Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

kwgecb

Bateria Zerolemon S4 7500 mAh, pierwsze i drugie wrażenia...

Rozwiązany

kwgecb   
Otrzymana reputacja: 3
kwgecb
Napisano (edytowane)

Od kilku dni użytkuję tę baterię.Pojemność olbrzymia , rozmiar też "słuszny" a ciężar ....lepiej nie pisać:).

Ponieważ jest to moja druga bateria tej pojemności (wcześniej używałem Zerolemona 7000 mAh z Galaxy S3) nie jestem zaskoczony jej wydajnością.

Telefon użytkuję w pracy , rozmawiam przez średnio 4,5 godzin dziennie, sporo Internetu, słuchawki BT w biurze, zestaw BT w aucie , dwa konta mail PUSH, sporo zdjęć wysyłanych do Dropboxa, gier brak, filmów też.

Przebywam głównie w obszarach o słabym zasięgu więc ciągle się przełącza między 2g a 3g, do LTE nie mam dostępu(operator).

Telefon odłączony od ładowarki o 7.00 , 3 doby później ma 10% mocy. Ładowany ładowarką od Nokii, po 9 h bateria ma 100%.

Niestety system ma problem z identyfikowaniem tak dużej baterii i poniżej 15 % , zostaje wyłączony flash i synchro z Dropboxem. Mimo, że jeszcze zostaje mocy na kilka godzin intensywnego działania.

S4 po założeniu Zerolemona staje się prawie 3 razy grubszy od "gołego" S4, i dwa razy cięższy.Materiał z którego jest wykonana klapka to wysokiej jakości TPU , niestety w wersji białej zaczyna się lekko brudzić(niestety w Amazon.uk nie mają już czarnych).Wspomniane TPU jest bardzo wygodne w użytkowaniu gdyż materiał nie jest "czepliwy" spokojnie wyciąga się z kieszeni i bez problemu do niej "wraca".

Spory rant pozwala chronić ekran S4, gdy ten leży na "brzuchu".Klapka jest dobrze dopasowana, nic nie odstaje i nic się nie rusza, mimo sporego ciężaru.Otwory eksploatacyjne są dobrze wykonane i nie ma problemu z kablami microUSB ani z 3.5 mm.Boczne przyciski również działają tak jak powinny.

Poważną wadą tej baterii (a w zasadzie klapki) jest źle wyprofilowane "oko" na diodę doświetlającą.Zdjęcia są mocno prześwietlone bo światło odbija się od tejże klapki.Wydaje mi się, że problemem jest też kolor klapki ale dopiero pod koniec lutego będę mógł przetestować ,czarny "cover".

to tyle pierwszych i drugich wrażeń :)

Dotarł do mnie czarny TPU cover i problem prześwietlonych zdjęć zniknął .Problem to biały kolor cover'a.

Edytowane przez kwgecb
aktualizacja

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cez_Mir   
Otrzymana reputacja: 0
Cez_Mir

Moim zdaniem jest to w ogóle nie praktyczne. S4 jest piękny m. in. z tego powodu, że jest cienki, więc po co go pogrubiać? Lepszym sposobem byłby zakup dodatkowych baterii i gdy się jedna rozładuje, mamy jeszcze jedną (dwie, trzy...). Do tego nigdy nie wiesz czy nie wybuchnie, i czy nie miał jej w celi Trynkiewicz :cool:

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kwgecb   
kwgecb

Otóż to jest bardzo praktyczne ale mało wygodne.Nie pogrubia się telefonu dla samego pogrubiania.Po prostu ta technologia tak ma, że bateria jest gruba i żylasta :)

S4 jest piękny ale w moim przypadku po odpięciu o 7.00 rano od ładowarki, o 14.00 mam zero mocy :(.

Noszenie ze sobą kilku baterii i wymiana ich w trakcie dnia....to nie dla mnie.Zdejmowanie klapki,zakładanie baterii,zakładanie klapki i tak w koło Macieju....nie nie, to nie moje klimaty :) a jak klapka pięknego S4 cierpi, ciągle wyginana i stale podważana.... :)

O wybuchających Zerolemonach nie słyszałem, ale kto wie może będę tym pierwszym o którym usłyszano...:)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Maslo2291   
Maslo2291

Dał byś jakieś screeny jak to wygląda z baterią oryginalną i klapką a jak z Zerolemon

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kwgecb   
kwgecb

Witaj

Celowo nie zamieszczałem zdjęć gdyż na YT jest kilka bardzo dobrze zrobionych filmów z Zerolemonem w roli głównej,polecam i pozdrawiam:)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
todominik   
todominik

Też chciał bym zobaczyć jak to wygląda. Prosimy o jakieś zdjęcia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4Orzeszek   
Otrzymana reputacja: 1
4Orzeszek

A od czego jest youtube?

Oglądajcie od 3 minuty w Rozdzielczości 1080p ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rafal55   
Otrzymana reputacja: 1
Rafal55

A jaki jest ciężar z założona bateria i ile jest godzin włączonego ekranu na jednym cyklu ?

Wyslano z galaktyki s4

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przem00   
przem00

Jak można chodzić z taką mydelniczką ? Nie taniej kupić power bank i ładowarkę samochodową ? Wygląda to koszmarnie i czas ładowania 9h. Śmieszne.

Edytowane przez przem00

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adamus2006   
Otrzymana reputacja: 57
adamus2006

http://allegro.pl/power-bank-etui-bateria-samsung-galaxy-s4-3200-mah-i5471783628.html   a używa ktoś coś takiego ? wydaje się być sensownym rozwiązaniem jak potrzeba dodatkowej energii a nie chce się bawić w kable np podczas jazdy na rowerze czy na koncercie cena calkiem atrakcyjna tylko ciekawe jak pogrubia telefon , szkoda ze nie ma baterii takich 3500mah z powiekszona klapka tylko zaczynaja sie od 5000 ale wtedy sa wielgahne ze wstydzil bym sie takiego telefonu

Edytowane przez adamus2006

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.