Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Jak podłączyć Ztkę z PC w trybie "Internet z komputera"

internet z komputera trybie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maxymo

• 217 postów
  • Telefon:Nokia 5800 --> HTC Desire Z

Napisano 23.03.2011 - 13:00

Ponieważ nie chodzi mi ten telefon z moim routerem chciałem podłączyć go do komputera w trybie przekazywania internetu. Niestety nic z tego. Telefon wywala mi błąd:

"Rozwiązywanie problemów z połączeniem:
Jeśli nie możesz połączyć się z internetem za pośrednictwem funkcji przekazywania internetu upewnij się, że ustawienia zapory w komuterze jest wyłączona.... i takie tam pierdoły, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością."

Zainstalowanie najnowszego HTC sync nic nie pomogło.
Mogę teraz oprócz zgrywania plików na kartę, zsynchronizować sobie Zetkę z pc. Ale nadal nie mogę podać jej internetu z komputera.

ps. Mam win 7 x64it

Potraficie pomóc?:)

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   _KaszpiR_

• 25 postów
  • Telefon:HTC Desire Z

Napisano 23.03.2011 - 20:48

ja zainstalowalem soft HTC oraz adb z aktualizacjami.
nastepnie podlaczylem sie kablem usb do telefonu, telefon zapytal mnie o rodzaj polaczenia - wybralem usb tethering.
prawy myszy na moj komputer, zarzadzaj, menedzer urzadzen, prawy myszy na najwyzsz pozycje po prawej(ikonka komputera), i wybieramy sprawd zmiane sprzetu or sth.
wyskoczylo info o wykryciu urzadzenia htc jako sieciowki, po chwii net dzialal.

albo ustaw w telefonie tryb mifi czyli gsm + telefon jako access point.

#3 OFFLINE   Maxymo

Autor tematu
  • 217 postów

Napisano 24.03.2011 - 08:57

Mi chyba chodzi o połączenie w drugą stronę. Tzn nie żeby komputer połączyć z netem przez telefon tylko żeby telefon połączyć z netem przez komputer.

#4 OFFLINE   Mihao

• 414 postów
  • Telefon:Hatece Dizajer Zet / Xperia Play

• Firmware:Dżindżerbred 2.3.3

Napisano 24.03.2011 - 13:21

Nie da się bo softu nie ma takiego. Szybciej wyjdzie kupić ci najprostszy router z wifi

Dla neo neti itp - standard ADLS

D-Link DSL-G604T Router WiFi Modem ADSL, Neostrada (1512905918) - Aukcje internetowe Allegro

Dla internetu DSL radiówki i wszystkie innne - standard xDLS

Router WIFI PENTAGRAM P 6361 DSL N ASTER UPC W-WA (1502769661) - Aukcje internetowe Allegro

I ♥ HTC
Są tylko dwie rzeczy nie ograniczone we wszechświecie, wszechświat i ludzka głupota, ale co do tej pierwszej nie jestem pewien... Albert Einstein

#5 OFFLINE   colin942

• 580 postów
  • Telefon:One M8/Defy

• Tablet:Nexus 7 2013

Napisano 24.03.2011 - 13:28

Ale przeciez w telefonie jest taka opcja po podlaczeniu przez USB :)
Nie mam czasu sie tym bawic, ale ogolnie jakos to powinno dzialac na takiej samej zasadzie jak w WM przez usb.

#6 OFFLINE   faka

• 2414 postów

• Firmware:ViperDZ v2.1.3 - Full Sense 4.1

• Kernel:3.0.63_17.02.2013-faka qriozum

Napisano 24.03.2011 - 14:09

Ale przeciez w telefonie jest taka opcja po podlaczeniu przez USB

Oczywiście że tak.
Tylko trzeba wybrać opcję "Internet z komputera". Na kompie firewall trzeba ustawić oraz dopuścic aplikację coś w nazwie "htcnat" do ruchu sieciowego.
Jak dobrze wszystko zrobimy to na pasku statusu mamy ikonkę z dwoma strzałkami "Przekazywanie internetu" :)
I działa bezproblemowo.
Nie mogę zrobić screenshota, bo właśnie telefon jest w USB w opcji "internet z komputera" ;)

PS. jeżeli komuś nie pokazuje się monit o TYP podłączenia poprzez USB - to pewnie wyłączył monitowanie w ustawieniach (menu/podłącz do komputera) - opcja zapytaj mnie.

---------- Post dołączono o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Nie da się bo softu nie ma takiego.

Jak nie ma jak jest z defaultowym ROMie z Sense? :)
Phone: HTC Desire Z; HBoot: 0.85.0005; Radio: 12.56a.60.25U_26.10.51.26;
Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9; ROM: ViperDZ v2.1.3 - Full Sense4.1+ @2,0GHz;
HTCExtension: 404_1_GA_99 (Android 4.0.4); Core Based: 3.0.66_23.02.2013-[OC2,0GHz][UV][NOOP][BFQ][SLQB][TUN][EXT4][2WCR]

#7 OFFLINE   Maxymo

Autor tematu
  • 217 postów

Napisano 24.03.2011 - 15:29

No fak.. wbez firewalla działa - a udostępniałem dostęp do internetu wszysktiemu co się pojawiło.
Będę musiał poszukać jaki to proces. Faka jak wiesz to napisz ok?

+++dodane++++
No i kurde co teraz - wchodzę w asphalta piątego, pisze mi że musi ściągnąć dane z sieci. Potwierdzam mu że tak a on mnie się pyta czy ściągać po wifi czy po 3g. Nosz kur.... Jestem w trybie ęinternet z komputera" Więc jak? Nie chcę ciągnąć kilkuset mega po 3G bo mi się abonament skończy.
Co radzicie?

Użytkownik Maxymo edytował ten post 24.03.2011 - 15:37

#8 OFFLINE   _KaszpiR_

• 25 postów

Napisano 26.03.2011 - 10:20

a nie lepiej ogarnąć router?
jaki masz model routera?

#9 OFFLINE   Maxymo

Autor tematu
  • 217 postów

Napisano 27.03.2011 - 11:12

Mam router linksys befw11s4 ver 3.2 z najnowszym dla tej wersji firmware czyli 1.45.10 (są nowsze ale dla wersji 4)
Sprawdziłem tutaj że android generalnie powinien współpracować z befw11s4.

Działa na nim prawidłowo:
Samsung n510
i Acer 4810T
ponadto działa na nim Nokia 5800 xpress music: np updatuje pogode.

A Ztka pokazuje tylko ikonkę wifi i tyle - żadnych danych nie chce pociągnąć.
Oczywiście próbowałem na zresetowanym routerze bez zabezpieczeń i było tak samo.

#10 OFFLINE   Mihao

• 414 postów
  • Telefon:Hatece Dizajer Zet / Xperia Play

• Firmware:Dżindżerbred 2.3.3

Napisano 27.03.2011 - 11:59

A może jest problem w przydzielaniu ip tzn w telefonie masz ustawione Statyczne IP na tel lub w routerze jest wyłączona opcja automatycznego nadawania ip lub masz ustalony limit urządzeń podłączonych do routera na 3 i pamięta adresy mac

I ♥ HTC
Są tylko dwie rzeczy nie ograniczone we wszechświecie, wszechświat i ludzka głupota, ale co do tej pierwszej nie jestem pewien... Albert Einstein

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: internet z komputera, trybie