Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Rygiel

Kiano Dual Core 10.1 3G i modyfikacje

Rozwiązany

Rygiel   
Otrzymana reputacja: 98
Rygiel

Będziemy, bardzo, ale to bardzo wdzięczni jak podasz w punktach, krok po kroku jak do tego dojść. CM 10.1 czy KitKat i tak będzie lepiej niż ten mierny soft od Kiano, chociaż lepiej byłoby od razu KitKata wgrać.

Bardzo proszę o pomoc. ;)

Ps. Jaką masz wersję naszego Kiano Dual Core 10.1 3G? Ja: KC103G 15000 (tył tabletu lub pudełko)

Aha i nie musisz się martwić jakimiś regulaminami czy coś. Napisz tak jak ci wygodnie, byle byłoby dla nas to czytelne. Jako moderator ja już to poprawię by było zgodnie z regulaminem. :P

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cytryn   
Otrzymana reputacja: 117
Cytryn

Nr seryjny mojego taba to KC103G 11938, ale to nie jest jakiś wyznacznik.

CM i kitkat działają na 2ch różnych wersjach kerneli, CM na kernelu 3.0.8+ czyli z andka 4.1.1, a kitkat na kernelu 3.0.36+ czyli z andka 4.2.2. Wniosek taki, że CM powinien działać na wszystkich wersjach naszego taba, bo wszystkie posiadają działający andek 4.1.1.

Tyle, że nasz tab posiada różne rewizje (co najmniej 2) i są rózne wersje kernela (zazwyczaj różnią się dotykiem - wniosek z przeczytanych postów), wszystkie da się dostosować do Cyana (z Omy pomocą).

Mój kernel 3.0.8+ na 99% zadziała z tabami o datach z numeru kompilacji (ustawienia->informacje o tablecie->numer kompilacji) 2013.01.29 oraz 2013.07.14, czyli część starych tabów i nowa seria. Co nie oznacza, że z innymi nie.

Po prostu sprawdziłem firmware, którym dysponuje o w/w datach i oba u mnie działają bez problemu.

By dostosować kernele dla osób, dla których np. dotyk będzie źle działał po wgraniu CM (jeżeli obraz bedzie tylko odwrócony a dotyk bedzie działał ok to da się sfixować), osoby te muszą udostępnić mi obraz firmware jakie mają wgrane, albo zrobić dump systemu (podam w tutorialu jak) i też go udostępnić. Ja przekaże go Omie z RKCrew i jeśli zechce odpisać na mój topik to pewnie przystosuje kernel do CM i będzie 100% działał.

Przeszukując posty na www.arctablet.com forum natknąłem się na osobę która poprosiła o pomoc Omę w sprawie dostosowania kerneli do CM10.1 dla Kiano Pro Duala i były tam chyba z 4 rewizje i wszystkie mają działający kernel.

Co do Kitkata to sprawa jest prosta, dla wszystkich którym zadziałała aktualizacja do androida 4.2.2 od Kiano zadziała też Kitkat.

Mam 2 wersje 4.2.2 od kiano z datami kompilacji 2013.12.19 oraz 2014.03.31 i obie u mnie działają, czyli wystarczy że 1dna (obojętnie która) z nich dla kogoś zadziała to kitkat też będzie działał.

Jak wiemy w przeciwieństwie do androida 4.1.1 nie każda rewizja naszego taba ma działający w pełni android 4.2.2 stąd wniosek kitkata nie da się dostosować do wszystkich wersji naszego modelu.

Nie dziłającego dotyku nie da się naprawić bez kompilacji kernela specjalnie dla taba z tym dotykiem.

Widzę, że na właściwy temat tu piszemy ;) , może tytuł tematu zmienić.

Edytowane przez Cytryn
  • Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.