Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

• 0
fufek

Problem z importem/eksportem kontaktów

Pytanie

Napisano (edytowane)

Witam,

dzisiaj po raz pierwszy zdecydowałem się na update softu z 2.2 na 2.2.1 (I9000XWJS8), oryginalny od Samsunga. Chciałem importować kontakty, które przed aktualizacją wyeksportowałem jako vCard (Eksportuj do pamięci wewnętrznej). Teraz patrze na opcje i tu niespodzianka, zniknęła opcja zarówno eksportu jak i importu kontaktów na/ z pamięci wewnętrznej. Mam tylko opcje eksportu/importu na kartę SIM. Problem w tym, że na karcie SIM nie mieszcza sie wszystkie kontakty w zwiazku z tym po imporcie nie nam wszystkich kontaktów jakie miałem. >:(

I teraz się zastanawiam, czy w wersji 2.2.1 nie da się już zapisywać kopi zapasowej kontaktów w pamięci telefonu? U mnie taka opcja zniknela wraz z aktualizacją. Jak w takim razie mogę importowac moje wszystkie kontakty z vCard? :(

Oczywiście od teraz mogę zwyczajnie robic kopie na koncie gmail i ustawic synchronizacje, ale przed aktualka nie mialem w ogole tym telefonem dostepu do internatu (stad brak kopi na gmailu).

Mam też problem z wifi po aktualizacji. Wszystko smigalo z moim routerem na wczesniejszym sofcie. teraz laczy sie z routerem, ikona polaczenia z wifi jest obecna na pasku, sygnal caly czas na maxa lub prawie pełny. Mimo to co chwila ustaje przesył danych, market wypluwa blad, ze stracono polaczenie, zaraz znowu dziala. Podobnie z przegladarka internetowa, chwile sciaga dane, po czym przestaje. Generalnie nie moge przez to nic sciagnac z marketu przez wifi bo jesli juz zacznie sciagac to zacina sie po chwili i wyskakuje mi, ze sciaganie sie nie powiodlo. Probowalem aplikacje Wifi Fixer, problem nadal wystepuje.

Proszę o pomoc, za ktora z gory dziekuje.

Edytowane przez fufek

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Dziwne, ja co prawda mam 2.3 jvk ale import/eksport na kartę pamięci w menu kontaktów jest...

Ponadto nie doczytałem w jaki sposób zrobiłeś update (odin, kies) oraz czy robiłeś wipe, może podczas wgrywania jakieś pliki się nie nadpisały... Spróbuj zrobić reset do ustawień fabrycznych...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Dziękuję za odpowiedź.

Update robilem przez Odina. Wgrałem soft GT_I9000_XWJS8_XXJQ1_NEEJS1 w wersji 3 plikowej. Linka wziąłem z tego forum z tematu z listą FW.

Ponieważ chce miec polskiego swype plik CSC podmienilem z tego oryginalnego w powyzszym sofcie na nastepujacy: CSC_I9000OXXJP7.

Zrobilem wipe przez wpisanie kodu: *2767*3855#.

Nie działa mi import/eksport na pamiec wewnetrzna, dodatkowo widze, ze nie dziala dobrze wifi (przedtem smigalo). Poza tym telefon lubi sie zawiesic na kilka sekund w markecie.

Moze to wina softu. Sciagnalbym wersje dla polski (JS8_JS5_JPY) ale znalazlem tylko w wersji jednoplikowej. Wiec moze sobie daruje swype (chyba ze znasz inny sposob na polski jezyk w tym programie) i zainstaluje oficjalna polską wersję.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

A dlaczego nie chcesz użyć wersji jednoplikowej? 3 plikową używamy, kiedy chcemy zrobić repartition. Mając js8 nie potrzebujesz robić repart, więc wgraj jednoplikową...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

andreas_k,

jednoplikowej nie chciałem z tego względu, że oficjalny FW od Samsunga w JS8 nie posiada polskiego Swype. Polski jezyk w Swype mozna uruchomic np. przez podmiane pliku CSC podczas flashowania 3ma plikami, dlatego chcialem 3 plikowa.

Ale rzeczywiscie, masz rację, udało mi sie znalezc jednoplikowa z polskim Swype, ale nieoficjalny rom - Darky's 9,5.

Problem z brakiem mozliwosci stworzenia kopii kontaktow na SDwystepuje tez w tym romie, moze po prostu w JS8 nie ma takiej opcji.

Wrocilem na 2.2 i skopiowalem kontakty na gmail, wiec udalo mi sie je odzyskac po wgraniu znow JS8. Trudno, bede najwyzej bazowal na kopii w gmailu.

Dziekuje za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.