Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

wojok040

Połączenie Androida z grupą domową Windows

Rozwiązany

wojok040   
Otrzymana reputacja: 0
wojok040
Napisano (edytowane)

Chciałbym połączyć mój tablet z komputerem w celu wymianu udostępnianych plików w obie strony. Połączenie odbywałoby się bezprzewodowo przez router. Jeżeli byłaby taka możliwość najchętniej dodałbym mój tablet do grupy domowej Windows. Korzystam z Astro File Manager gdzie jest opcja local network, ale nie pokazuje ona żadnych "No Windows shares found on the network" urządzeń, ani też nie wiem jak ją skonfigurować. Czy jest również możliwość drukowania z Androida na drukarce udostępnianej przez komputer publicznie w sieci lub w grupie domowej?

Edit: Już odkryłem jak dobrać się do publicznych plików ale dalej nie umiem dodać Taba do grupy domowej. Ani do plików na tablecie z poziomu komputera.

Edytowane przez wojok040

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tom91   
Otrzymana reputacja: 55
tom91

1. Do wymiany plików możesz użyć dowolnego protokołu. Możesz rozważyć uruchomienie serwera FTP, SFTP lub jeszcze innego.

2. Jeżeli z jakiegoś powodu samba jest lepszym rozwiązaniem (np. współpraca z innymi klientami sieci), to w gruncie rzeczy tablet nie musi być w tej samej grupie roboczej żeby móc uzyskać dostęp do jego zasobów.

Jeżeli mówimy o dostępie do zasobów stacji z systemem Windows, to tutaj sprawa nie jest taka oczywista. Nie każdy klient samby jest w stanie odnajdywać wszystkie stacje. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być też w konfiguracji tych stacji.

3. System Windows umożliwia tobie tworzenie rozmaitych skrótów. Powinien pozwolić tobie stworzyć skrót do określonej stacji roboczej, jej udziału lub być może np. do serwera FTP. Poszukiwanie stacji przez eksplorator nie jest konieczne, tym bardziej jeżeli stacja jest osiągalna przez nazwę hosta.

Inną opcją przy udziałach samby jest możliwość mapowania udziałów jako dysków lokalnych. Mapowanie na stale udziału jednak może mieć swoje minusy (np. dłuższe logowanie do systemu przy nieobecności zmapowanego udziału).

Problem który podejmujesz dotyczy w gruncie rzeczy systemu Windows lub serwera plików.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pilot6999   
Otrzymana reputacja: 7
pilot6999

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×