Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

alan.w

ROOT Root dla każdego androida za pomocą Kingo Android ROOT

Rozwiązany

alan.w   
Otrzymana reputacja: 3
alan.w

Ja używam do rootowania programu Kingo Android ROOT do pobrania tu Kingo Android Root, the most reliable free Android rooting tool

Rootowalem tym programem już kilka różnych wersji androida 4.2.2 i kilka różnych wersji androida KitKat 4.4.2 na moim Cozyswan S400 oraz swój telefon Alcatel 5020D z androidem 4.1 i nie było z tym żadnych problemów.

Jak zrootowac:

1. W donglu/boxie włączamy debugowanie usb i połączenie usb PC

2. W PC uruchamiamy program Kingo Android ROOT

3. Podpinamy kabel usb do dongla/boxa/telefonu do wyjścia usb otg

4. Program w PC powinien połączyć sie z donglem i naszym oczom powinien pokazać się przycisk ROOT w oknie programu

5. Wciskamy przycisk ROOT i czekamy aż przejdzie cała procedura (czasami to może trochę potrwać)

6. Jeżeli nastąpi reset dongla/boxa to możemy uznać ze procedura została zakończona pomyślnie i po ponownym włączeniu możemy już rozpiąć połączenie kablowe i odhaczyć opcje debugowanie usb i połączenia usb PC

7. Program Kingo Android ROOT zainstaluje na naszym urządzeniu apke SuperSu którą musimy jeszcze zaktualizować w google play

Polecam, bo rootowanie u mnie wychodzi za każdym razem, choć zdarzyło się że program się zawiesił. Ale ponowne uruchomienie procedury od nowa załatwiło sprawę.

Wydaje mi się że program powinien poradzić sobie z każdym urządzeniem opartym na Androidzie

  • Piwko! 1

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gienkollo   
Otrzymana reputacja: 0
gienkollo

Niestety, ale mojego Q7 na stocku KitKat w ogóle nie wykrywa debugowanie włączone, box normalnie przez system wykrywany jako pamięć, Windows 8,1 oraz XP.

Kable też różne.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Arkady1964   
Otrzymana reputacja: 61
Arkady1964

Root dla każdego Androida za pomocą Kingo Android ROOT działa do wersji  Android  4.2.2 ,  powyżej różnie z tym bywa ale ryzyka uceglenia raczej nie ma chyba, że zanik napięcia i komp się w trakcie wyłączy to wtedy może coś być nie tak,  jednak bardzo rzadko zdarza   się by w czasie wgrywania  był zanik napięcia .   W innym przypadku  wyjdzie albo nie ale bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. 

Jedna sprawa instalator dodatkowo instaluje jakieś przyśpieszacze na RAM  i  CPU które nękają reklamami jednak można to wszystko odinstalować deinstalatorem pobranym ze sklepu play,  zostanie wtedy czysty Root.

Recepta na  odinstalowanie nachalnych reklam jest sprawdzona na telefonach i tabletach,   mini PC itp.     z Androidem.    Podaję ją poniżej.

1. Pobieramy  (INSTALUJEMY)  ze Sklepu Play darmowa aplikację Usuwanie Aplikacji Systemowych (Jumobile PEGI3) ,  jest ona skuteczna czego dowodem jest jej popularność 10 milionów pobrań.

2. Otwieramy aplikacje i nadajemy jej uprawnienia administratora (Root).  Aplikacja po otwarciu zapyta się nas w wyświetlonym komunikacje czy dajemy jej uprawnienia Root.

3. Odinstalujemy SuperUser ,  KingoRoot i cokolwiek się nam zainstalowało dodatkowo ale raczej nic innego nie ma.     ODINSTALOWYWAĆ BEZ ZBĘDNEGO POŚPIECHU,   BARDZO  DOKŁADNEI PATRZEĆ CZY ODINSTALUJEMY APLIKACJE  (PROGRAMY)  KTÓRE KONKRETNIE CHCEMY!!!

4. Przywracamy ustawienia fabryczne   (MAJAC NAŁADOWANA BATERIĘ,  CO NAJMNIEJ    60%,   oczywiście nie tyczy się to mini PC itp.  z Androidem  gdzie nie ma baterii  ),      po tym zostaje nam czysty aktywny Root bez żadnych dodatków.  Możemy to sprawdzić instalując ze sklepu  Play bezpłatna aplikację    CClenar   w menu aplikacji,   informacje o systemie  wyświetli  Status ROOT będzie pisało Tak,   tj,  że jest.  Ewentualnie można też użyć darmowych aplikacji do sprawdzenia Roota ze sklepu Play np.   Root  Checker  ale są to aplikacje z reguły angielskojęzyczne,   CClenar jest polskojęzyczny.

Metoda opisana powyżej działa skutecznie, wielokrotnie sprawdzona.

Kingo Android ROOT i podobna aplikacja tj.  Kingo ROOT (wcześniej: Kingo Android Root)  jest do pobrania bezpłatnie  z  dobrychprogramów portal ten nie "serwuje" wirusów ,  portal ten jest godny zaufania  (aplikacja jest instalowana  na komputer przez który robimy rootowanie,  Windows 10 też działa w tym przypadku).

 

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×