• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
WKD622

Rootowanie Z1 Compact na 4.4.2 757 - ZABLOKOWANY BOOTLOADER

54 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

ROOTOWANIE XPERII Z1 COMPACT NA ZABLOKOWANYM BOOTLOADERZE - 4.4.2 757

PODZIĘKOWANIA DLA sp4ubw

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE USZKODZENIE TELEFONU! WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

1. Po pierwsze - co to daje?

Daje nam możliwość zrootowania naszej Z1 Compact bez odblokowania bootlodera, dzięki czemu możemy zrobić kopię TA i zacząć bezpieczną zabawę z customami. Piszę bezpieczną, gdyż chodzi mi oczywiście o możliwość odzyskania gwarancji przywracając kopię. Nie musimy oczywiście tego robić. Możemy cieszyć się na stocku uprawnieniami root, wykorzystywać aplikacje potrzebujące owych uprawnień etc. Co dusza zapragnie ;).

2. Po drugie - co musisz pobrać?

• PC Companion - Dla komputera PC - Sony Smartphones (Poland)
    (dzięki niemu zainstalują nam się automatycznie sterowniki do telefonu)
  • Flashtoola - Download | Flashtool
    Pobierasz dla swojego systemu operacyjnego i instalujesz normalnie.
  • Potrzebne pliki (jest tego sporo więc stwórz sobie na nie jakiś zmyślny folder na pulpicie, tak aby się nie pogubić w tym wszystkim ;):

1. SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf
  2. C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded.ftf
  3. D5503_14.3.A.0.757_GenericDE-nosystem.ftf
  4. UPDATE-SuperSU (...).zip
  5. Z1C-lockeddualrecovery2.7.123-BETA.flashable.zip
  6. Z1C-lockeddualrecovery2.7.123-BETA.installer.zip
  7. z1c-44-14.3.A.0.757-DE.system.flashable.zip

3. Po trzecie - jak zrootować Z1 Compact?

1.

Skopiuj UPDATE-SuperSU (...).zip, z1c-44-14.3.A.0.757-DE.system.flashable.zip oraz Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip na zewnętrzną kartę SD lub pamięć wewnętrzną.

2.

Odpal flashtoola. Skopiuj teraz plik softu o nazwie SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf do folderu z Flashtoola, a dokładniej do podfolderu o nazwie "firmwares", u mnie to:

C:\Flashtool\firmwares

Wciśnij błyskawicę w górnym prawym rogu:

ae8C8TH.png

Następnie wybierz "flashmode":

IjZ4ITL.png

Pojawi się takie okno. Wszystko zostaw jak domyślnie, czyli wszystkie opcje w WIPE zaznaczone a wszystkie w EXCLUDE puste. Wybierz jeszcze tylko z listy po lewej wcześniej wspomniany soft o nazwie SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf. Po czym kliknij "flash" w prawym dolnym rogu. UWAGA, Screen Shot w tym wypadku jest tylko poglądowy więc nazwa softu się po prostu różni.

bONo1O4.png

Program musi sobie przygotować plik softu, w zależności od szybkości komputera chwilę musi to zająć. Na razie nie podłączaj telefonu.

Toh53X2.png

W pewnym momencie wyświetli się coś takiego:

J68geRO.png

Podłącz telefon do komputera przez USB jednocześnie trzymając vol-. Ekran pozostanie czarny, to normalne. Flashtool powinien od razu zareagować, zniknie okienko które jest poniżej, napisz "device connected" i z marszu zacznie flashowanie.

Poczekaj aż pasek się naładuje do końca, nie używaj w tym czasie komputera. Zajmie to kilkanaście minut.

3.

Teraz odpal telefon, musisz włączyć debugowanie USB. Jednak by je włączyć musisz mieć aktywowane opcje programistyczne w ustawieniach. Nic prostszego ;). Wejdź w ustawienia -> informacje o telefonie -> kliknij 5 razy na numer kompilacji aż pojawi się napis w porządku, jesteś programistą. Teraz wejdź ponownie w ustawienia, na dole znajdziesz opcje programistyczne. Wejdź w nie i włącz Debugowanie USB.

4.

Włącz instalowanie nieznanych aplikacji (wejdź w ustawienia -> zabezpieczenia).

5..

Następnie przejdź do Łączność Xperia -> Łączność przez USB -> Tryb połączenia USB zmieniamy na Tryb pamięci masowej (MSC)

6.

Odpal flashtoola. Skopiuj teraz plik softu o nazwie C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded.ftf do folderu z Flashtoola, a dokładniej do podfolderu o nazwie "firmwares", u mnie to

ae8C8TH.png

IjZ4ITL.png

Pojawi się takie okno. Fajeczki w wipe mają nie być zaznaczone, natomiast fajeczki w EXCLUDE mają być wszystkie zaznaczone oprócz kernel i system - jak na ss poniżej. Wybierz jeszcze tylko z listy po lewej wcześniej wspomniany soft o nazwie C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded.ftf. Po czym kliknij "flash" w prawym dolnym rogu. UWAGA, Screen Shot w tym wypadku jest tylko poglądowy więc nazwa softu się po prostu różni.

hTg72Hu.png

Program musi sobie przygotować plik softu, w zależności od szybkości komputera chwilę musi to zająć. Na razie nie podłączaj telefonu.

Toh53X2.png

J68geRO.png

Podłącz telefon do komputera przez USB jednocześnie trzymając vol-. Ekran pozostanie czarny, to normalne. Flashtool powinien od razu zareagować, zniknie okienko które jest poniżej, napisz "device connected" i z marszu zacznie flashowanie.

Poczekaj aż pasek się naładuje do końca, nie używaj w tym czasie komputera. Zajmie to kilkanaście minut.

7.

Włącz telefon, ekran będzie pusty (nic nie będzie widać, zostaw tak)

8.

Uruchom Z1C-lockeddualrecovery2.7.123-BETA.installer.zip klikając w install.bat, wybierając opcję trzecią (Installation on unrooted ROM)

9.

Wyłącz telefon używając kombinacji klawiszy power i vol+.

10.

Odpal flashtoola. Skopiuj teraz plik softu o nazwie D5503_14.3.A.0.757_GenericDE-nosystem.ftf do folderu z Flashtoola, a dokładniej do podfolderu o nazwie "firmwares", u mnie to

ae8C8TH.png

IjZ4ITL.png

Pojawi się takie okno. Wybierz soft o nazwie D5503_14.3.A.0.757_GenericDE-nosystem.ftf.możesz kliknąć przycisk flash

Toh53X2.png

J68geRO.png

11.

Teraz wejdź w recovery. Włączasz telefon i kiedy dioda zaświeci się na zielono przyciskasz vol-

W recovery wejdź do Wipe -> advanced wipe i zaznacz:

• Dalvik Cache
  • System
  • Cache
  • Data

Przeciągany palcem po Swipe to Wipe.

12.

Kliknij install zip from sd card -> choose zip -> po kolei sflashuj te pliki wedle kolejności:

1. Flash z1c-44-14.3.A.0.757-DE.system.flashable.zip

2. Z1C-lockeddualrecovery2.7.123-BETA.flashable.zip

3. UPDATE-SuperSU-v1.(...).zip.

13.

W recovery wejdź ponownie do Wipe -> advanced wipe i zaznacz:

• Cache

Przeciągany palcem po Swipe to Wipe.

14.

Włącz telefon reboot now i ciesz się rootem na stocku 4.4.2.

Jeżeli pomogłem to doceń moją pracę klikając "postaw piwo" pod tym postem. Dzięki

;).

Edytowane przez WKD622

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

PRZECZYTAJ WSZYSTKIE INFORMACJE W OPISIE ZANIM PRZYSTĄPISZ DO ROOTOWANIA !!!
PAMIĘTAJ ŻE ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. JAK COŚ PÓJDZIE NIE TAK TO NIE MIEJ DO MNIE PRETENSJI !!!

PODCZAS PROCESU WSZYSTKIE DANE Z TELEFONU ZOSTANĄ USUNIĘTE
NIE ZAPOMNIJ ZROBIĆ KOPII ZAPASOWYCH KONTAKTÓW ITP.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE BATERIA W TELEFONIE JEST NAŁADOWANA POWYŻEJ 80%

KARTA SD MUSI MIEĆ POJEMNOŚĆ NIE WIĘKSZĄ NIŻ 16GB, BO W PRZECIWNYM WYPADKU METODA NIE DZIAŁA POPRAWNIE

Oryginalny wątek na forum (po angielsku) XDA: [GUIDE] Back up DRM Keys & unlock/relock Bootloader (Noob proof) - xda-developers

Metoda stworzona przez:
zxz0O0: xda-developers - View Profile: zxz0O0
darkimmortal: xda-developers - View Profile: Darkimmortal
Ryokon : xda-developers - View Profile: RyokoN
[NUT]: xda-developers - View Profile: [NUT]
Doomlord: xda-developers - View Profile: DooMLoRD
raph84: xda-developers - View Profile: raph84

Niezbędne pliki do pobrania:
1) Xperia Z1 Compact Drivers- Drivers - Developer World
2) Newest FLASHTOOL - Flashtool | Xperia device flashing
3) SuperSU - SuperSU Download
4) Z1c .757 Flashable zip (UK) : https://docs.google.com/file/d/0B8nLbtP1HtINcENMbjdSdnJteDA/edit
5) Z1c .757 FTF (UK): D5503_14.3.A.0.757_Generic_UK-nosystem
6) Z1c Locked Dual Recovery (download newest build) flashable zip and installer: -=- [NUT]'s XDA download page -=-
7) C6903 Unbranded UK FTF: https://docs.google.com/file/d/0B8nLbtP1HtINbkdUX0hwQk9BN3M/
8) Docomo FTF: http://dl.weeaboo.com/Z1Compact/SO-0...281_docomo.ftf

Wszystkie pliki spakowane w ZIP: https://mega.co.nz/#!5F1wUaba!gFv0qTb6YhlKXa1vKn8fzOz5jWr69tX83bLwk1jUQVo Edytowane przez shem2409
Przeniosłem post jako drugi w temacie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, czy jeżeli mam już roota na Jell Bean 4.3 to czy mogę zacząć od punkytu 10 ?

a może muszę powtórzyć rootowanie od samego początku?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli masz dualrecovery nadal to możesz od 10 :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W punkcie 3.1 muszę koniecznie przenieść te pliki na kartę pamięci? Mam jedynie kartę 512 MB :-( nie mogę przetrzymać tych plików na pamięci wewnętrznej?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz

10 znaków

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Jeżeli masz dualrecovery nadal to możesz od 10 :)

Na XDA należy na końcu flashować "D5503_14.3.A.0.757_GenericDE-nosystem.ftf". w Twoim przewodniku to należy zrobić na początku ( mam na myśli start od punktu 10) z zachowanym TWRP i zrootowanym Jelly Bean 4.3. Czy ten fakt ma znaczenie?

Program jaki proponujesz WKD622 w "Kompendium wiedzy o modowaniu Xperii Z1 Compact + SŁOWNICZEK POJĘĆ DLA POCZĄTKUJĄCYCH ' czyli Quick Boot nie wybiera pomiędzy CWM a TWRP. Po wybraniu Recorvery wskakuje logo Sony- czerwona dioda a przyciskanie volum - lub volum + nic nie daje . Telefon normalnie otwiera się.

I jeszcze jedno pytanie. wgrałem dualrecorvery. mam zablokowany BL. Mogę wejść tylko do TWRP. nie mogę za żadne skarby żadnym programem ani kombinacją przycisków na telefonie wejść w CWM. Dlaczego ? Nie ma tyle wiedzy, aby samemu to rozwikłać ten problem, proszę o pomoc

Edytowane przez samar47
dodatkowe pytanie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

ad punktu 11. Nie mogę wejść w recovery. Chwilę po włączeniu telefonu pojawia się logo sony, po kilku sekundach jest krótkie mrugnięcie diody na zielono. Przyciskanie vol- nic nie daje :( Próbowałem: vol+, vol-, wcisnąć przytrzymać, klikać vol- cały czas i nic. Telefon się zapętla: logo pojawia się, mrugnięcie, logo gaśnie i tak w kółko. Co mogłem zrobić źle? Pomocy.

Udało się.

W punkcie 8 po zainstalowaniu Z1C-lockeddualrecovery2.7.123-BETA.installer odłączyłem i jeszcze raz podłączyłem telefon do komputera. Nie było żadnych widocznych oznak działania ani na telefonie ani komputerze. Dla tego nie jestem na 100% pewien, że o to chodziło. Ale udało się.

co do punktu 10. W Exclude nie ma "system". Wszystko zostawiłem odznaczone. Żadnych ptaszków.

Edytowane przez PioOiOi

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam tak samo jak PioOiOi robiłem krok po kroku dokładnie według opisu i mam zapętlenie na logo Sony i brak opcji System w Exclude

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10 punkt poprawiłem. Zrobiłeś całą instrukcję i się zapętla?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.