• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
Maxymo

Jak podłączyć Ztkę z PC w trybie "Internet z komputera"

Pytanie

Ponieważ nie chodzi mi ten telefon z moim routerem chciałem podłączyć go do komputera w trybie przekazywania internetu. Niestety nic z tego. Telefon wywala mi błąd:

"Rozwiązywanie problemów z połączeniem:

Jeśli nie możesz połączyć się z internetem za pośrednictwem funkcji przekazywania internetu upewnij się, że ustawienia zapory w komuterze jest wyłączona.... i takie tam pierdoły, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością."

Zainstalowanie najnowszego HTC sync nic nie pomogło.

Mogę teraz oprócz zgrywania plików na kartę, zsynchronizować sobie Zetkę z pc. Ale nadal nie mogę podać jej internetu z komputera.

ps. Mam win 7 x64it

Potraficie pomóc?:)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

• 0

ja zainstalowalem soft HTC oraz adb z aktualizacjami.

nastepnie podlaczylem sie kablem usb do telefonu, telefon zapytal mnie o rodzaj polaczenia - wybralem usb tethering.

prawy myszy na moj komputer, zarzadzaj, menedzer urzadzen, prawy myszy na najwyzsz pozycje po prawej(ikonka komputera), i wybieramy sprawd zmiane sprzetu or sth.

wyskoczylo info o wykryciu urzadzenia htc jako sieciowki, po chwii net dzialal.

albo ustaw w telefonie tryb mifi czyli gsm + telefon jako access point.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Mi chyba chodzi o połączenie w drugą stronę. Tzn nie żeby komputer połączyć z netem przez telefon tylko żeby telefon połączyć z netem przez komputer.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nie da się bo softu nie ma takiego. Szybciej wyjdzie kupić ci najprostszy router z wifi

Dla neo neti itp - standard ADLS

D-Link DSL-G604T Router WiFi Modem ADSL, Neostrada (1512905918) - Aukcje internetowe Allegro

Dla internetu DSL radiówki i wszystkie innne - standard xDLS

Router WIFI PENTAGRAM P 6361 DSL N ASTER UPC W-WA (1502769661) - Aukcje internetowe Allegro

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Ale przeciez w telefonie jest taka opcja po podlaczeniu przez USB :)

Nie mam czasu sie tym bawic, ale ogolnie jakos to powinno dzialac na takiej samej zasadzie jak w WM przez usb.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
Ale przeciez w telefonie jest taka opcja po podlaczeniu przez USB

Oczywiście że tak.

Tylko trzeba wybrać opcję "Internet z komputera". Na kompie firewall trzeba ustawić oraz dopuścic aplikację coś w nazwie "htcnat" do ruchu sieciowego.

Jak dobrze wszystko zrobimy to na pasku statusu mamy ikonkę z dwoma strzałkami "Przekazywanie internetu" :)

I działa bezproblemowo.

Nie mogę zrobić screenshota, bo właśnie telefon jest w USB w opcji "internet z komputera" ;)

PS. jeżeli komuś nie pokazuje się monit o TYP podłączenia poprzez USB - to pewnie wyłączył monitowanie w ustawieniach (menu/podłącz do komputera) - opcja zapytaj mnie.

---------- Post dołączono o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Nie da się bo softu nie ma takiego.

Jak nie ma jak jest z defaultowym ROMie z Sense? :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

No fak.. wbez firewalla działa - a udostępniałem dostęp do internetu wszysktiemu co się pojawiło.

Będę musiał poszukać jaki to proces. Faka jak wiesz to napisz ok?

+++dodane++++

No i kurde co teraz - wchodzę w asphalta piątego, pisze mi że musi ściągnąć dane z sieci. Potwierdzam mu że tak a on mnie się pyta czy ściągać po wifi czy po 3g. Nosz kur.... Jestem w trybie ęinternet z komputera" Więc jak? Nie chcę ciągnąć kilkuset mega po 3G bo mi się abonament skończy.

Co radzicie?

Edytowane przez Maxymo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

a nie lepiej ogarnąć router?

jaki masz model routera?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Mam router linksys befw11s4 ver 3.2 z najnowszym dla tej wersji firmware czyli 1.45.10 (są nowsze ale dla wersji 4)

Sprawdziłem tutaj że android generalnie powinien współpracować z befw11s4.

Działa na nim prawidłowo:

Samsung n510

i Acer 4810T

ponadto działa na nim Nokia 5800 xpress music: np updatuje pogode.

A Ztka pokazuje tylko ikonkę wifi i tyle - żadnych danych nie chce pociągnąć.

Oczywiście próbowałem na zresetowanym routerze bez zabezpieczeń i było tak samo.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

A może jest problem w przydzielaniu ip tzn w telefonie masz ustawione Statyczne IP na tel lub w routerze jest wyłączona opcja automatycznego nadawania ip lub masz ustalony limit urządzeń podłączonych do routera na 3 i pamięta adresy mac

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Odpowiadm wszystkim którzy będą ieli problemy.

"Basic rates" w ustawieniach "wireless" trzeba ustwić na "1-2 mb"

I RUSZYŁO!!!!!!!!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.