• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
wojok040

Połączenie Androida z grupą domową Windows

3 posty w tym temacie

Napisano (edytowane)

Chciałbym połączyć mój tablet z komputerem w celu wymianu udostępnianych plików w obie strony. Połączenie odbywałoby się bezprzewodowo przez router. Jeżeli byłaby taka możliwość najchętniej dodałbym mój tablet do grupy domowej Windows. Korzystam z Astro File Manager gdzie jest opcja local network, ale nie pokazuje ona żadnych "No Windows shares found on the network" urządzeń, ani też nie wiem jak ją skonfigurować. Czy jest również możliwość drukowania z Androida na drukarce udostępnianej przez komputer publicznie w sieci lub w grupie domowej?

Edit: Już odkryłem jak dobrać się do publicznych plików ale dalej nie umiem dodać Taba do grupy domowej. Ani do plików na tablecie z poziomu komputera.

Edytowane przez wojok040

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Do wymiany plików możesz użyć dowolnego protokołu. Możesz rozważyć uruchomienie serwera FTP, SFTP lub jeszcze innego.

2. Jeżeli z jakiegoś powodu samba jest lepszym rozwiązaniem (np. współpraca z innymi klientami sieci), to w gruncie rzeczy tablet nie musi być w tej samej grupie roboczej żeby móc uzyskać dostęp do jego zasobów.

Jeżeli mówimy o dostępie do zasobów stacji z systemem Windows, to tutaj sprawa nie jest taka oczywista. Nie każdy klient samby jest w stanie odnajdywać wszystkie stacje. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być też w konfiguracji tych stacji.

3. System Windows umożliwia tobie tworzenie rozmaitych skrótów. Powinien pozwolić tobie stworzyć skrót do określonej stacji roboczej, jej udziału lub być może np. do serwera FTP. Poszukiwanie stacji przez eksplorator nie jest konieczne, tym bardziej jeżeli stacja jest osiągalna przez nazwę hosta.

Inną opcją przy udziałach samby jest możliwość mapowania udziałów jako dysków lokalnych. Mapowanie na stale udziału jednak może mieć swoje minusy (np. dłuższe logowanie do systemu przy nieobecności zmapowanego udziału).

Problem który podejmujesz dotyczy w gruncie rzeczy systemu Windows lub serwera plików.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.