Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Kratosik

Zdalne przywrócenie ustawień fabrycznych

Rozwiązany

Kratosik   
Otrzymana reputacja: 0
Kratosik

Cześć,

mam następujący problem - w pewnym momencie w telefonie na amen padł dotyk (wszystko inne działa, wyświetlacz też). Nie chce mi się bawić w wymianę digitizera, zdążyłem już kupić nowy aparat. Chciałbym jednak sprzedać DHD - choćby na części. Tylko że na nim nadal są moje dane. Chciałbym go sformatować, tylko nieszczególnie wiem, w jaki sposób. Recovery odpala się bez problemu, ale jako że i ono wymaga dotyku - nic nie mogę zrobić.

Macie jakiś pomysł na przywrócenie ustawień fabrycznych zdalnie, np. przez komputer z telefonem podpiętym kablem?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rip   
rip

Jeśli masz podpięte konto googlowe, to możesz to zrobić z poziomu Menedżera urządzeń Android: https://www.google.com/android/devicemanager?hl=pl&u=0

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kratosik   
Kratosik
Jeśli masz podpięte konto googlowe, to możesz to zrobić z poziomu Menedżera urządzeń Android: https://www.google.com/android/devicemanager?hl=pl&u=0

Niestety to rozwiązanie nie zadziała, zdaje się, że dostępna jest od ICS w górę, natomiast na telu miałem GB. A poza tym DHD jest wyłączony (oczywiście mogę go włączyć, ale nie odblokuję).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kawakmx99   
kawakmx99

W recovery moze zadziała Ci Vol UP i Down a powerem zatwierdzasz zrob wszystkie wipy i dalvik.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rip   
rip

@Kratosik

Menedżer jest dostępny dla urządzeń z Andkiem 2.2 i wyżej. Jak telefon możesz włączyć i ma dostęp do sieci to czyścisz z poziomu przeglądarki w kompie. Nic nie trzeba odblokowywać w telefonie (oczywiście o ile wczesniej były odpowiednie prawa dla Menedżera ustawione)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kratosik   
Kratosik
W recovery moze zadziała Ci Vol UP i Down a powerem zatwierdzasz zrob wszystkie wipy i dalvik.

Niestety mój ClockworkMod nie pozwala na to. Sprawdzałem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AS0   
Otrzymana reputacja: 4
AS0

Mając CWM recovery pewnie odblokowałeś telefon więc możesz zainstalować ten oryginalny zrootowany ROM.

Obejdzie się bez dotyku a i dane powinien wyczyścić.

RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3…zip (322,73 MB) - uploaded.net

Jak wgrać pobrany wcześniej oryginalny ROM?

-Paczkę RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3.12.405.1_Radio_12.65. 6 0.29_26.14.04.28_M_release_225512_rooted.zip wypakuj.

-Wyłącz telefon (ważne aby wcześniej, zgodnie z instrukcją, wyłączyć szybkie uruchamianie)

-Wypakowany plik PD98IMG.zip przenieś na kartę pamięci (sformatowaną w FAT 32 4KB) luzem, nie do żadnego folderu.

-Wejdź w HBOOT (na wyłączonym telefonie naciśnij i przytrzymaj VOL- i POWER).

-Gdy plik PD98IMG.zip zostanie wykryty zostanie wyświetlony komunikat czy chcesz go sflashować - zatwierdź VOL+.

-Gdy cała procedura dobiegnie końca i naciśnij POWER aby telefon się zrestartował.

-Usuń z karty pamięci PD98IMG.zip.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kratosik   
Kratosik
Napisano (edytowane)
@Kratosik

Menedżer jest dostępny dla urządzeń z Andkiem 2.2 i wyżej. Jak telefon możesz włączyć i ma dostęp do sieci to czyścisz z poziomu przeglądarki w kompie. Nic nie trzeba odblokowywać w telefonie (oczywiście o ile wczesniej były odpowiednie prawa dla Menedżera ustawione)

Tak tego nie rozwiążę: WiFi nie włączę, bo defaultowo miałem wyłączone, podobnie z 3G - nawet jeżeli zdjąłbym wymóg podania PINu na karcie SIM.

@AS0, dzięki - spróbuję tego rozwiązania. Dam znać jak poszło.

edit: przetestowane. Śmignęło aż miło. Bardzo dziękuję za pomoc! Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Kratosik

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.