji poradników, tutoriali, modyfikacji i tym podobnych, lub poprzez pomocne posty w istniejących tematach. Skrzynka PM - 1000 , sygnatura 650 x 200

Super Members - wyższa forma Membersa. Minimum 1000 postów. Super Membersi posiadają zwiększoną skrzynkę na PM - 800, możliwość usuwania własnych postów w dziale dla membersów oraz możliwość logowania się jako ukryci.

Weteran - wyższa forma Super Membersa. Minimum 2500 postów. Weterani posiadają zwiększoną skrzynkę na PM - 1000, możliwość usuwania własnych postów w obrębie całego forum, możliwość logowania się jako ukryci , wielkość sygnatury 600 x 150 oraz posiadają swój dodatkowy ukryty dział.

Grafik - nadworny grafik portalu

Animator - Grupa osób, która zajmuje się rozwojem danego działu - pisaniem najpotrzebniejszych Tutoriali, poradników. Inicjuje najpopularniejsze zagadnienia dla tematów dyskusji ogólnej, tematów o ROM'ach i modyfikacjach. Skrzynka PM - 500

Konto oficjalne Skrzynka PM - 1200

Miui Polska

Themer - Grupa osób, które tworzą i publikują na naszym forum motywy i modyfikacje. Osoby z tą rangą posiadają zwiększoną skrzynkę na PM - 1000 , możliwość usuwania własnych postów, sygnatura 600 x 100 oraz możliwość logowania się jako ukryci. Aby dołączyć do tej grupy trzeba złożyć podanie do administratora zajmującego się tymi sprawami: szymel00.

Developer - Grupa osób, które tworzą i publikują na naszym forum modyfikacje/aplikacje/ROMy. W znaczący sposób przyczyniają się do promocji i wspierania poprzez swoje projekty naszego forum. Developerzy posiadają zwiększoną skrzynkę na PM - 2000 , możliwość usuwania własnych postów, sygnatura 600 x 150 oraz możliwość logowania się jako ukryci. Aby dołączyć do tej grupy trzeba złożyć podanie do administratora : szymel00.

VIP - Grupa osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju forum lub całego portalu np. poprzez pomoc w tworzeniu szablonu forum. Do tej grupy trafiają także emerytowani moderatorzy i administratorzy. Możliwość usuwania swoich postów, skrzynka PM - 2000, sygnatura 600 x 100

Ex Administrator Jak nazwa wskazuje, jest to były Administrator naszego forum. Skrzynka PM 20000 , sygnatura 700 x 200

Ex Moderator Jak nazwa wskazuje, jest to były Moderator naszego forum. Skrzynka PM - 3500 , sygnatura 600 x 150

Redaktor - Grupa osób odpowiedzialnych za dostarczanie newsów, artykułów itp. do forum i strony. Na początku pisze Newsy i artykuły na forum, my dodajemy je na główną. Po krótkim czasie otrzymuje specjalne konto na stronie głównej portalu Android.com.pl gdzie może samodzielnie pisać i dodawać artykuły. Oczywiście jak wiadomo autor tekstu zawsze jest zaznaczany dlatego ranga ta jest bardzo prestiżowa i nie może być wybierany na to stanowisko byle kto (zresztą na inne też, ale ta jest szczególna bo niesie za sobą spore ryzyko ). Oprócz Newsów można pisać różne artykuły, opisy programów, testy telefonów, tutoriale, ...
Redaktorem będzie można zostać poprzez dodawanie różnych treści na forum - zauważymy to lub poprzez nabór. Jednak pierwsza opcja jest bardziej pewna, że ktoś po 2 tygodniach nie wyleci...

Moderator Testowy - wstępna ranga ubiegających się o przyjęcie do Ekipy. Podczas okresu testowego kandydat zapoznaje się z zasadami działań moderatorskich, poznaje narzędzia edycyjne, porządkuje wyznaczony dział. Po okresie próbnym następuje weryfikacja jego działań i podejmowane są decyzje o dalszym pobycie w Ekipie.

Junior Moderator - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku na całym forum lub jego części. Do grupy będą przyjmowane osoby które przestrzegają regulaminu, mają długi staż na forum, pomagają innym oraz wyrażą taką chęć. Jest nieco okrojona funkcja Moderatora, jednak po jakimś czasie jeśli Junior Moderator się nadaje dostaje pełną rangę Moderator.

Moderatorzy - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku w wybranym dziale forum. Osoba ta wcześniej musiała być przez jakiś czas Junior Moderatorem.

Moderatorzy Działowi - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku w całej kategorii forum. Osoba ta wcześniej musiała być przez jakiś czas Moderatorem.

Moderatorzy Globalni - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku na całym forum. Osoba ta wcześniej musiała być przez jakiś czas Moderatorem lub Moderatorem Działowym.

Super Moderator - Osoba, która jest odpowiedzialna za trzymanie w ryzach reszty moderatorów. Odpowiada również za awansowanie / degradowanie lub zatrudnianie nowych moderatorów.

Administratorzy - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku na forum; nad Moderatorami i użytkownikami. Oczywiście wszystkie rangi są otwarte na każdego więc Administratorem również można zostać ale wiadomo ... ;)


Oczywiście u Nas rangi to nie tylko same kolorki i tytuły ale również przywileje. Np. Przyjaciele mogę logować się jako ukryci … przewidziane jest specjalne ukryte forum dla poszczególnych rang i inne… Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to proszę pisać w tym temacie lub bardziej prywatne na PW. Jak już pisałem na początku wszystkie rangi są otwarte na każdego, forum jest dla Was!
Pozdrawiam ;)

Poniżej wykaz rang przyznawanych od ilości postów:

 

BcLIDX1.png

Jasne zieleń:

1A - 1 post

2A - 10 postów

3A - 25 postów

4A - 50 postów

5A - 75 postów

 

Zielone:

1A - 100 postów

2A - 125 postów

3A - 150 postów

4A - 175 postów

5A - 200 postów

 

Niebieskie

1A - 250 postów

2A - 300 postów

3A - 350 postów

4A - 400 postów

5A - 450 postów

 

Po osiągnięciu 500 postów, użytkownik przechodzi do rangi Member

 

Legenda:

A - android

Edytowane przez Raciborski
Aktualizacja personalna
  • Lubię to! 6

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rammiro   
Otrzymana reputacja: 879
rammiro

Prosiłbym o propozycje tytułów dla użytkowników w zależności od ilości postów. Np.:

0-5 postów - Pijawka

6-10 postów - Początkujący

11-25 postów - Użytkownik

...

200-300 postów - Serwisant

itd.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
majczu   
Otrzymana reputacja: 3
majczu

Nie wiem czy również ilość postów mam napisać natomiast jeśli chodzi o tytuły to:

- żółtodziób

- początkujący

- student

- pomocnik

- zaawansowany

- znawca

- profesjonalista

- master of puppets ;)

Może, któreś z nich się Wam spodobają.

Pzdr.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Frostbourn   
Otrzymana reputacja: 1
Frostbourn

Może tak standardowo:

Nowicjusz

Kandydat

Początkujący

Użytkownik

Uczestnik

Zaawansowany

Specjalista

Profesjonalista

Ekspert

Mistrz

Ewentualnie mozna dodac cos w stylu: staly bywalec, wyjadacz. Ilosc postow wedlug uznania :P

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baggus   
Otrzymana reputacja: 6
baggus

Fajnie jakby to było coś związanego z Androidem np. powyżej 1000 postów "prawa ręka Cyana" lub coś w tym stylu. Niestety osobiście nie mam w tej chwili natchnienia, ale takie dedykowane dla tego portalu opisy byłyby ciekawe.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartekc00   
Otrzymana reputacja: 3082
bartekc00

- Początkujący

- Zrootowany

- Serwisman

- Andromistrz

takie mi przyszły do głowy jak z androidem związane. Weny niestety nie mam :P

  • Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rammiro   
Otrzymana reputacja: 879
rammiro

I do tego trzeba ciekawe grafiki Czyli np. początkujący ma 0 zamalowanych androidów w paseczku na 5, zaawansowany ma 3 / 5 itd.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
majczu   
Otrzymana reputacja: 3
majczu

Dokładnie. Dobry pomysł z tymi grafikami. Ale myślę, że przede wszystkim powinno być wymagane więcej postów niż to ma miejsce teraz. Gdy ktoś ma ponad 100 już jest senior member. Nie zależy to wcale od czasu spędzonego na forum. Wiem, że tak samo jest na XDA ale mi osobiście to jakoś nie pasuje. ;)

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartekc00   
Otrzymana reputacja: 3082
bartekc00
Napisano (edytowane)

ps. wpadłem na pomysł:

Androholik ;d

Edytowane przez speedzioch
  • Lubię to! 2

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
daro   
Otrzymana reputacja: 1
daro

Co do nazw typu mistrz, ekspert, specjalista jestem przeciwny. Jeżeli ma się to dziać automatycznie za określoną ilość postów nie można komuś dać mistrza nie znając wagi jego postów. Bo równie dobrze może nabić sobie 200 postów wylewając swoje żale na newsach albo off-topie :)

Tutaj pasują bardziej: świeżak, początkujący, swój, rozmowny, gadatliwy... coś w tym stylu.

Co do belek tu mam przykład jak to wygląda na innym forum...

http://img64.imageshack.us/img64/9527/dzialywidoczne.jpg

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×