Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

zoltan25

ZOOPER WIDGET - PROBLEMY - Pytania i odpowiedzi

Polecane posty

zoltan25   
Otrzymana reputacja: 7
zoltan25

Na założenie tematu skłonił mnie problem, który sam napotkałem. I szczerze to dopiero teraz postanowiłem się nim zająć. Rozwiązanie znalazłem i oczywiście się z nim dzielę.

Docelowo fajnie było by zebrać wszystkie problemy z rozwiązaniami w jednym miejscu. Śmiało piszcie poniżej. Ja będę się starał aktualizować temat.

Starajcie się numerować problemy dla lepszego porządku. Zacznę od swojego i nr 1

1. [ROZWIĄZANE] Nie przeczytane wiadomości GMAIL zawsze pokazuje wartość "-1".

Otóż Zooper Widget rozróżnia kategorię/karty dzięki którym każde wiadomości mogą przynależeć do różnych kategorii np "Społeczności" lub "Powiadomienia".

Jeśli korzystacie z takich kart to po wpisaniu komendy w Zooper Widget "#SUG#" zawsze wyświetli wam wartość "-1". Jednak po wpisaniu #SUBSpołeczności# to wyświetli poprawną wartość jaką jest faktyczna ilość nie przeczytanych wiadomości z folderu/karty "Społeczności". Oczywiście można wpisać każdą inną kartę np "#SUGOferty".

W takich przypadkach należy zawsze dopisać nazwę waszej karty do komendy "#SUG...#"

Jednak jeśli chcecie aby komenda "#SUG#" zliczała wszystkie wiadomości z całego konta to wystarczy wyłączyć karty w ustawieniach waszego GMAIL-a (GMAIL--->>>USTAWIENIA--->>>ODEBRANE--->>>odznacz wszystkie dodatkowe karty i zostaw tylko domyślną.)

Podejrzewam, że wszystkie widgety z Google Play działają na podstawowej komendzie bez kart ;)

2. [ROZWIĄZANO] Zamiast widgetu pokazuje się napis "odwróć ekran aby uruchomić"

W ustawieniach zooper pro jest opcja widgetów poziomych (beta). Domyślnie jest wyłączona i nie ma z tym problemu. Jednak jeśli ktoś ją włączy nie świadomie to właśnie jej wyłączenie sprawi, że widget zacznie działać poprawnie.

Edytowane przez zoltan25

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
woyd   
Otrzymana reputacja: 0
woyd

2. Nie odświeżające się widgety.

Może banał, ale dopiero zaczynam przygodę z Zooperem i nie znalazłem rozwiązania. Jedyne co znalazłem to informacja, że problem leży po stronie Google.

Zmodyfikowałem sobie jeden ze standardowych widgetów z zegarem. Mam go od kilku dni i zauważam, że jeśli telefon jest jakiś czas nieużywany - zegar się zatrzymuje. Wymuszenie aktualizacji nic nie daje. Wywalenie widgetu i odtworzenie z zapisu powoduje, że miejsce pod widgetem jest szare, nie reaguje na klik.

Ktoś zna rozwiązanie?

Mam S4 z romem 4.3

3ypepezy.jpg

Notatka od Moderatora: Wiecho
wykrzyk.png Grafiki zamieszczamy w znacznik Spoiler
Edytowane przez Wiecho
Grafiki zamieszczamy w znacznik Spoiler

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slaweczek   
Otrzymana reputacja: 292
slaweczek

@up.

Ja tak jak opisujesz mam z szablonami w formie 4x... Kolega, którego wciagnąłem w zabawe z zooperem tez.

Te szablony nie wczytuja sie nam wcale lub trwa to bardzo długo i wyglada jak u Ciebie na screenie.

Choc z drugiej strony nie zawsze tak sie dzieje i nie wiem czym to jest spowodowane.

Wczytuje wtedy mniejszy szablon 3x... i rozciagam go ręcznie do odpowiedniego rozmiaru.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zoltan25   
zoltan25

A ja z innej beczki. A nie ubija ci nic procesu zoopera? Może greenify ci go wyłącza?

Tapatalk Pro S3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
woyd   
Otrzymana reputacja: 0
woyd

Niczego takiego nie stosuje. Mam ten telefon i ten rom ok. 4 dni, jest zrootowany + tradycyjnie Titanium Backup i tyle. Stosuje stockowy widget do wyświetlania aktywnych aplikacji, ale są to tylko rzeczy, które na stałe są w pamięci (alternatywny dialer) lub z których nagle wyszedłem, bez zamykania. Niczego innego nie ubijam bo i nie widzę.

Wysłane z S4

---------- Post dołączono o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Ps. Sławeczek - problemowy widget jest 2x2, więc to raczej nie ten problem. Zresztą nawet ten długi widget z kalendarzem potrafi się zawiesić i po północy nie zmienić daty.

Wysłane z S4

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wawrys1992   
Otrzymana reputacja: 1
wawrys1992

Da sie zmieni dostawce pogody w jakis sposob? Ccialbym accuweather zamiast domyslnych trzech

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zoltan25   
zoltan25

Z tego co mi wiadomo to nie ma takiej możliwości. Nie wiem co inni powiedzą.

Tapatalk Pro S3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wawrys1992   
wawrys1992

A ktora z tych trzech sie najbardziej sprawdza?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zoltan25   
zoltan25

Ja korzystam z Yahoo. I jak robie hotspot pogodowy w widgecie to tez do Yahoo weather.

Tapatalk Pro S3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
galci   
galci

Jak ustawić żeby po kliknięciu w odpowiednią ikonę pojawiła się aplikacja? Np ikona piłki odwołuje się do apliakcji Sport Live, ikona koperty do sms itd.. akcja kliknięcia widgetu nic nie pomaga, w jednym się udaje w drugim nie.. proszę o pomoc.

Aha i jeszcze jak zrobić żeby otwierać menu poprzez kliknięcie w dany obszar?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.