Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Rozwiązany

mixowyyy   
Otrzymana reputacja: 0
mixowyyy
Napisano (edytowane)

Witam, dzisiaj chciałbym się z Wami podzielić jak wgrać firmware do naszego ACE'a. Wielu z Was zapewne wie jak to zrobić, ale piszę ten tutek dla tych co nie wiedzą. No więc zaczynajmy. Na początek przytoczę cytat z karty gwarancyjnej:

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych na skutek samowolnych napraw, przeróbek, ZMIAN OPROGRAMOWANIA dokonanych przez Kupującego lub osoby nieupoważnione

WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI JAK ZEPSUJESZ SWÓJ TELEFON!

Niniejszy tutorial, podobnie jak wszystkie wersje ROMu w tym dziale, dotyczą wersji Samsunga Galaxy Ace GT-S5830. Upewnij się, że masz taki właśnie model telefonu, a nie S5830i lub S5839i.

KROK 1

Na początek będzie nam potrzebnych parę plików:

- Odin 4.38 do pobrania tutaj: Zippyshare.com - Odin.zip UWAGA: Plik OPS z tej paczki jest niepoprawnie nazwany, proszę zmienić mu nazwę lub pobrać ten plik osobno z linku kilka linijek niżej.

- Sterowniki USB do pobrania tutaj: Klik!

soft bez modyfikacjimożna pobrać stąd : Spis chronologiczny

lub stąd www.SamFirmware.com)

- pliczek OPS do pobrania tutaj

Jeżeli będziemy mieli już wszystkie wyżej wymienione rzeczy możemy przejść do następnej czynności.

KROK 2

Wyłącz wszystkie programy typu: pcstudio,kies oraz AV,

Wypakuj Odina w miejsce łatwo dostępne np. pulpit.

Potem wypakujmy soft i pliczek .OPS do folderu z Odinem.

Podłącz telefon kablem USB do komputera

Zainstaluj sterowniki do telefonu żeby tego dokonać musisz wejść na telefonie: UTAWIENIA->APLIKACJE->DLA PROGRAMISTÓW->DEBUGOWANIE USB musi być zaznaczone

Gdy zrobimy wyżej wymienione rzeczy przygotujmy swój telefon:

- naładuj go tak aby się nie rozładował podczas fleszowania

- zrób kopię zapasową kontaktów

- wyjmij kartę SIM oraz SD oczywiście po tych czynnościach, które wymieniłem wyżej.

Następnie odłącz telefon od USB, wyłącz go i wejdź w tryb download, żeby to zrobić naciśnij następującą kombinację klawiszy: VOLUM DOWN+HOME+POWER

Jeżeli będziesz miał jakieś problemy z zainstalowanie sterownika zajrzyj tutaj: http://forum.android.com.pl/75822-post14.html

KROK 3 - Wersja dla softu wieloplikowego

Teraz gdy wszystko jest gotowe możemy przejść do najważniejszej czynności czyli fleszowania.

W tym celu uruchom Odina (na VIŚCIE lub 7 uruchom jako administrator!) i wybierz odpowiednie pliki.

(Screen poniżej przedstawia poprawne dodanie kilku plikowego romu)

przechwytywanient.jpg

KROK 3 - Wersja dla softu jednoplikowego

Dla jedno Plikowego romu zaznaczamy opcje ONE PACKAGE i dodajemy plik w polu One Package.

odinr.png

I została nam jeszcze jedna czynność a mianowicie kliknięcie przycisku START. Poczekajmy teraz parę minut i gdy ujżymy w Odinie PASS! możemy odłączyć telefon i cieszyć się nowym softem :).

Wszystkie screeny są wykonane przez mnie. Zakaz kopiowania i udostępniania ich na innym forum!

Wszystkie problemy i porady proszę pisać poniżej..

JEŻELI JAKIEŚ PLIKI BĘDĄ OFFLINE PROSZĘ O KONTAKT NA PW!

Edytowane przez mixowyyy
Odświeżenie linków

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Le00nn   
Le00nn

świetny tutorial...tak sie sklada, ze jestem swiezynka w swiecie zielonego robocika i troche sie jeszcze gubie ;) wychowalem sie na BlackBerry ;)

chcialbym zadac pytanie o sterowniki...otoz po podlaczeniu telefonu kablem USB w menedzerze urzadzen pokazuje mi znak zapytania przy "Samsung GT-S5830 Card USB Device...za diabla nie moge zainstalowac tych sterownikow, probowalem juz roznych...auto wyszukiwanie w W7 nie dziala, jak wskaze folder to wypisuje ze nie ma sterownika pod urzadzenie o takiej nazwie...Jesli ktos moze mi pomoc to bede bardzo wdzieczny... :) nie chcialbym robic formatu...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mixowyyy   
mixowyyy
Napisano (edytowane)

zainstaluj program Samsung Kies, bo chyba on instaluję też sterowniki automatycznie, ale mogę sie mylić.

@edit

rozumiem że zaglądałeś do tego działu?:

http://forum.android.com.pl/75822-post14.html

Edytowane przez mixowyyy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Le00nn   
Le00nn
zainstaluj program Samsung Kies, bo chyba on instaluję też sterowniki automatycznie, ale mogę sie mylić.

@edit

rozumiem że zaglądałeś do tego działu?:

http://forum.android.com.pl/75822-post14.html

zagladalem...dzis sprawdzilem system i mam niezle namieszane z uslugami, format jak nic...wgralem sobie kpb, dziala... :) wg Twojej instrukcji, dzieki :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Michu90   
Michu90

Świetny poradnik :) Dzięki bardzo i piwko leci :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hug   
hug
świetny tutorial...tak sie sklada, ze jestem swiezynka w swiecie zielonego robocika i troche sie jeszcze gubie ;) wychowalem sie na BlackBerry ;)

chcialbym zadac pytanie o sterowniki...otoz po podlaczeniu telefonu kablem USB w menedzerze urzadzen pokazuje mi znak zapytania przy "Samsung GT-S5830 Card USB Device...za diabla nie moge zainstalowac tych sterownikow, probowalem juz roznych...auto wyszukiwanie w W7 nie dziala, jak wskaze folder to wypisuje ze nie ma sterownika pod urzadzenie o takiej nazwie...Jesli ktos moze mi pomoc to bede bardzo wdzieczny... :) nie chcialbym robic formatu...

Też miewałem problemy że sterownikami. Mi pomagało odinstalowanie sterowników, restart kompa, instalowanie jako administrator, restart i wtedy pomagało

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
michalkielce   
Otrzymana reputacja: 11
michalkielce

Siema co to za plik w odinie na samym dole ONE PACKAGE?

---------- Post dołączono o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Proszę o odpowiedź

---------- Post dołączono o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Pomocy co to za plik,pies jeb@ł ten tutek bez opisu plików.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mixowyyy   
mixowyyy

To jest soft czyli plik o rozszerzeniu .tar

Tapnięte z Galaxy ACE

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
michalkielce   
Otrzymana reputacja: 11
michalkielce

Ta super.... wszystkie pliki które pobrałem w paczce mają takie rozszeźenie. Różnią się tylko pierwszymi "członami " typu modem itp. na innych forach nie zaznaczają tej pierwszej opcji ale zaznaczają wszystko inne w odinie.O co chodzi.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Y3llow   
Y3llow

ONE PACAGE to soft w jednym pliku.

Pliki MODEM, PDA, BOOT itp to części softów kilkuplikowych.

Jak mamy soft w kilku plikach to ładujemy je do Odina wszystkie w odpowiednich miejscach zgodnie z nazwą.

http://img704.imageshack.us/img704/2121/spicamulti.jpg

Jeżeli mamy w jednym pliku to ładjemy jako ONE PACAGE.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.